Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilne Muzeum Historii Żydów Polskich

Mobilne Muzeum Historii Żydów Polskich

LuiN 20 Czerwca 2011 15:32

0 0

Muzeum Historii Żydów Polskich uruchomiło mobilną wersję portalu Wirtualny Sztetl, adresowanego do osób zainteresowanych historią i kulturą społeczności żydowskiej. Pierwsza tego typu aplikacja na komórkę stworzona została z okazji jubileuszu dwulecia istnienia projektu w Internecie.

Wirtualny Sztetl to pierwszy i jak dotychczas jedyny tego typu portal w Polsce i Europie, obrazujący historię, kulturę i losy społeczności żydowskiej. Od 19. czerwca, z okazji dwulecia projektu w sieci, użytkownicy telefonów komórkowych oraz smartfonów (iPhone, HTC i inne) skorzystać mogą z mobilnej wersji portalu, dostępnej za pośrednictwem strony www.sztetl.org.pl.

Witryna łączy w sobie wiele zalet współczesnych portali społecznościowych. Użytkownicy, pasjonaci i wolontariusze mogą samodzielnie uzupełniać informacje na portalu o zdjęcia, opisy i dane o ważnych dla społeczności żydowskiej miejscach. Dzięki temu strona nieustannie powiększa się o nowe materiały.

Korzystanie z portalu Wirtualny Sztetl przez telefon nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych aplikacji - wystarczy połączenie z Internetem. Korzystając z urządzeń mobilnych, można m.in. sprawdzić aktualności opublikowane na portalu, wyszukać interesujące nas informacje czy obejrzeć zdjęcia dostępne w galerii. Ciekawą funkcją jest słownik, zawierający krótkie encyklopedyczne artykuły wyjaśniające ważne terminy związane ze społecznością żydowską.
Mobilna wersja portalu to także ułatwienie dla turystów, którzy mogą traktować ją jako unikatowy elektroniczny przewodnik. Osoby, które dysponują urządzeniem wyposażonym w funkcję GPS, mogą skorzystać z opcji lokalizowania najciekawszych dla społeczności żydowskiej punktów i obiektów o charakterze historycznym oraz kulturalnym. Ułatwia to dotarcie do cmentarzy, synagog czy domów modlitwy znajdujących się w okolicy.Źródło tekstu: sztetl.org.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    5. ~  2011-06-20 16:22:39  host: z45-15.opera-mini.net

    A ja liczyłem na specjalną aplikację pod Androida/Symbiana...

  • 0

    6.  2011-06-20 17:49:01

    Super ! Niech sie ucza polskie instytucje rzadowe !

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-236-61.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet