Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI wprowadzi spółki zależne na giełdę

MNI wprowadzi spółki zależne na giełdę

sirmark 30 Listopada 2007 13:37

0 0

Zarząd spółki MNI chce, by dzięki realizacji ogłoszonej wczoraj strategii na lata 2008-2010 wartość rynkowa firmy potroiła się. Kapitalizacja MNI wynosi ok. 400 mln zł, a celem jest przekroczenie 1 mld zł - pisze Gazeta Prawna.

Strategia porządkuje strukturę grupy kapitałowej i przenosi działalność operacyjną do pięciu spółek zależnych. Zarząd MNI planuje, że w II połowie 2008 r. na giełdę trafią akcje Telestaru (właściciel telewizyjnych kanałów interaktywnych w Polsce i Wielkiej Brytanii, portali i internetowych rozgłośni), a na NewConnect akcje BreakPoint (producent gier Java na telefony komórkowe). W I połowie 2009 r. na giełdzie ma pojawić się MNI Premium. Niewykluczone, że w 2009 roku na giełdę wejdzie MNI Mobile (operator dla wirtualnych operatorów komórkowych). Strategia przewiduje, że zajmujące się telefonią stacjonarną MNI Telecom (obsługuje 60 tys. linii telefonicznych i 9 tys. klientów szerokopasmowego internetu) w 2008 roku zawrze alianse strategiczne.
Upublicznienie spółek ma polegać na sprzedaży części ich akcji przez MNI oraz podniesieniu kapitału. MNI chce zachować ponad 50 proc. akcji każdej z nich. To założenie nie będzie obowiązkowe, gdy dojdzie do fuzji i podniesienia kapitału w ramach IPO. Szefowie MNI wyceniają wartość Telestar na 200-250 mln zł, BreakPoint na 20 mln zł, MNI Premium na 200-350 mln zł, MNI Telecom na 150-200 mln zł.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~pk  2007-11-30 14:25:44  host: aaop126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wycena spolek MNI sporzadzona przez zarzad nieco zawyzona ale plan ambitny.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet