Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mniejszy brat iPhone’a

Mniejszy brat iPhone’a

LuiN 14 Sierpnia 2008 10:30

0 0

Philips X800 to telefon, który oprócz 2,8-calowego ekranu, oferuje także wyśmienite czasy pracy na jednym ładowaniu baterii. Urządzenie dorobiło się recenzji w serwisie ePrice, w tym prezentacji wideo menu telefonu.

philips x800 philips x800 philips x800 philips x800

Panoramiczny, dotykowy ekran o przekątnej 2,8-cala ma rozdzielczość WQVGA (240 x 400 pikseli) i wyświetla 262 tys. kolorów. Właśnie na takim ekranie można godzinami przeglądać strony internetowe czy oglądać filmy.

philips x800 philips x800 philips x800 philips x800

Wszystko dzięki baterii telefonu o pojemności 1250 mAh, która według danych producenta oferuje do 35 dni czuwania lub do 8h rozmowy. Niewielkie gabaryty telefonu najłatwiej dostrzec na zdjęciach porównawczych z HTC TyTN. W przeciwieństwie do iPhone’a, produkt Philipsa posiada sprzętowy suwak blokady ekranu.






Mimo, że telefon nie oferuje wielowątkowego systemu operacyjnego, nie zapomniano o przeglądarce plików PDF i pakietu Office oraz zaawansowanym odtwarzaczu multimedialnym. Producent dokłada do zestawu wysokiej klasy słuchawki, nie zabrakło też teleskopowego stylusa umożliwiającego wprowadzanie pisma odręcznego.



Zdjęcia wykonywane są w rozdzielczości 2 Mpix, do tego telefon umożliwia nagrywanie wideo o rozdzielczości 384 x 288 pikseli. Wstępnie telefon przygotowany został jedynie na rynki azjatyckie, aktualnie brak informacji na temat ewentualnej dostępności także w Europie. O urządzeniu pisaliśmy ostatnio w tej wiadomości.

Źródło tekstu: ePrice, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~  2008-08-14 10:47:31  host: f142-060.opera-mini.net

    Lipa

  • 0

    2. ~RaideR  2008-08-14 10:55:08  host: 213.25.189.50

    Palma... xD spoko fonik, może nie smartfon, no ale za to baterią nadrabia, a cena też nie powinna być wygórowana :)

  • 0

    3.  2008-08-14 11:02:52

    Jakis taki dziwny, ale gust azjatow jest odmienny niz europejczykow

  • 0

    4. ~golfiarz  2008-08-14 11:11:04  host: cx42.internetdsl.tpnet.pl

    Jak zwykle wszystko co dobre nie idzie na rynek europejski :/

  • 0

    5. ~MAX  2008-08-14 11:46:10  host: ev1s-67-15-100-250.theplanet.com

    pfff i to ma być niby brat i-phona ? mam i-phona 3G i nie uważam żeby ten philips nawet stał koło tego :)

  • 0

    6. ~RaideR  2008-08-14 11:54:36  host: 213.25.189.50

    ~MAX: może masz rację, ale nie wiesz, że tutaj newsy z wyrazem "iPhone" w temacie są chętniej czytane? :D

  • 0

    7. ~  2008-08-14 11:54:43  host: user41-132.satfilm.net.pl

    jest szybki, to mi sie podoba

  • 0

    8.  2008-08-14 13:10:30

    Czy oni z tymi 2mpix uparli się? :/ To największa wada tych telefonów. Duże ekrany, idealny telefon do przechowywania zdjęć i aparat... 2mpix. Takie aparaty były montowane kilka lat temu w telefonach klasy średniej. Teraz minęło kilka lat a tu taki aparat w telefonie jakby nie patrzeć klasy wyższej. Cofamy się?

  • 0

    9. ~RaideR  2008-08-14 13:23:42  host: 213.25.189.50

    a po co ci więcej mpx przy takim "oczku"? I tak zdjęcia z takiego obiektywu nie nadają się do wywołania nawet przy 10mpx. od 2mpx w góre to już tylko statystyka, bo jakość nie leży w wielkości fotki

  • 0

    10. ~mucuss  2008-08-14 15:19:22  host: 82-44-118-107.cable.ubr12.live.blueyonder.co.uk

    zajebiaszczy... nie to co Ishit

  • 0

    11. ~kwistas  2008-08-14 20:16:46  host: w3cache.wignet.pl

    Jak najbardziej fajny fon.

  • 0

    12.  2008-08-14 20:46:54

    35 dni czuwania przy takim ekranie...? Ja bym bardziej obstawiał, że powinno być "3-5" dni czuwania :P

  • 0

    13. ~  2008-08-15 16:36:36  host: f142-042.opera-mini.net

    ...nie oferuje wielowatkowego systemu operacyjnego... - w tym momencie nastepuje dyskwalifikacja zawodnika

  • 0