Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilne Gadu na komórki i PDA

Mobilne Gadu na komórki i PDA

WitekT 17 Lipca 2007 11:30

0 0

mobilnegadumUkazały się najnowsze wersje komunikatora Gadu-Gadu na telefony komórkowe i urządzenia przenośne typu PDA. Użytkownicy otrzymali komunikator na wszystkie najpopularniejsze systemy oraz konfiguracje.

Korzystanie z Mobilnego Gadu-Gadu odbywa się na dotychczasowych zasadach: użytkownik płaci za określony czas dostępu do aplikacji oraz faktyczną transmisję danych. Ilość danych jest minimalna i nie powinna przekroczyć od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie (w zależności od posiadanej taryfy danych koszt może być wyższy). Wraz z wydaniem nowych wersji, wprowadzono promocję - przez pierwszy tydzień użytkownik może testować Mobilne Gadu-Gadu bez płacenia za abonament.

Wersja mobilne jest w pełni zintegrowane z wersją Gadu-Gadu, którą użytkownik posiada w komputerze, w prosty sposób może on importować listę kontaktów - jest ona ograniczona jedynie wielkością pamięci w danym urządzeniu. Mobilne Gadu-Gadu pozwala także na przechowywanie archiwum rozmów, jest zintegrowane z serwisem społecznościowym MojaGeneracja.pl (dla wybranych platform), umożliwa przeprowadzanie rozmów głosowych (dzwonienie z Mobilnego Gadu-Gadu zainstalowanego w telefonie lub PDA prosto na numer innego użytkownika GG) oraz posiada dostęp do katalogu publicznego.




Użytkownicy mogą również korzystać z usługi Era GG, czyli specjalnej wersji komunikatora Gadu-Gadu dla użytkowników sieci komórkowej Era - w usłudze tej ponosi się jedynie koszt abonamentu bez opłat za transmisję danych.

Więcej informacji na stronie www.mobilnegadu.pl.

Źródło tekstu: Gadu-Gadu     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~  2007-07-17 14:56:46  host: p09-06.opera-mini.net

    Przewaznie jednak trzeba placic ;-) Zgodnie z informacja na stronie goChat jest to wersja testowa i dlatego jest bezplatna. W przyszlosci to tez ma byc platne (tymis)

  • 0

    15. ~Darek  2007-07-17 15:07:48  host: polsl4-230.rybnet.pl

    Wersja na Symbiana S60 3rd Edition działa poprawnie. Tylko trzeba aplikacje instalowac w pamieci telefonu a nie na karcie...

  • 0

    16. ~piotr  2007-07-17 15:20:50  host: 212.160.172.70

    a wie ktoś o jakichś alternatywach tego programu dla windows mobile 5?

  • 0

    17. ~issa  2007-07-17 15:30:29  host: inet20909na-0.eranet.pl

    ***Darek - instalowałem (w pamięci) wczorajszą wersję i zmienioną dzisiejszą , tak samo zamyka aplikację. Na minus wersji niejavowej że tak powiem , jest jakieś dziwne pole do wpisywania tekstu i brak polskich liter w opisach funkcji programu , przynajmniej na e61.

  • 0

    18.  2007-07-17 15:39:53

    to ze text w gg na symbiana trzeba wpisywac w jakims dziwnym okienku uwazam za wielka porazke poprostu , mogli to stworzyc jak w agili mesenger dla mnie lipa straszna

  • 0

    19.  2007-07-17 16:00:47

    nie gadajcie ze za to sie placi i jeszce wyskakuja reklamy ;)

  • 0

    20.  2007-07-17 16:23:06

    Dziekuje wszystkim za sugestie i podpowiedzi -_^ issa: no wiesz, jakos sie tak przyzwyczailem, ze standardowa wersja jest bezplatna - o przepraszam, wroc - z reklamami ;) tak czy owak na Puszce oCynkowanej (aka PC) korzystalem kiedys ze standardowego klienta Gadu... ale z zaaplikowanym Banner Killerem (nie lubie reklam, pop-upow SZCZEGOLNIE (czy wyczuwasz ta irytacje? :D]), ale od dluzszego czasu przesiadlem sie na Konnekta i baaardzo go sobie chwale. Tutaj tak naprawde chodzi tylko i wylacznie o fakt utrzymania i korzystania z protokolu. A SMS Express jest spolka akcyjna, zarabiac wiec - zarabia chociazby na gieldzie (choc ostatnio nie za bardzo, trynd troche korektowy niestety :P) ; poza tym na reklamach (oj, CIEZKIE to pieniadze - gdzies o tym czytalem), na telefonach VoIP poprzez nich, na umowach ze stacjami radiowymi (choc netowymi) i na wielu wielu innych. Jakos im nie wspolczuje, stad tez korzystam w taki sposob ;) piotr: napisalem powyzej, z czego mozesz skorzystac na Windows Mobile. Zarowno 2002, 2003, 2003 SE, 5 jak i 6. (np. PocketGadu i MobileGadu - chociazby - bo sa proste jak konstrukcja cepa ; dla bardziej zaawansowanych userow chociazby Agile Messenger, ktory jest o tyle dobry, ze obsluguje takze MSN/Yahoo Messengera, ICQ i wiele innych protokolow) jahu: no pewnie ze sie placi! A co ? Za darmo byc chcial pisac! Nieladnie tak ;)

  • 0

    21. ~issa  2007-07-17 16:30:31  host: inet20909nb-0.eranet.pl

    A ja sobie odpalilem GG w Javie i wykupilem licencyję do 17 pazdziernika. Wolalbym za freeeeee ale coz;))) Skoro ***tymis pisze , ze goChat tez bedzie platny to bez roznicy.

  • 0

    22.  2007-07-17 18:57:14

    U mnie nie dział - przy próbie połaczeia, łączy się z siecią i na wyszukiwaniu serwera podaje komunikat o błędzie połączenia. Nokia 6233. Tak samo działo się zresztą ze starą wersją na MIDP1.0. Instalowałem i na karcie i w pamięci telefonu... Może byście pisali jakie macie problemy i na jakich telefonach?

  • 0

    23.  2007-07-17 18:57:58

    Aha! Nie ma znaczenia sposób dostępu do sieci jaki jest w telefonie ustawiony domyślnie.

  • 0

    24.  2007-07-17 19:01:33

    issa - w dobie powszechnego esemesowania i komunikowania się przez GG, dziwne, ze ktoś jezcze korzysta z połączeń głosowych ;-) A już całkiem nie rozumiem w tym kontekscie, że mając za 4 zł newet usługę staje się ona (opłata) problemem. Ja osobiście nie korzystam namiętnie - na komputerze owszem, ale nie na telefonie - za mało kalwiszy ;-)

  • 0

    25.  2007-07-17 19:05:47

    upgrade! wczoraj była wersja 1.0b1, dzisiaj jest 1.0b2 - ale też nie działa na 6233 i jak najbardziej poprawnie skonfigurowanym "Internecie" ;-)

  • 0

    26. ~  2007-07-17 19:14:16  host: pz24.internet.piotrkow.pl

    16. MobileGadu

  • 0

    27. ~oirte  2007-07-17 20:43:19  host: abup121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Polecam w Javie MIDP2 Bombusa. Bez problemu mozna klikac z uzytkownikami GG. Program ma wiele dodatkowych funkcji, zadnych reklam i abonamentu.Istnieje polska wersja jezykowa, a nawet taka imitujaca "słoneczka" GG. Wszystko tylko po kosztach transmisji danych.

  • 0

    28. ~tf  2007-07-18 23:54:35  host: 213-192-117-162.softlab.gda.pl

    wlo: przekonany jestem ze nie masz wcale dobrze ustawionego telefonu ;-) Bowiem przechodzilem juz problemy z 6233. W ustawieniach gdzie masz wybor jaki apn ma dzialac w mmsach, jaki w internecie a jaki w aplikacjach poustawiaj prawidlowo.

  • 0

    29.  2007-07-19 18:11:27

    ~tf - nie ucz ojca... ;-) jestem święcie przekonany, że mam poprawnie ;-) Bo niby jakie mają być? Cytat z odpowiedzi z Tech GG jaki dostałem: "Na Nokiach serii 6230 nie działa na razie Mobilne Gadu-Gadu. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu."

  • 0

    30.  2007-07-19 18:15:27

    Dodam tylko - ja codziennie kilka do kilkunastu razy korzystam (łączę się w tym celu z siecią) z mobilnego dostępu do internetu - z kilku różnych aplikacji komórkowych... Jakoś nie narzekają one na złe apn-y ;-)

  • 0

    31. ~mati009  2007-08-02 09:53:37  host: aks248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ej a działa to w sagem my501x ? jak myslicie gdzie to mozna sprawdzic ?

  • 0

    32.  2008-01-06 12:32:07

    Uff.. próbowałem odpalić to gg na Samsungu E250 ale coś mu nie idzie za bardzo. Niby normalnie mogę łączyć się z netem ale gg nie może. Nie wiem już na czym problem polega. Ustawienia mam ok. Podane przez opa więc myślę, że powinno być ok, no ale mimo wszystko nie i tak nie idzie go odpalić. A jestem w PLUSie tak w ogóle... Jak znajdzie się ktoś kto mógłby pomóc to niech pisze!! Będę wdzięczny za wszelką pomoc :D

  • 0

    33. ~Damian  2009-08-30 16:48:33  host: chello089076044168.chello.pl

    Proszę o pomoc! Poszukuję Mobilnego GG na Motorolę A925 która jest na platformie Symbian UIQ2 i ma w sobie Javę w wersji MIDP1.0 (co mnie wkurza; powinna mieć 2.0) Proszę o pomoc! Jak ktoś ma tę instalkę to niech pisze!!! Thanx ;]

Dodaj swoją opinię