Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mniej SMS-ów, więcej wiadomości w sieciach społecznościowych

Mniej SMS-ów, więcej wiadomości w sieciach społecznościowych

WitekT 21 Lutego 2012 19:14

0 0
Używanie sieci społecznościowych w komórkach spowodowało globalny spadek przychodów operatorów z tytułu wiadomości SMS o 8,7 mld dolarów w 2010 roku i 13,9 mld dolarów w 2011 roku - wynika z szacunków firmy analitycznej Ovum.

To odpowiednio spadki o 6% i 9%.Ovum wskazuje, że spadek ten powoduje jednak wzrost przychodów z transmisji danych i tu operatorzy powinni widzieć swoje szanse.

O problemie pisaliśmy także w felietonie pt. Aplikacje powoli zabijają kurę znoszącą złote jaja.


Źródło tekstu: Ovum, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~wojciech  2012-02-21 20:50:30  host: 87-205-184-235.adsl.inetia.pl

    problem z zamieraniem sms jest taki, że jednak nie wszyscy mają jeszcze smartfony... chociaż przyznaje, że ostatnio lepiej wychodzi wysłanie maila niż sms (a coraz więcej osób to akceptuje i im to odpowiada)

  • 0

    9. ~  2012-02-21 21:17:07  host: 94-194-61-40.zone8.bethere.co.uk

    @2: Chodzilo mi o to, ze zdanie ,,O problemie pisaliśmy także w felietonie pt. >>Aplikacje powoli zabijają kurę znoszącą złote jaja

  • 0

    10.  2012-02-21 21:28:45

    9: problem jako "kwestia, zagadnienie", a nie "trudność, kłopot".

  • 0

    11.  2012-02-21 21:28:57

    Sam co raz więcej pisze na fb niż smsów powoli :P nawet w telefonie zainstalowałem sobie facebook messengera dzięki czemu wiadomości przychodzą w czasie rzeczywistym :)

  • 0

    12.  2012-02-21 21:30:28

    W pewnym sensie daliście się szpiegować do woli :)

  • 0

    13. ~  2012-02-21 21:32:34  host: v04-15.opera-mini.net

    całe szczęście, że są jeszcze ludzie, których nie interesują portale tzw. społecznościowe... nie każdemu taki wynalazek potrzebny do życia, skoro można - bynajmniej z większością osób - porozmawiać twarzą w twarz

  • 0

    14.  2012-02-21 21:53:35

    13). A mogą mieć i setki znajomych na Szambfajsie, ale tak naprawdę nikt z nich nie będzie Twoim dobrym znajomym, a Ty jedynie jakimśtam z kolejnych numerków w kontaktach do popisania i zabicia nudy.

  • 1

    15. ~wojciech  2012-02-21 22:05:48  host: 87-205-184-235.adsl.inetia.pl

    @13 - zaszpanowaliśmy 'bynajmniej', łał... / z technologicznego punktu widzenia używanie 'data' to wymiany informacji wychodzi taniej i ma większe możliwości niż 'sms', tylko jeszcze poczekać na większą penetrację technologii bo na razie to tak średnio...

  • 0

    16. ~Aaaa  2012-02-21 22:12:16  host: aacr105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kwistas: zgadzam się w zupełności - nie dość, że dali się szpiegować do woli to się jeszcze z tego cieszą i nabijają kasę jakiemuś portalowi dla potłuczonych emocjonalnie...;)

  • -1

    17.  2012-02-21 22:34:51

    15). Szpan(m)uj sobie dalej na swoim "ólóbieńcu" :-p

  • 0

    18.  2012-02-22 06:54:12

    Ja już od dluzszego czasu żadnego smsa nie wysłałem, messenger, Google talk a do osób które nie maja smartphona służy mi SMS Gateway, Orange free na kartę i moje rachunki z 70-80 zł spadły do 15-20 mies bez żadnych zmian jeżeli chodzi o częstotliwość kontaktow.

  • 0

    19.  2012-02-22 06:59:41

    Co do fejsbuka, i innych portali kolekcjonerskich....to nie każdy nabija sobie liczbę kontaktow bo taka moda i ma sie przyjaciela bo sie go raz w życiu widziało.... Ja założyłem konto przedewszystkim dla mesengera i komunikacji z 3-4 osobami z którymi do tej pory smsowalem, a jak ktoś ciekawy i lubi szpiegowac to niech szpieguje, o pikantnych szczegółach rozmawiam osobiście:)

  • 0

    20.  2012-02-22 08:16:42

    Jak się ludzie połapia, że istnieje taki apps jak Vibro (gdzie mozna całkiem za friko tzn. przez wi-fi lub transmisje danych) nie tylko smsować ale i rozmawiać pomiędzy użytkownikami to przychody opów spadną jeszcze bardziej.

  • 0

    21.  2012-02-22 08:17:30

    i to rozmawiać z całym światem.

  • 0

    22. ~wojciech  2012-02-22 10:10:59  host: 87-205-184-235.adsl.inetia.pl

    @20-21 zarzucisz sznurkiem do aplikacji?

  • 0

    23. ~  2012-02-22 10:33:56  host: z14-16.opera-mini.net

    @20-chyba Viber. Fajna aplikacja.

  • 0

    24. ~Hiv  2012-02-22 11:16:07  host: dynamic-87-204-98-181.rt1.pogodna.net

    Viber jest w android market...bezplatny

  • 0

    25.  2012-02-22 12:19:33

    tak Viber sorry za przekrecenie nazwy.

  • 1

    26.  2012-02-22 18:14:30

    U mnie ilość wysyłanych SMS'ów nie tyle zmalała przez strony społecznościowe co przez brak lub małą ilość znajomych. Na domiar złego wysyłałem masę SMS'ów kiedy były one stosunkowo drogie, a kiedy potaniały już nie było komu ich wysyłać.

  • 0

    27.  2012-02-28 22:01:30

    A może nie to jest źródłem tego spadku? W tym roku w prepaidach pojawiły się pakiety smsów do wszystkich sieci, np. w Heyah pakiet 1000 smsów do wszystkich kosztuje 9 zł. Jeśli ktoś dużo smsuje, to na pewno operator zarobi na nim znacznie mniej.

Dodaj swoją opinię