Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mobber czyli mobilny klient Jabber

Mobber czyli mobilny klient Jabber

WitekT 23 Sierpnia 2004 19:33

0 0

Mobber to pierwsza testowa wersja komunikatora protokołu Jabber na telefony komórkowe i inne urządzenia przenośne wspierające Javę i MIDP. Mobber testowany był już na telefonie Siemens CX65 oraz emulatorach dostępnych dla systemu Linux. Wspiera wszystkie podstawowe funkcje protokołu Jabber.

Jabber to technologia używana głównie do przesyłania wiadomości (tzw. Instant Messaging), w praktyce porównywalna do znanych komunikatorów internetowych, takich jak Gadu-Gadu. Dzięki tzw. transportom Jabber zapewnia współpracę z wieloma innymi komunikatorami umożliwiając podłączenie się do wielu sieci naraz jedną aplikacją. Udostępnia wiele dodatkowych usług (m.in. czytnik wiadomości, bramka do IRC, serwis pogodowy, czaty).
Program dostępny na licencji GNU GPL można pobrać ze strony producenta.

Źródło tekstu: Internet Standard     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet