Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilne Gadu-Gadu przez Bluetooth

Mobilne Gadu-Gadu przez Bluetooth

LuiN 3 Lipca 2009 19:51

0 0

GG Network udostępnił nową wersją Mobilnego Gadu-Gadu dla telefonów obsługujących aplikacje JAVA. W wydaniu tym pojawiło się mnóstwo poprawek i ułatwień, o które prosili użytkownicy. Największą nowością jest możliwość komunikacji przy pomocy Bluetooth.

Teraz każdy kto będzie miał włączone GG w komórce oraz aktywny Bluetooth będzie mógł kontaktować się ludźmi w zasięgu Bluetooth za darmo. Innymi słowy możemy rozmawiać z ludźmi z tego samego autobusu, pociągu, klasy czy innego pomieszczenia lub budynku.




Po uruchomieniu GG i Bluetooth na liście kontaktów pojawią się nam osoby, które również mają włączoną aplikację. Po wybraniu osoby, z którą chcemy nawiązać kontakt pojawi się nam okienko rozmowy. Kiedy coś napiszemy, wybrana osoba otrzyma informację z prośbą o autoryzację rozmowy.

Gdy nasz rozmówca będzie się musiał oddalić, GG automatycznie przełączy się na połączenie internetowe, tak byśmy nie musieli nieoczekiwanie kończyć rozmowy. Nasz rozmówca zostanie również automatycznie dodany do listy kontaktów, tak byśmy mogli z nim jeszcze w przyszłości porozmawiać.

Źródło tekstu: GG Network     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~  2009-07-03 22:02:39  host: 67.159.44.51

    Szczeniaki będą mogły sobie teraz poczatować na lekcjach.

  • 0

    16.  2009-07-03 22:49:03

    12 - przecież tutaj nie chodzi o to żeby zaoszczędzić na transmisji danych tylko aby skontaktować ze sobą osoby które akurat są w pobliżu

  • 0

    17.  2009-07-03 23:01:59

    Tak tak, 100m w telefonie ;) Ciekawe zresztą jak kolega uzyskał próżnię. A najczęściej stosowanym modułem BT w telefonach i urządzeniach mobilnych jest i tak klasy 2, która umożliwia zasięg ~10m. Ponadto sam zasięg pomiędzy dwoma urządzeniami ograniczany jest do urządzenia, które posiada BT o mniejszym zasięgu. Tak samo jak w przypadku prędkości.

  • 0

    18. ~  2009-07-04 07:21:11  host: 74.63.93.171

    @17 Widzisz, Ty teoretyzujesz, a ja mam to sprawdzone w praktyce. Wez dwa telefony, ktore wymienilem powyzej (ten drugi to 6230 lub 6630), idz do parku czy na lake, stan tak bys sie widzial z drugim uzytkownikiem, uruchom program Bluetooth Chat i zapewniam, iz zasieg kilkudziesieciu metrow jest do uzyskania. Nastepnie mozesz opisac swoje pozytywne wrazenia w komentarzach ;)

  • 0

    19. ~  2009-07-04 07:27:58  host: public28235.xdsl.centertel.pl

    PULA

  • 0

    20. ~h  2009-07-04 08:09:03  host: 188.33.86.5

    6230 i 6230i maja 10 m. max. Przestan pieprzyc kolego. BT 100 m. to maja moduly do kompa np na USB.

  • 0

    21. ~iskra  2009-07-04 09:45:52  host: xdsl.145.c66.petrotel.pl

    zal czego sracie oja oja po co to... jakby nie bylo to byscie to chcieli proste. Mi sie podoba np na wycieczce w autobusie zamiast drzec pape z jednego konca na drugi mozna sobie pisac bardzo fajny bajer tylko trzeba poczekac az go udoskonala :)

  • 0

    22. ~iskra  2009-07-04 09:47:02  host: xdsl.145.c66.petrotel.pl

    @15 uhhh dorosly sie odezwal kurde :( a Ty za pewne jestres duzym psem juz ?

  • 0

    23. ~X  2009-07-04 10:13:17  host: dynamic-78-8-45-122.ssp.dialog.net.pl

    żałosna ta dyskusja! Nigdy nie używałem, nie używam i nie mam zamiaru używać mobilnego GG, a funkcja mi się podoba, bo komuś może się przydać. Pozdrawiam.

  • 0

    24. ~  2009-07-04 10:58:32  host: 74.63.93.171

    @20 Czytaj ze zrozumieniem, bo w tym momencie ty zaczynasz p... napisalem najpewniej, gdyz nie pamietam dokladnie, jaki wtedy model tel. posiadalalem, na pewno Nokia, a drugi Motorola i zasieg wynosil kilkadziesiat metrow. Sprawdz w praktyce na otwartej przestrzeni, nie z siostra w pokoju obok, a nie piszesz cos co wydaje ci sie ze wiesz.

  • 0

    25.  2009-07-04 11:29:35

    Do 20: Nie sugeruj się opisami z allegro. W praktyce jest w ogóle inaczej.

  • 0

    26. ~rt  2009-07-04 11:33:19  host: chello089076007166.chello.pl

    "Gdy nasz rozmówca będzie się musiał oddalić, GG automatycznie przełączy się na połączenie internetowe, tak byśmy nie musieli nieoczekiwanie kończyć rozmowy" - ROTFL to tak jakby telefon z WIFI automatycznie laczyl sie z internetem gdy sie oddale od nadajnika dla mojego dobra, szkoda ze nie dla dobra mojego portfela ;P

  • 0

    27.  2009-07-04 13:06:33

    Nooo aplikacja jest suuuuuuper :)

  • 0

    28.  2009-07-04 14:35:19

    wibracje chyba nigdy nie działały w żadnej wersji MGG, a przynajmniej ja nie poczułem drżenia telefonu przy nadchodzących komunikatach

  • 0

    29.  2009-07-04 17:31:13

    *wlo: samo wybranie wibracji w MGG nic nie daje. Wibracje dzialaja pod warunkiem, ze wybrany w telefonie profil tez ma "w sobie" ustawione wibracje. Przynajmniej u mnie to dziala...

  • 0

    30.  2009-07-04 20:04:05

    tymis - no nie całkiem... tylko w ogólnym chyba, włącz w "milczy" np. a tego moi synowie używają non-stop.

  • 0

    31. ~Magic  2009-07-04 21:22:07  host: aefy111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Napewno w nokiach, jeżeli w profilu włączone są wibracje to są również dostępne w aplikacji java tak samo z dźwiękiem ostrzeżeń - musi być włączony dla dźwięku w apl. java.

  • 0

    32.  2009-07-05 16:38:58

    *wlo: u mnie w profilu 'milczy' po przyjsciu wiadomosci na gg telefon wibruje, dokladniej jest to jedna dluzsza wibracja. Zmiana profilu na czysto "dzwiekowy" powoduje, ze przychodzaca wiadomosc jest sygnalizowana tylko dzwiekiem, bez wibracji. Nie wiem czemu to nie dziala u ciebie, moze to kwestia jakis ustawien w telefonie...

  • 0

    33. ~  2009-07-06 16:17:06  host: leczkowa.limes.com.pl

    Jak to pobrac?

  • 0

    34.  2009-07-07 11:31:52

    tymis - nie wiem... :-) Cieszcie się - posłuchali Was! W wersji 3.6.1 już nie ma tej zbytecznej fiunkcji.

Dodaj swoją opinię