Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI: TP nie mówi prawdy w sprawie zajęcia nieruchomości spółki Długie Rozmowy

MNI: TP nie mówi prawdy w sprawie zajęcia nieruchomości spółki Długie Rozmowy

LuiN 29 Lutego 2012 12:39

0 0

W związku z komunikatem Telekomunikacji Polskiej z 28. lutego, dotyczącym zabezpieczeń sądowych przeciwko firmie Długie Rozmowy, zarząd MNI wydał oświadczenie.

Zdaniem MNI, niezgodne z prawdą jest stwierdzenie, iż w dniu 28. lutego 2012 roku zostały wszczęte przez komornika sądowego czynności egzekucyjne wobec spółki Długie Rozmowy, w wyniku których zostały zajęte wszystkie należące do DR S.A. nieruchomości.

28. lutego Telekomunikacja Polska poinformowała, że doszło do zajęcia wszystkich znanych organowi egzekucyjnemu rachunków bankowych spółki Długie Rozmowy S.A., ponadto komornik przy asyście policji wkroczył do pomieszczeń biurowych spółki i zajął wszystkie należące do niej ruchomości.

W mniemaniu MNI niezgodne z prawdą jest również twierdzenie jakoby Sąd wskazał, iż DR S.A. podejmowały wiele czynności mających na celu wykreowanie wątpliwego przychodu, a następnie wyprowadzenie go do podmiotu kontrolującego, tj. do spółki MNI. Według MNI Długie Rozmowy nie są dłużnikiem TP.

MNI zauważa, że postępowanie zabezpieczające nie służy egzekucji roszczeń. Sąd w postanowieniu o udzieleniu TP zabezpieczenia nie rozstrzyga zasadności roszczeń TP wobec DR S.A., które zależna od MNI spółka kwestionuje.
Sprawa wytoczona przez TP wobec DR S.A. o zapłatę 36,74 mln zł z ustawowymi odsetkami została wniesiona przez TP 14. kwietnia 2011 roku i do dziś nie odbyła się żadna rozprawa. Sprawa była przez długi czas zawieszona na wniosek DR S.A., bowiem 17. grudnia 2010 roku spółka pozwała TP o zapłatę kwoty 32,33 mln zł, a zakres przedmiotowy obu spraw jest zasadniczo zbieżny.

W oświadczeniu przeczytać możemy, że spółka Długie Rozmowy została pozbawiona przez TP faktycznej możliwości prowadzenia działalności gospodarczej - za sprawą rozwiązania przez TP umowy z DR. Obecnie DR nie prowadzi działalności gospodarczej i jej działalność ogranicza się do prowadzenia sporów z TP celem odzyskania możliwości prowadzenia statutowej działalności gospodarczej.

Według danych DR S.A. (stan na 29. lutego 2012 roku) bilans rozliczeń z TP jest następujący:

10,7 mln zł - pozostała do zapłacenia przez TP wartość kar umownych (do dnia rozwiązania umowy o połączeniu sieci przez TP),
46,8 mln zł - wartość naliczonych przez DR kar umownych z tytułu rażącego obniżania jakości usług (po rozwiązaniu umowy o połączeniu sieci przez TP), do których TP została wezwana w dniu 22. lutego 2012 roku.

Źródło tekstu: MNI     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  2. ~  2012-02-29 13:09:10  host: 88.220.105.18

  Ala nie czepiaj się. Teraz trwa MWC i wszelkie siły i środki są tam zaangażowane a Ty pytasz o takie pierdoły. :D

 • 0

  3. ~  2012-02-29 13:45:08  host: z26-16.opera-mini.net

  Jakie pierdoly, chyba ma zasadnicze znaczenie czy zostaly zajete np budynki/dzialki (nieruchomosci) czy dwa krzesla, polamane biurko i 10 zl na koncie (ruchomosci).

 • 0

  4.  2012-02-29 14:57:01

  Ale LuiN nie popełnił tu pomyłki - TP pisała w komunikacie prasowym o ruchomościach, a MNI o nieruchomościach.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet