Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilna poczta w Erze oficjalnie dostępna

Mobilna poczta w Erze oficjalnie dostępna

sirmark 22 Stycznia 2008 17:57

0 0

PTC uruchomiła Era mail - usługę mobilnego dostępu do poczty elektronicznej. Dzięki temu rozwiązaniu, Era udostępniła klientom możliwość wysyłania i automatycznego otrzymywania wiadomości e-mail bezpośrednio z i na telefon komórkowy.

Era informowała o rozpoczęciu testów w grudniu, o czym pisalismy w tej wiadomości.

Era mail działa na zasadzie rozwiązań tzw. push. Usługa umożliwia dostęp do poczty elektronicznej on-line za pomocą telefonu komórkowego. Klienci mogą dzięki temu, bez używania komputera stacjonarnego czy laptopa, korzystać z e-maili. Rozwiązanie to umożliwia także edytowanie otrzymanych wiadomości, również załączników, w zależności od funkcji dostępnych w telefonie. Era mail to usługa skierowana do abonentów prywatnych, jak i firm.




PTC proponuje rozwiązanie w dwóch wersjach: Era mail - bez możliwości odbierania załączników oraz Era mail pro - z ich pełną obsługą, w zależności od funkcji dostępnych w danym modelu telefonu. Cena usługi Era mail to 9,90 zł miesięcznie, a Era mail pro 23,18 zł miesięcznie. W ramach opłaty abonamentowej klienci otrzymują odpowiednio 5 lub 50 MB na transmisję danych w ramach usługi. Dodatkowo pakiety danych rozliczane są z dokładnością do 1KB.

Korzystanie z usługi Era mail jest możliwe po zainstalowaniu w telefonie specjalnej, dedykowanej aplikacji, która działa "w tle". Abonenci sieci Era mogą aktywować usługę wysyłając SMS o treści MAIL na bezpłatny numer 80444. Aktywujący usługę po raz pierwszy użytkownik ma możliwość skorzystania z oferty "Spróbuj za darmo", gdzie przez 30 dni nie ponosi opłaty za jej użytkowanie.

Usługa Era mail jest obecnie dostępna dla kilkudziesięciu modeli terminali, w tym dla większości nowych telefonów Nokii, Sony Ericsson i MDA.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18.  2008-01-22 22:50:11

    bartekh86: mówię o Eramail. Podczepiasz sobie pod ten interfejs kilka kont pop3/imap i jedziesz. Do tego jest synchronizacja kalendarza, kontaktów, itp. Świetna sprawa dla ludzi, którzy dużo jeżdżą i musza być na bieżąco z pocztą...

  • 0

    19.  2008-01-22 23:10:50

    Bardzo mi na tym zależy, mam trzy konta pop3 a nie codziennie kilka maila odbieram a nie zawsze chce mi się co chwile wchodzić do outlooka na komputerze. Czy w tym era mail pojawia się informacja o każdym pojedyńczym mailu jak o smsie? I czy będzie ta usługa dla tak-taka. Dzięki za odpowiedź

  • 0

    20.  2008-01-22 23:14:37

    barthek86: masz cały czas w tle włączoną aplikację Java, która sygnalizuje nowe maile. Czy dla TT będzie - nie wiem.

  • 0

    21.  2008-01-22 23:16:09

    Ale nieskładnie napisałem tego poprzedniego posta. Trudno. Nie wiem gdzie takie informacje podawać Tobie Witku ale w telefonach Nokii brakuje jednego nowego modelu - Nokia 3110 Evolve. Warto dodać. Pozdrawiam

  • 0

    22.  2008-01-23 00:11:39

    WitekT - jak można mieć włączoną w tle aplikację java w telefonach bez systemuy operacyjnego?

  • 0

    23. ~Pu94  2008-01-23 07:22:53  host: accf100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @22 No wlasnie ciekawe nie ? chyba ze to bedzie jakos przez simextra szlo inaczej tego nie widze. Tyle ze tam sa oplaty za wiadomosci zwrtotne a nie oplaty za dane.

  • 0

    24.  2008-01-23 08:15:33

    gdyby nie wysokie opłaty w skali miesiąca byłbym całkowicie za.

  • 0

    25. ~  2008-01-23 08:19:35  host: p03-05.opera-mini.net

    Mam rosyjska modyfikację Opery Mini 2.06 i bez problemu otwiera każde konto pocztowe.A sama aplikacja w telefonie zajmuje 750 kB.

  • 0

    26.  2008-01-23 11:33:59

    wlo: w k800i, na którym to testuję - bez problemu. W menu aplikacji jest opcja "minimalizuj". ;)

  • 0

    27.  2008-01-23 11:38:38

    No OK, ale ja mówię o najpopularniejszej marce, i nie aż tak zaawansowanych modelach. Cytuję: "...jest obecnie dostępna dla kilkudziesięciu modeli terminali, w tym dla większości nowych telefonów Nokii...". Uważam, że należałoby uszczegółowić newsa (albo komunikat, bo nie wiem co to jest), bo popatrz o co ludzie pytają...

  • 0

    28.  2008-01-23 11:39:34

    Nowych nie wystarczy napisać ;-)

  • 0

    29.  2008-01-23 11:40:14

    Jakie to dwie nowe nokie ostatnio opisywaliście??

  • 0

    30.  2008-01-23 11:40:49

    wlo: może dziś się zbiorę i to dokładnie opisze, chociaż czekam jeszcze ciągle na kilka szczegółów, żeby dokładnie to porównać z Blackberry i Direct Push @ Windows Mobile.

  • 0

    31. ~czesio  2008-01-23 12:57:54  host: p57aa4da3.dip.t-dialin.net

    fajna sprawa i przyda sie napewno a cena no coz napewno spatniej i to znaczne niebawem licze na to

  • 0

    32. ~windziarz  2008-01-23 16:17:01  host: h82-143-144-30-static.e-wro.net.pl

    Jak działa w oparciu o PushMail to tutaj jest za darmo taka apikacja na Symbiana. Bawiłem się tym kiedys. http://www.emoze.com/en/get/index.asp

  • 0

    33. ~NOrbert  2008-01-23 17:08:17  host: apn-77-115-111-135.gprs.plus.pl

    Panowie nie bardzo rozumiem tego posta. Jak mi wiadomo aparaty posiadają możliwość odbierania poczty online bez konieczności uruchamiania dodatkowej usługi typu Era email. Wystarczy włączyć w odbiorze wiadomości żeby się odświeżała np. co 10 min. bez wymuszania i po sprawie. Pakiet 50MB spokojnie obsłuży takie zapytania w raz ze sciagnięciem niewielkich plików. Wydaje mi się bardziej istotna jest kwestia synchrnizacji. Jeżeli rzeczywiście jest dostępna w tym rozwiązaniu, to z jakimi programami współpracuje? bo tego nie bardzo mogę pojąć. Dodam tylko,ze Era nie specjalnie się popisała bo w Plusie pakiety są po 4 zł/20MB i 8 zł/50MB

  • 0

    34.  2008-01-23 18:30:32

    niezle, bardzo fajna sprawa z tym, m-c za free kusi, koszt miesieczny jest smieszny, jak za taka wygode.

  • 0

    35. ~aron  2008-01-26 17:30:18  host: gfi78.internetdsl.tpnet.pl

    za 9,90 dostep do mejla w kazdym miejscu to jak za darmo

  • 0

    36. ~True  2008-01-31 23:07:38  host: 213-238-74-104.adsl.inetia.pl

    Usługa jak najbardziej jest interesująca ale co z tego... W regulaminie jest jasno opisane: Pobranie Aplikacji na telefon jest bezpłatne. Tymczasem w moim przypadku owo pobranie kosztowało jedynie 60 PLN. za jeden dzień używania Era Mail (pobranych wiadomości e-mail: 20ścia kilka) mój rachunek zwiększył się o skromne 90 PLN. W odpowiedzi na moje zapytanie w w/w sprawie dostałem odpowiedź "naliczona została opłata zgodnie z Załącznikiem cenowym". By było sympatyczniej wszystko to dostaniecie w usłudze "Spróbuj za darmo" i to tylko w sieci ERA.

  • 0

    37. ~konsul_era  2008-02-01 14:55:32  host: alp62.internetdsl.tpnet.pl

    szanowny True czy zapoznałeś się z regulaminem zanim pobrałeś aplikację czy po tym fakcie? wysłałeś smsa aby aktywować subskrypcję celem aktywowania "spróbuj za darmo era mail" ? założę się że tego nie zrobiłeś a teraz zrażasz pełnych optymizmu klientów do tej wspaniałej usługi... najpierw czytamy instrukcje obsługi a potem używamy sprzętu.... pozdrawiam

Dodaj swoją opinię