Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobile TV przegrało z UKE przed WSA ws. DVB-H

Mobile TV przegrało z UKE przed WSA ws. DVB-H

WitekT 31 Marca 2010 14:32

0 0

31. marca Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę spółki Mobile TV (czterech największych operatorów komórkowych) na decyzję Prezesa UKE utrzymującą w mocy decyzję z 26. czerwca 2009 roku dotyczącej rezerwacji częstotliwości telewizji DVB-H na rzecz Info-TV-FM.

Podając ustne motywy rozstrzygnięcia Sąd zauważył, że Prawo Telekomunikacyjne określa czym jest postępowanie w sprawie rezerwacji częstotliwości i co wchodzi w skład tego postępowania. Przepisy Pt wskazują także, jakie zarzuty mogą być formułowane w sprawie rezerwacji częstotliwości, a jakie w postępowaniu o unieważnienie przeprowadzonego konkursu.
Zdaniem Sądu, szczególnym trybem w którym może dojść do podważenia konkursu i jego wyników jest postępowanie w sprawie unieważnienia konkursu, a nie postępowanie w sprawie rezerwacji częstotliwości toczące się już po jego przeprowadzeniu.

Sąd podkreślił, że istotne w niniejszej sprawie było zagadnienie ustalenia wykazu programów telewizyjnych dopiero na etapie wydania decyzji rezerwacyjnej. Odnosząc się do tej kwestii, WSA zauważył, że czym innym są zobowiązania podmiotu podjęte w ramach konkursu, a czym innym wykaz programów. Sąd uznał, że na etapie wydania decyzji rezerwacyjnej może dojść do określenia tego wykazu programów tym bardziej, że decyzja taka jest konsultowana z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~knock  2010-03-31 17:47:40  host: gw8.knc.pl

  A kilka postów niżej Plus narzeka że nie potrzebne a z drugiej strony walczą w sądzie o licencje ... oj chyba jednak to dobry interes

 • 0

  2. ~M.  2010-03-31 18:51:24  host: 77-236-5-213.home.aster.pl

  @1: Nie o licencję, ale o zasady rozstrzygania konkursu. Przeczytaj ostatni akapit: Wg sądu inne programy mogą być umieszczone w rezerwacji częstotliwości niż zostały obiecane w ofercie konkursowej. To wcale nie jest oczywiste...

 • 0

  3. ~knock  2010-03-31 19:23:39  host: gw8.knc.pl

  Dla mnie oczywiste. Ludzie chca ogladac TVN to jest TVN ludziom sie znudzi TVN to bedzie POlsat albo cos innego. Co w tym nie oczywistego ? Dla sadu tez to oczywiste. A skoro dvb-h MNO nie interesuje i w ogole jest nie potrzebne nie chca tego sprzedawac bo ich klienci tego nie chca to czemu walcza w sadzie o to zeby jakis program w decyzji dla INFO byl a inny nie byl. przeciez to ich ani ich klientow oficjalnie nie interesuje. Bo z artykulu wynika iz taka wlasnie byla istota sporu

 • 0

  4.  2010-03-31 19:37:56

  walcza bo a nuz uda sie wygrac i uwalic przetarg po to by samemu wygrac...wtedy uruchomienie dvb-h w Polsce poszloby jak z platka...

 • 0

  5. ~Marco  2010-04-01 17:38:02  host: public-gprs43505.centertel.pl

  Przeciez to sie nie oplaca.. Nawet Niemcy wychodza z DVBH..

 • 0

  6. ~LUBLIN-MAN  2010-04-16 00:34:14  host: 87-73-n2.aster.pl

  kiedy bedę mógł kupić tą usługę u jakiego operatora??? mieszkam w Lublinie i widzialem jak to działa. SUPER. Wynalazek roku powiem szczerze.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet