Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilne moduły HSPA pomogą zabezpieczyć notebooki

Mobilne moduły HSPA pomogą zabezpieczyć notebooki

sirmark 5 Stycznia 2009 13:52

0 0

Ericsson współpracuje z Intelem przy wdrożeniu ochrony przed kradzieżą w notebookach z mobilnym szerokopasmowym dostępem do Internetu.

Wraz z rosnącą popularnością notebooków z mobilnym szerokopasmowym dostępem do sieci rośnie potrzeba zapewnienia ochrony wrażliwych i ważnych informacji. Kradzież lub utrata notebooków ma ogromne konsekwencje finansowe zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i korporacyjnych, szczególnie w przypadku, gdy towarzyszy temu utrata wrażliwych danych lub przejęcie ich przez osoby nieuprawnione.

Rozwiązanie Ericssona i Intela opiera się na alarmowej wiadomości SMS, która w przypadku kradzieży może zostać wysłana do znajdującego się w notebooku modułu mobilnego szerokopasmowego dostępu do sieci. Moduł ten bezpiecznie przekazuje wiadomość do funkcji Anti-Theft PC Protection działającej na platformie procesorowej firmy Intel, która z kolei podejmuje odpowiednie działania, takie jak całkowite zablokowanie komputera. Po potencjalnym zlokalizowaniu i odzyskaniu notebooka zostaje wysłana do niego wiadomość odblokowująca, która sprawia, że dane są ponownie dostępne.
Technologia Anti-Theft PC Protection firmy intel zapewnia inteligentny mechanizm wbudowany w platformę procesorową, który wykrywa potencjalne kradzieże i reaguje zgodnie ze strategią informatyczną. Technologia może być zaprogramowana tak, aby reagować na powtarzane nieudane próby zalogowania lub pominięcie wymaganego regularnego połączenia z serwerem centralnym. W połączeniu z pochodzącym od innych producentów sprzętem lub oprogramowaniem może chronić dane poprzez usunięcie kluczy kryptograficznych lub podobnych kodów deszyfrujących.

Usługa może także wykorzystywać wbudowaną w moduł mobilnego dostępu szerokopasmowego firmy Ericsson technologię GPS, która pozwala na wysyłanie danych dotyczących lokalizacji do centralnego serwera. Funkcja lokalizacji może być wykorzystana do wykrywania kradzieży, gdy notebook zostanie usunięty poza zdefiniowanych wcześniej obszar.

Moduły Ericssona są już w tej chwili zoptymalizowane dla technologii procesorów Intel Centrino 2, co pozwala na osiągnięcie wyjątkowo długiego czasu pracy na akumulatorach i dodatkowo zostaną sprawdzone dla zagwarantowania prawidłowej współpracy z technologią Anti-Theft PC Protection. Rozwiązanie pojawi się w komercyjnych produktach ochrony danych w drugiej połowie 2009 roku.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2009-01-05 17:59:19

  To może być dobre :-)

 • 0

  2.  2009-01-05 20:04:27

  a swoją drogą, to znacie jakieś modemu 3g wewnętrzne (na pci mini)? teraz myślę kupić, jakiś modemik i coś mi się wydaje że będzie na USB...

 • 0

  3. ~  2009-01-05 23:06:37  host: dnm185.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ciekawe czy metalizowane torby będą się dobrze sprzedawać. :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet