Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilne gry za miliard dolarów

Mobilne gry za miliard dolarów

sirmark 30 Października 2004 00:15

0 0

Firma Screen Digest szacuje, że wartość gier pobranych w tym roku na telefony komórkowe sięgnie 1 mld USD. Aż 80% światowej sprzedaży gier dla telefonów przypadnie na rynek japoński i koreański.
W Japonii i Korei jeden użytkownik "mobilnych" gier zostawia u operatorów aż czterokrotnie więcej pieniędzy, niż w Europie czy USA. Dlatego autorzy raportu konkludują, że operatorzy na całym świecie powinni brać wzór z Azjatów i eksperymentować z większą ilością modeli opłat. Przykład Japonii i Korei wskazuje na to, że optymalny jest najprostszy z perspektywy użytkownika model stałego abonamentu. Dopiero uproszczenie modelu sprzedaży pozwoli w pełni wykorzystać potencjał rynku. Analitycy ze Screen Digest są jednak optymistami – prognozują, że do roku 2010 wartość globalnego rynku gier dla "komórek" sięgnie 6,4 mld USD.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet