Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobile TV - spółka czterech operatorów

Mobile TV - spółka czterech operatorów

WitekT 12 Grudnia 2008 11:11

0 0

5. grudnia UOKiK wyraził zgodę na tzw. koncentrację rynku, a 10. grudnia czterej operatorzy komórkowi - Centertel, P4, Polkomtel i PTC - podpisali umowę, na mocy której powstanie spółka, która wystartuje w konkursie o częstotliwości do świadczenia mobilnej telewizji komórkowej.

Szerzej o wydanej przez UOKiK zgodzie na koncentrację rynku pisaliśmy w tej wiadomości.
Spółka Mobile TV, w której w zarządzie znajdą się cztery osoby (po jednej delegowanej przez każdego z założycieli), wystartuje w konkursie na częstotliwości do świadczenia DVB-H. Każdy z operatorów ma równy udział w spółce - 25%. Nowa spółka będzie hurtowo świadczyć usługi telewizji mobilnej operatorom, a ci z kolei swoim klientom detalicznym.

Dokumenty w konkursie na częstotliwości DVB-H można składać do 15. stycznia, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~h  2008-12-12 11:30:45  host: doz252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a mają jakąś konkurencję w tej walce? Chyba dobrze by było gdyby wygrali, bo sobie by dali raczej korzystne warunki, więc i dla nas byłoby taniej :)

  • 0

    2. ~walka  2008-12-12 11:58:13  host: doz79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    konkurencja w takich sprawach jak przetargi na częstotliwości ma to do siebie, że jeżeli jest to się nie ujawnia... zwiększając swoje szanse w ten sposób. cichym konkurentem może być polsat. mają sferię, gsm900 i doświadczenie w biznesie tv.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet