Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mniejszy Apple iPhone 6c tej jesieni?

Mniejszy Apple iPhone 6c tej jesieni?

LuiN 11 Sierpnia 2015 20:31

1 4

9 września Apple zaprezentuje nową generację iPhone'ów. Wygląda na to, że modelom 6s i 6s Plus towarzyszyć będzie mniejszy 6c.



Evan Blass, autor niezliczonych przecieków ze świata telekomunikacji, przekazał na swoim koncie na Twitterze (@evleaks), że spodziewać możemy się równoległej premiery trzech wariantów iPhone'ów: 6s, 6s Plus i 6c. Nie dostaniemy jednak tym razem odgrzewanego iPhone'a 6 w mniejszej, plastikowej obudowie, lecz zupełnie nowy produkt.

Eksperyment pt. iPhone 5c okazał się dla Apple'a porażką. Największym konkurentem dla plastikowej propozycji Amerykanów był wprowadzony rok wcześniej iPhone 5, z tymi samymi podzespołami, ale z bardziej ekskluzywną obudową. Po roku od premiery jego ceny były na tyle zbliżone do "nowego" 5c, że chętnych na i tak drogi plastikowy smartfon Apple'a było niewielu.




Jeśli doniesienia sprawdzą się, w tym roku Apple nie popełni starych błędów i do modelu 6c trafi chipset nowej generacji, wyprodukowany w procesie technologicznym 14 (Samsung) lub 16 nm (TSMC). Nowy model różnić będzie się od iPhone'a 6 nie tylko chipsetem (Apple zastosował w nim SoC A8 20 nm), ale i ekranem. Zamiast 4,7 cala dostać mamy klasyczne 4 cale.

Najistotniejszą w przypadku iPhone'ów jest oprócz ceny kwestia akumulatora. iPhone 6c otrzymać ma akumulator 1715 mAh, a więc istotnie pojemniejszy niż 1500 mAh w iPhone'ie 5c.

Zobacz: Pierwsze zdjęcia iPhone'a 6C
Zobacz: Trzy nowe iPhone'y w 2015 roku

Źródło tekstu: @evleaks, wł     

w sumie: 12
  • -1

    1.  2015-08-11 20:53:30

    no no coś pod mój gust.

  • 0

    2. ~  2015-08-11 20:55:38  host: public-gprs353342.centertel.pl

    Pytanie nasuwa się jedno: czy wraz z tą premierą wycofają się ze sprzedaży modeli 5?

  • 1

    3.  2015-08-11 21:03:07

    @2 - myślę, że jeszcze 5S zostawią, bo sobie radzi. 5 i tak już nie sprzedają, a jeśli wyjdzie 6c, to 5c będzie zbędna.

  • -1

    5.  2015-08-11 21:23:35

    Zamiast 4", mogli by dać 4,3". Zostawić 5s jako 4"

  • 0

    6. ~pabloki  2015-08-11 22:09:05  host: 188.146.130.65.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ponoć 5C był klapą . jeśli tak było bo coś tak zapamiętałem to 6C tez pewne będzie klapą. więc po co oni sobie koszty robią.

  • 0

    7.  2015-08-12 06:06:32

    Jak na stracie dadzą taką cenę, że w Polsce z podatkami będzie za 1200 zł to wróżę sukces. No ale to Apple...

  • 0

    8.  2015-08-12 08:12:23

    @7 żeby tylko 1200, a nie 2400. Aple nie pali sie żeby telefony dla ludu robić.

  • 1

    9. ~LTE na kazdym smietniku w Ossie  2015-08-12 08:52:13  host: host86-129-150-29.range86-129.btcentralplus.com

    Janusz ponawiam pytanie: dlaczego kasujesz moje komenatrze na temat tego, ze mam zamiar kupic ten telefon corce na urodziny?

  • 0

    10. ~Darek  2015-08-12 09:43:26  host: apn-46-77-124-164.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja w tych zapowiedziach rewolucji nie widzę. Ale pewnie jacyś chętni sie znajdą na ten produkt.

  • 0

    11.  2015-08-12 11:09:39

    Ja tam słyszałem wiele opinii ajfonowców, że że 6 i 6+ są za duże i chcieliby nowe jabłko, ale w niezmieniony rozmiarze. Więc o ile nie będzie wyglądał tak odpustowo jak 5C, to może to mieć sens.

  • -1

    12.  2015-08-12 15:44:17

    I to jest akurat ciekawy news. Ciekawe, jak to się dalej potoczy.

  • 1

    13.  2015-08-14 09:52:59

    Ja bym na miejscu appla sprzedawał iPhone 4s ze zmienionymi literami. Ich klienci to bezmózgi i tak to łykną.

Dodaj swoją opinię