Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI sprzedało światłowód

MNI sprzedało światłowód

WitekT 11 Lipca 2005 13:14

0 0

MNI sprzedała spółce Tele-PERN odcinek magistrali światłowodowej położonej na południu Polski z transgranicznym przejściem do Czech w rejonie Cieszyna.

Powyższa transakcja jest realizacją umowy pomiędzy firmami podpisanej 18. kwietnia. Dla MNI eksploatacja w/w magistrali na tym kierunku, związana ze znacznymi inwestycjami finansowymi nie była uwzględniana w strategii rozwoju spółki, skierowanej na rozwój usług o wartości dodanej oraz takich powszechnych usług telekomunikacyjnych, dla których świadczenia i rozwoju powyższa magistrala światłowodowa była zbędna. Przeprowadzona transakcja spowoduje w roku 2005 wzrost o kolejne 1,8 mln zł szacowanego wcześniej na 8 mln zł zysku netto.
MNI kontynuuje negocjacje, których celem jest zbycie lub dodatkowe wykorzystanie innych fragmentów posiadanej sieci światłowodowej.

Źródło tekstu: MNI     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-82-56-95.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.