Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI sprzedało kolejną część magistrali światłowodowej

MNI sprzedało kolejną część magistrali światłowodowej

WitekT 14 Października 2005 09:20

0 0

Spółka telekomunikacyjna Tele-PERN kupiła od MNI magistralę światłowodową do Czech. Dzięki tej transakcji Tele-PERN zamknął swoją część pierścienia telekomunikacyjnego między Warszawą, Pragą i Frankfurtem.

W lipcu Tele-PERN kupił już od MNI inny odcinek tego światłowodu wraz z przejściem transgranicznym do Czech w okolicach Cieszyna, o czym pisaliśmy w tej wiadomości. Po tych transakcjach spółka jest właścicielem całej magistrali światłowodowej do Czech.
Tele-PERN eksploatuje światłowody wzdłuż rurociągów, które należą do państwowej firmy PERN Przyjaźń. Magistrala odkupiona od MNI to pierwsze ważne łącza Tele-PERN, które nie leżą obok rurociągów. MNI nie podało wartości transakcji. Spółka poinformowała tylko, że spowodują one w sumie wzrost o 3,2 mln zł zysku netto szacowanego wcześniej na 8 mln zł.

Jednym z ważnych klientów Tele-PERN jest skandynawski koncern telekomunikacyjny TeliaSonera.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-28-203.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet