Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mniejsze zwolniena dzięki zamrożeniu płac

Mniejsze zwolniena dzięki zamrożeniu płac

WitekT 24 Marca 2005 11:14

0 0

Zarząd Telekomunikacji Polskiej poinformował związki zawodowe, że zamrożenie płac w spółce w 2005 r. pozwoli zmniejszyć planowane zwolnienia z 3465 do 3165 osób.

Władze spółki twierdzą, że będą szukały dalszych oszczędności, które pozwoliłyby jeszcze bardziej ograniczyć zwolnienia. W komunikacie wystosowanym do pracowników TP pracodawca poinformował, że chce, by konsultacje trwające ze związkami zawodowymi dotyczyły zarówno znalezienia oszczędności, które pozwolą ograniczyć skalę zwolnień grupowych, jak i określenia zakresu odszkodowań związanych z odejściami.
Zarząd chce zmniejszyć zatrudnienie o 4 tys. osób (ok. 13%), w tym o blisko 3,5 tys. poprzez zwolnienia. Osobom wytypowanym do zwolnienia proponuje się dodatkowe odszkodowania, jeśli odejdą dobrowolnie. Jeśli zrobią to do końca maja, dostaną dodatkowo 10 tys. 950 zł, a jeśli do końca czerwca, dodatkowe odszkodowanie wyniesie 5475 zł.

Związki negują potrzebę zwolnień i proponują, by firma szukała przychodów. Ich zdaniem spadek przychodów, którym zarząd uzasadnia potrzebę zwolnień, wynika z błędnej strategii firmy. Związki stoją na stanowisku, że do piątku zarząd TP powinien odstąpić od trwającej procedury zwolnień, gdyż złamał prawo, odmawiając im w trakcie negocjacji dostępu do informacji. Zarząd TP zapowiada, że nie wcześniej niż 7 kwietnia ogłosi tekst porozumienia z zakładowymi organizacjami związkowymi w sprawie zwolnień grupowych lub regulamin zwolnień.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Vinkler  2005-03-24 12:22:00  host: aiv250.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ta zamroza place... tylko komu bo napewno nie prezesowi i zarzadowi...

 • 0

  2. ~Wqrwiony  2005-03-24 12:54:00  host: aic89.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Taa, jak przyszlo do zwolnien to zwiazki zawodowe nagle se uswiadomily ze TP ma bledna stretegie...
  A jak przez te wszystkie lata nie bylo zadnej konkurencji i doilo sie klientow, aby bylo na placa dla rzeszy bezuzytecznych pracownikow to wszytko bylo OK, tak?

 • 0

  3. ~pyp  2005-03-24 13:30:00  host: axo122.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Hehe...Co to za mniejsze zwolnienia o te 300 osób! Powinni wogóle nie zwalniać tylko zmniejszyć płace dla Prezesów, Dyrektorów i Rady Nadzorczej. Wtedy to by były oszczędności i TO JAKIE!! Biedne te rodziny których członkowie mają być zwolnieni z Telekomuny. W tej Polsce nic się chyba nie zmieni. GDZIE JA MIESZKAM (buuu)

 • 0

  4. ~stz  2005-03-24 21:25:00  host: drv49.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Zgadzam się z pyp. 300 osób to jest niewiele. Chodzi im chyba o to, żeby skłócić ze sobą pracowników i aby w końcu osiągnąć swój cel tj. zwolnienie wcześniej zaplanowanej liczby osób.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-146-211.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.