Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mniej Internetu dla przenoszących numer w Orange na kartę

Mniej Internetu dla przenoszących numer w Orange na kartę

orson_dzi 11 Kwietnia 2018 09:57

6 6

orange logo

Osoby przenoszące numer do Orange na kartę otrzymają ponad dwa razy mniej Internetu w cyklicznej usłudze nielimitowanych rozmów, SMS-ów i pakietu GB.

Do tej pory osoby przenoszące numer na kartę do Orange, po wybraniu usługi Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz GB otrzymywały w wersji cyklicznej pakiet 35 GB. Dodatkowo pakiet rósł o 1 GB w każdym kolejnym miesiącu korzystania z usługi.




Od 12 kwietnia wysokość pakietu danych zostanie zmniejszona do tego, jaki mają do dyspozycji obecni klienci operatora. Po aktywacji cyklicznej usługi dostępny będzie pakiet 15 GB, a jego wysokość będzie rosła wraz ze stażem w sieci. Po roku wzrośnie do 17 GB, a przy stażu powyżej 3 lat do 20 GB.

Zobacz: Regulamin usługi Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz GB od 12.04.2018

Zobacz: Nowa oferta Orange: zmiany w pakietach danych i nie tylko

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: mnp | orange na karte | orange

w sumie: 72
  • 0

    53.  2018-04-11 14:01:25

    51- mówię o zmianach zasad w trakcie promocji grunwaldu. Początkowo można było esemesem przedłużać konto główne i konto z danymi. Obecnie dane można przedłużać wyłącznie doładowaniem. Założę się, że znakomita większość wolałaby, gdyby granwaldu wcale nie było, natomiast zostałaby utrzymana możliwość przedłużania ważności bonusu na starych zasadach. Ten błąd będzie Orange sporo kosztował, bo nie sądzę, że ci którzy sporo wydali na tę promocję ( ja wydałem 5 x 200zł ), dali się drugi raz nabrać.

  • 0

    54. ~  2018-04-11 14:05:31  host: 188.146.242.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A już miałem przenosić nr do range dla tych 35 GB + gratisowe za doładowanie . A tak to trzeba szukać coś nowego ;(

  • 0

    55. ~  2018-04-11 14:09:16  host: public-gprs361440.centertel.pl

    czy macie tak w orange , ze was słychać podwójnie przy rozmowie?
    Jak telefonu nie wyłączam np 10 dni...

  • 0

    56. ~z  2018-04-11 14:15:34  host: public-gprs361440.centertel.pl

    czy to dotyczy tych co przeniosą numer od jutra?
    jak numer mam przeniesiony 3 miesiące tem i leży i odpalę to mam 35Gb czy tą mizerię?
    wróże im ostatnie miejsce w pozyskiwaniu klientów...

  • 0

    57. ~  2018-04-11 14:15:54  host: static-62-233-132-206.devs.futuro.pl

    Skansen PRL.

  • 0

    58.  2018-04-11 14:39:55

    55 - czasem moi rozmówcy słyszą się podwójnie... Ale zawsze twierdzą, ze jest to wina mojego operatora, albo mojej E52, którą gdybym zmienił (albo operatora), oni by nie mieli problemu "echa" ;-)

  • 0

    59.  2018-04-11 14:41:14

    @53 Toms , 10/10 nic dodać nic ująć, ciekaw jestem jakie internetowe "atrakcje" przygotuje Orange na nadchodzące lato, bo po ostatniej WTOPIE z Grunwaldem i likwidacją możliwości bezpłatnego przedłużania smsem bonusu internetowego i kumulacji doładowań, są w marnej sytuacji, zaufanie dość mocno poleciało w dół wraz z prędkościami ich internetu.

  • 0

    60. ~  2018-04-11 15:23:47  host: 188.146.8.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Psują wszystko. Rozwód z T-Mobile niestety ale kosztuje i muszą jakość sieć zoptymalizować. Inaczej się za bardzo nie da . Stracą odsyc dużo. Zwłaszcza jak na ich fejsie zacznie się dym o to. Oby skutecznie.

  • -1

    61.  2018-04-11 16:53:38

    @54
    A gdzie znajdziesz 30GB+1GB co miesiąc za 25 zł? Nigdzie, jak potrzebujesz tak dużego pakietu internetu prepaid w tej cenie to niestety jesteś skazany na Orange.

  • 0

    62. ~  2018-04-11 23:38:05  host: x59cc8bb3.dyn.telefonica.de

    61@ dla porównania w playu za tą cenę 6gb....

  • 0

    63.  2018-04-12 08:36:09

    61 - o DILu w RBM5 pewno nie słyszałeś, lub udajesz, że nie wiesz. Wrrr, ci klakierzy. :-)

  • 0

    64. ~  2018-04-12 08:38:01  host: a23-07-08.opera-mini.net

    @62 jest już 10gb w play

  • 0

    65.  2018-04-12 09:12:17

    tak OT - jesli ktos twierdzi, że orange nic nie traci na tym, że ktoś przeniesie 50 czy 100 "leżaków z szuflady" do innej sieci to jest w ogromnym błędzie bo ziarnko do ziarnka i potem na statystykach kwartalnym MNP okazuje się, że sieci ubyło masakrycznie dużo numerów. I pozycjonowanie sieci w rankingu leci na łeb na szuję :D

  • 0

    66.  2018-04-12 09:21:39

    paolo - uważasz, ze leżaki ludzie przenoszą? Z jakiego powodu? Warunki leżenia u innego operatora sa lepsze?

  • 0

    67.  2018-04-12 10:18:43

    @toms
    Słyszałem (sam korzystalem), jednak DIL nosi że sobą ograniczenia (działa tylko na macierzystym zasięgu LTE Play). Do samego internetu, jeśli lokalizacja sprzyja to DIL jest lepszy, ja akurat musiałem z niego zrezygnować z powodu prędkości rzędu 2Mb/s w mojej lokalizacji.

    Nie zapominaj że obie usługi są skierowane do innego grona osób, w Orange za 25 zł dostajesz przecież jeszcze no limit bez MMS. #54 brał to pewnie pod uwagę, w przeciwnym razie DIL i tak wychodzi lepiej niż poprzedni pakiet w Orange.

    Dlatego jak ktoś potrzebuje jak największego pakietu danych wraz z no limitem to nie ma lepszej oferty niż Orange free.

  • 0

    68.  2018-04-12 10:38:06

    67 - podajesz racjonalne argumenty i to się chwali. Jednak przypadek gościa, któremu zablokowano numer po zużyciu 15 GB w Orange, nie zachęca do wchodzenia w komitywę z tym operatorem. Ja mam do Orange uraz w związku ze zmianą zasad w OFnK, oraz notorycznym zamrażaniem sesji. Jeśli chodzi o prędkość, to w mojej lokalizacji Orange sprawuje się lepiej niż Play ( 20-30 Mb/s w O, wobec 10-15 Mb/s w P4), jednak w ujęciu całościowym wolę Play. Jak P4 spieprzy ofertę, to się później będę zastanawiał nad wyborem.

  • 0

    69.  2018-04-12 13:55:27

    @66: choć dlatego, że przenosząc numer do play można czekać aż 3 lata bez potrzeby jego aktywacji, w Orange trzeba pamiętać aby raz na rok wysłać SMSa - jak się zapomni to trzeba doładować konto. Jeśli ktoś tych "leżaków" ma więcej to bardziej się opłaca je przenieść, zresztą zawsze można odpalić BzP i wykorzystać choćby free net :D

  • 0

    70.  2018-04-12 19:52:42

    @toms
    Nadal zamrażają sesje? Ja miałem ten problem dawno temu i bardzo mnie to denerwowało. Obecnie mam abonament w Orange i żadnego zamrażania sesji nie ma. Nie wiem jak w ofercie na kartę, bo nie posiadam.

  • 0

    71. ~Punk  2018-04-13 13:01:34  host: apn-31-2-20-117.dynamic.gprs.plus.pl

    Orange chce chyba poprzez swoje czyny doprowadzić do tego że klienci od nich uciekną, a przyszli nie przyjdą.
    Sami kopią pod sobą dołki i w końcu taki dołek sobie wykopią że wpadną do niego i już się z niego nie wydostaną.
    Jak wszystkim polecałem nową ofertę Orange na kartę, tak teraz będę wszystkim ich usługi odradzał.

  • 0

    72. ~ymp  2018-04-21 01:03:54  host: xdsl-8602.wroclaw.dialog.net.pl

    Właśnie miałem przenieść od Maja do nich numer ze względu na te 35 GB + 15 GB za 25 zł. ale w obecnej sytuacji podziękuję.

Dodaj swoją opinię