Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilna platforma muzyczna

Mobilna platforma muzyczna

WitekT 15 Lutego 2005 14:46

0 0

Nokia i Loudeye przedstawiły platformę mobilnych usług muzycznych dla operatorów.

Oferowana pod marką klienta platforma umożliwia operatorom wdrażanie wszechstronnych usług muzycznych dla abonentów przy minimalnych nakładach pracy i kosztów. Udostępnianie muzyki do pobrania i w transmisjach strumieniowych to doskonały element oferty usług 3G.

Platforma mobilnych usług muzycznych umożliwia użytkownikom przeglądanie, wyszukiwanie, słuchanie i pobieranie do urządzenia mobilnego lub komputera całych utworów oraz dzwonków muzycznych RingTunes (MasterTones) za pomocą markowej aplikacji telefonicznej operatora. Użytkownicy mogą także korzystać ze sklepu muzycznego przez Internet przy użyciu aplikacji operatora do komputerów osobistych. Ponadto mogą oni także synchronizować swoje kolekcje muzyczne na komputerze z urządzeniem mobilnym.
Aplikacja komputerowa będzie oparta na odtwarzaczu Windows Media Player, który odtwarza muzykę w formatach mobilnych, takich jak WMA, a także będzie umożliwiał korzystanie z kodeków AAC do zastosowań mobilnych.

Rozwiązanie, które opracowaliśmy wspólnie z firmą Loudeye, daje łatwy dostęp do muzyki z urządzenia mobilnego lub komputera. Usługa ta jest w wysokim stopniu zintegrowana, dzięki czemu użytkownicy mogą słuchać ulubionej muzyki, nie zawracając sobie głowy technologią. Jest to jedyne, globalnie dostępne rozwiązanie muzyczne dla operatorów, które w pełni umożliwia korzystanie z usług za pomocą urządzeń mobilnych i komputerów osobistych — mówi Jonas Geust, wiceprezes ds. usług muzycznych firmy Nokia.

Platforma umożliwia użytkownikom kupowanie i pobieranie utworów bezpośrednio przy użyciu urządzenia mobilnego lub komputera osobistego. Opłaty za usługę będą dodawane do faktury operatora. Z urządzenia mobilnego lub komputera można przeglądać ofertę sklepu muzycznego i słuchać fragmentów utworów przed zakupem. Kolekcję muzyczną można zabezpieczyć i pobierać z niej utwory w dowolnej chwili. Firmy Loudeye i Nokia utworzyły tę platformę, korzystając ze standardów otwartych, natomiast materiały dostarczane do urządzeń mobilnych są chronione za pomocą mechanizmu OMA v1.0 DRM, a w przyszłości także OMA v2.0 DRM.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet