Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mniejszy przychód, większy zysk

Mniejszy przychód, większy zysk

WitekT 28 Kwietnia 2005 14:43

0 0

Cesky Telecom ogłosił, że w I kw. jego zysk wzrósł o 14% do 1,6 mld koron (221 mln zł) w porównaniu z tym samym okresem w 2004 roku.

Było to możliwe dzięki oszczędnościom i cięciom wydatków. Zysk wzrósł mimo spadku przychodów ogółem o 2% do 14,7 mld koron (2,05 mld zł), na co miał wpływ spadek o 8% w telefonii stacjonarnej (do 8 mld koron, czyli 1,12 mld zł) i 1% w telefonii komórkowej (do 7 mld koron, czyli 0,98 mld zł).
Hiszpańska Telefónica zapłaciła niedawno 2,7 mld euro (prawie 11,5 mld zł) za 51,1% udziałów w Cesky Telekom, który jest największym operatorem stacjonarnym i komórkowym w Czechach.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet