Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI pozytywnie o decyzjach UKE

MNI pozytywnie o decyzjach UKE

WitekT 10 Lipca 2006 10:16

0 0

Ostatnie decyzje prezesa UKE w sprawie Telekomunikacji Polskiej nakładające na spółkę m.in. obniżenie stawek w połączeniach pomiędzy TP a operatorami niezależnymi oraz uwolnienie pętli abonenckich, zostały pozytywnie przyjęte przez zarząd MNI – poinformował operator w komunikacie.

Uwolnienie lokalnych pętli abonenckich w cenach rynkowych stwarza operatorom posiadającym infrastrukturę sieciową oraz abonentów, możliwość znacznego poszerzenia bazy abonenckiej, bez konieczności ponoszenia znacznych nakładów na inwestycje. Decyzja ta pozwoli operatorom niezależnym na znaczącą poprawę wskaźników i wyników finansowych. Obniżka stawek interconnectowych w rozliczeniach z TP wpłynie na podniesienie rentowności usług telekomunikacyjnych oraz stworzy szansę Operatorom niezależnym na wprowadzenie obniżki cen połączeń i przygotowanie bardziej konkurencyjnych ofert dla swoich abonentów. Z chwilą wprowadzenia nowych stawek rozliczeniowych wymiany ruchu telekomunikacyjnego rozpoczniemy intensywne prace nad przygotowaniem nowej oferty dla abonentów MNI Telecom. O tym jak wysoka będzie obniżka cen zadecydujemy po przeprowadzeniu szczegółowych analiz – komentuje Leszek Kułak, wiceprezes zarządu MNI.

Analizy te dotyczyć będą wpływu na ceny, pozostałych liberalizowanych elementów rynku takich jak obligatoryjne oddzielenie oferty internetowej od abonamentu.
MNI skupia działalność telekomunikacyjną Grupy MNI, swoim zasięgiem obejmuje 60 tys. abonentów w siedmiu strefach numeracyjnych.

Zarząd MNI upatruje szansy na pozyskanie nowych abonentów również w rozdzieleniu abonamentu telefonicznego od usług internetowych w TP. Taka sytuacja operatora pozwoli abonentom na swobodny wybór pomiędzy ofertą TP a konkurencyjną ofertą operatora niezależnego.

Proponowane zmiany przyjmujemy z nadzieją, że przyczynią się do dalszego rozwoju rynku i powstania realnej konkurencji – dodaje Leszek Kułak.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 9
 • 0

  1. ~uke.rulez  2006-07-10 10:24:43  host: gin.nysa.3play.net.pl

  Zobaczymy czy operatorzy zadziałają uczciwe i obniżą stawki detaliczne w takim samym stopniu jak nastąpiła obniżka stawek na interkonekcie.

 • 0

  2.  2006-07-10 10:27:26

  uke.rulez: dobrze myślisz. :) Szczególnie podkreślić należy fragment: "Obniżka stawek interconnectowych w rozliczeniach z TP wpłynie na podniesienie rentowności usług telekomunikacyjnych (...)"

 • 0

  3. ~  2006-07-10 10:50:05  host: doz119.neoplus.adsl.tpnet.pl

  MNI nie jest osamotniona w mysleniu o tym, zeby podnosic rentownosc zamiast obnizac ceny. MeduaTel tez tak samo kombinuje. IMHO ZADNYCH znaczacych obnizek nie bedzie, bo KAZDY operator jak mu sie da mozliwosc monopolu (chocby malego w zasiegu) bedzie zachowywal sie jak TP. jednak krew w nich plynie

 • 0

  4. ~  2006-07-10 10:50:31  host: doz119.neoplus.adsl.tpnet.pl

  milao byc: jedna krew w nich plynie ;-)

 • 0

  5.  2006-07-10 13:01:08

  poczatkowo na pewno nie bedzie wielkich ruchow cen, ale po kilku miesiacach ktos sie wylamie i zacznie sie wojna...

 • 0

  6. ~uke.rulez  2006-07-10 13:45:20  host: h82-143-162-5-static.e-wro.net.pl

  Mnie najbardziej ciekawi czy UKE odpowiednio zareaguje jeżeli nie doczekamy się obniżki odpowiednich stawek detalicznych (o ile ma takie narzędzia, ma ????)

 • 0

  7.  2006-07-10 14:14:13

  Ma - jest UKE a nad UKE jest jeszcze komisja europejska której Ule sie naraził razem z poprzednią ekipą wiec szanse małe,ale są :) ale jak nie zadziała ( w co nie wierze - pani Stereżyńska sobie radzi dobrze ) to komisja europejska zadziała:)

 • 0

  8. ~  2006-07-10 23:51:16  host: doz119.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A glowny wlasciciel MNI wlasnie zaczal sie pozbywac jej akcji...

 • 0

  9. ~  2006-07-10 23:53:11  host: doz119.neoplus.adsl.tpnet.pl

  olek_skype nie masz racji KE i UKE nie moga nic zrobic w przypadku firm nie majacych pozycji znaczacej....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet