Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mniejsze przychody TP

Mniejsze przychody TP

WitekT 29 Kwietnia 2005 22:28

0 0
Przychody Grupy TP spadły w I kwartale 2005 roku aż o 3,2%, do 4,44 mld zł. Komórkowe ramię - sieć Idea - rośnie wolniej, a w telefonii stacjonarnej gigant został mocno pogryziony przez konkurentów.Zysk netto grupy Telekomunikacji Polskiej w I kwartale 2005 r. spadł do 490 mln zł z 609 mln zł rok wcześniej. Był nieco wyższy od konsensusu w wysokości 467 mln zł. Rynek zaniepokoił większy od oczekiwań spadek przychodów.

Skonsolidowane przychody Telekomunikacji Polskiej spadły w I kwartale 2005 roku do 4,44 mld zł z 4,59 mld zł w I kwartale 2004 roku. Zysk operacyjny grupy spadł w I kwartale do 964 mln zł z 1,01 mld zł rok wcześniej.

Niepokojąco silnie spadają cały czas przychody z telefonii stacjonarnej i co gorsza słabo zachowały się przychody z telefonii komórkowej. Ta informacja jest kluczowa i na pewno będzie negatywnie odebrana przez rynek i pomimo tego, że wynik netto był trochę lepszy od oczekiwań - powiedział Paweł Borys z DWS TFI.

Przychody z usług telefonii komórkowej wyniosły w I kwartale 2005 roku 1,438 mld zł wobec 1,49 mld zł w IV kwartale 2004 roku i 1,3 mld zł w I kwartale zeszłego roku. Zysk operacyjny z usług telefonii komórkowej wzrósł do 351 mln zł z 167 mln zł w I kwartale 2004 roku.

Spadek przychodów jest wynikiem mniejszego popytu, co jest głównie związane z rosnącą konkurencją na rynku telefonii stacjonarnej oraz wypieraniem telefonii stacjonarnej przez telefonię komórkową - poinformowała spółka w komentarzu do wyników.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~kokos  2005-04-30 02:34:00  host: aem66.internetdsl.tpnet.pl

  i tepsa sie dziwi..?staja na głowie aby obrzydzic życie swoim klientom.i zniechęcic do...życia powiem.mnie przez 11 miesięcy słali wyimaginowane faktury,kazali płacic za usługi z których nie korzystałem...9393 to szajs.... temat rozmowy konczył się po odłożeniu słuchawki,pisma faxy ,wyjaśnienia,tłumaczenia,reklamacje...hehe.he....po wielokrotnych reklamacach do znudzenia...słali korekty faktur korety do korekt,w między czasie wezwania do zapłaty od nie anulowanych korekt od korekt faktur,az w końcu wyłączyli mi telefon znajdując -43zł mojej niedopłaty(fikcyjnej!!!!!!!!!!!!!)i co najleprsze nie wiedzieli za co niby te 43zł zalegam......
  Popierdolony kraj....szkoda,przykro.bo sami sobie szykujemy ten los.w skarbówce nie lepiej,drogi,służba zdrowia..moze trzeba się z tego kraju wymeldować?tylko poco nasi przodkowie oddawali swoje życie?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~stz  2005-04-30 10:19:00  host: drh76.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Telekomunikacji nie nawidzę, ideokomuny zresztą również. Z telefonu stacjonarnego zrezygnowałem, gdyż to skarbonka bez dna. Czy rozmawiasz czy nie to i tak musisz płacić abonament. Wprowadzili abonament za 50 zł dając 60 minut. Dziecko policzy, że minuta kosztuje 83 grosze. Jest to dużo drożej niż w telefonach komórkowych na kartę (Sami Swoi 24 gr/min). Za abonament standardowy klient w Sami Swoi ma aż prawie 3 godziny do wygadania! Co najważniejsze - telefon zawsze można mieć ze sobą. Dobrze, że zbliża się kres Teleideokomuny.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~wos  2005-05-01 19:53:00  host: aso88.neoplus.adsl.tpnet.pl

  I oby tak dalej. Właśnie podziękowałem im za Neostradę i telefon w TP SA.
  Czekam na coś bezprzewodowego na moją kieszeń, a póki co kablówka : internet 2x taniej no i odpada abonament za telefon z którego nie korzystam.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~DASTI  2005-05-04 10:39:00  host: dk58.internetdsl.tpnet.pl

  PANOWIE WASZE WYPOWIEDZI BARDZO MIE ZRELAKSOWAŁY PO TYCH WOLNYCH DNIACH AŻ MIŁO POCZYTAĆ.ZA ROK SPADNIE IM ZYSK O NASTĘPNE 10% JAK SWOICH KLIENTÓW NIE PRZESTANĄ TRAKTOWAĆ JAK PASOŻYTY .MOJA RECEPTA : 4 PLANY TARYFOWE 15,25,35,45 PLN .NALICZANIE 1/1 I CAŁOŚĆ ABONMENTU OCZYWIŚCIE NA ROZMOWY.TO JEST JEDYNY RATUNEK DLA WAS KOCHANA TEPSO ,WSPOMNICIE JESZCZE MOJE SŁOWA.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-240-162.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet