Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI o wynikach i planach

MNI o wynikach i planach

sirmark 13 Maja 2008 19:22

0 0

MNI jest gotów rozważyć sprzedaż swojej części telekomunikacyjnej przy cenie odpowiadającej przynajmniej siedmiokrotności EBITDA - poinformował prezes MNI Piotr Majchrzak.

To jest dość skomplikowana kwestia (sprzedaż części telekomunikacyjnej), bo pytanie jest o cenę, za którą ktoś chciałby to od nas kupić. Ze względu na istotną różnicę w rentowności działalności nas nie interesują oferty niskie. Nas wycena rzędu 4 czy 5 x EBITDA nie interesuje, bo nie widzimy zagrożenia dla spadku przychodów czy zysków z tej działalności - powiedział Majchrzak.

My dalej możemy tę działalność w spokoju rozwijać i mieć z niej przyzwoite przychody, natomiast, jeżeli ktoś przyjdzie do nas z dobrym pomysłem, jak tę część wykorzystać, jak podnosić wartość takiej inwestycji, to to wchodzi w grę - dodał.

Prezes MNI mówi też, że firma myśli, co by zrobiła ze środkami pochodzącymi z tej transakcji, tak aby zapewnić dalszy rozwój firmy.

Obecnie ok. 50% przychodów ze sprzedaży grupy MNI pochodzi z działalności telekomunikacyjnej i 50% z działalności medialnej. Grupa MNI ma ok. 61 tys. klientów telefonii stacjonarnej.
MNI po wynikach pierwszego kwartału podtrzymał zapowiedzi osiągnięcia w całym 2008 roku 225 mln zł przychodów grupy i 65 mln zł zysku operacyjnego przed amortyzacją. W I kw. przychody grupy osiągnęły poziom 43,03 mln zł, co stanowi wzrost o 2,11% wobec takiego samego okresu roku 2007. W tym samym czasie zysk operacyjny (EBIT) osiągnął 4,74 mln zł (wzrost o 58,3%), zysk operacyjny przed amortyzacją (EBITDA) 11,3 mln zł (wzrost o 10,2%), a zysk netto 3,24 mln zł (wzrost o 7%).

Pierwszy kwartał bieżącego roku charakteryzował się nieznacznym spadkiem przychodów z działalności medialnej, co jest konsekwencją rozwiązania umowy z dużym klientem. Rozwiązanie umowy było spowodowane niską rentownością kontraktu, jak również koniecznością podnoszenia kosztów stałych związanych z realizacją umowy - powiedział Majchrzak podczas konferencji prasowej. Dodał, że ten duży klient powrócił jednak do rozmów z MNI o współpracy.

Majchrzak powiedział też, że w I kw. 2008 roku poniesione zostały koszty w wysokości ok. 2 mln zł związane z wdrożeniem projektu MVNO, który w całym roku może obciążyć wynik Grupy MNI kwotą nie większą niż 7 mln zł. Zaznaczył jednak, że po stronie przychodów istotne efekty projektu MNI zostaną uwidocznione w wynikach III kw., w którym projekt Snickers Mobile będzie w fazie intensywnej ekspansji.

MNI prowadzi kolejne rozmowy z kilkoma dużymi firmami o uruchomieniu MVNO i zaznaczył, że to są podobne programy lojalnościowe jak w przypadku Snickers Mobile. Podtrzymał też plan pozyskania łącznie 200 tys. klientów telefonii mobilnej do końca 2008 roku.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Longman  2008-05-13 21:48:21  host: adci211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ta firma nadaje się chyba tylko do kabaretu. Jeszcze w zeszłym tygodniu ogłaszali bombastyczne zapowiedzi MVNO dla mniejszości wietnamskiej w Polsce (sic!), teraz jakieś snickersowaty profil - czyżby kto zeżre najwięcej sajgonek w wietnamskiej budce dostanie starter?), a w perspektywie rejteradę z telekomunikacji w ogóle. Nie ma co, coraz ciekawiej się dzieje. Lepiej nie będzie, ale na pewno weselej.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet