Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobilna Mozilla

Mobilna Mozilla

WitekT 16 Grudnia 2004 13:23

0 0

Mozilla Foudation potwierdziła prace nad mobilną przeglądarką www z kilkoma producentami telefonów. Minimo (skrót od mini-Mozilla) ma przenieść sukces Firefoxa z komputerów PC na urządzenia przenośne (telefony, PDA, itp).

Rynek mobilny jest trudniejszy do zdobycia niż komputerów stacjonarnych, gdyż w pierwszym przypadku to głównie producenci decydują o używanym przez klienta oprogramowaniu. Możemy bez problemu pokazać zalety naszego oprogramowania klientom, ale znacznie trudniej udowodnić to producentom, a tym samym zachęcić ich do instalowania Minimo w urządzeniach swojej produkcji. Na razie udało nam się to z dwiema firmami - powiedział Doug Turner, szef projektu.
Zaletą Minimo nad jedyną praktycznie konkurencyjną przeglądarką na rynku - Operą - jest przede wszystkim pełna zgodność ze standardami. Bezproblemowa ma być zarówno obsługa ramek, jak i apletów Java. Nawigacja ma być prostsza i bardziej intuicyjna. Nowy projekt Mozilla Foundation, w przeciwieństwie do Opery, będzie darmowy.

Komercyjna wersja przeglądarki powinna być dostępna w okolicach lipca przyszłego roku.

Źródło tekstu: gsmarena.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~kinga  2004-12-17 08:53:00  host: 80.51.249.44

    Używam Firefoxa i bardzo sobie chwalę. Cieszy rozsądna alternatywa dla "jedynie słusznej przeglądarki" zwłaszcza że, wejdzie do urzadzeń mobilnych

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet