Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI sprzedało kolejną część magistrali światłowodowej

MNI sprzedało kolejną część magistrali światłowodowej

WitekT 14 Października 2005 09:20

0 0

Spółka telekomunikacyjna Tele-PERN kupiła od MNI magistralę światłowodową do Czech. Dzięki tej transakcji Tele-PERN zamknął swoją część pierścienia telekomunikacyjnego między Warszawą, Pragą i Frankfurtem.

W lipcu Tele-PERN kupił już od MNI inny odcinek tego światłowodu wraz z przejściem transgranicznym do Czech w okolicach Cieszyna, o czym pisaliśmy w tej wiadomości. Po tych transakcjach spółka jest właścicielem całej magistrali światłowodowej do Czech.
Tele-PERN eksploatuje światłowody wzdłuż rurociągów, które należą do państwowej firmy PERN Przyjaźń. Magistrala odkupiona od MNI to pierwsze ważne łącza Tele-PERN, które nie leżą obok rurociągów. MNI nie podało wartości transakcji. Spółka poinformowała tylko, że spowodują one w sumie wzrost o 3,2 mln zł zysku netto szacowanego wcześniej na 8 mln zł.

Jednym z ważnych klientów Tele-PERN jest skandynawski koncern telekomunikacyjny TeliaSonera.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-227-126-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon w cenie do 1500 zł to:

10 najlepszych smartfonów do 1500 zł (grudzień 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet