Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI: następne przejęcia w ciągu roku

MNI: następne przejęcia w ciągu roku

WitekT 15 Listopada 2005 14:56

0 0

MNI po podpisaniu umowy kupna 100% udziałów w spółce Pilicka Telefonia nie wyklucza kolejnych przejęć w obrębie sektora telekomunikacji tradycyjnej i tak zwanych usług dodanych.

O kupnie Pilickiej Telefonii pisaliśmy w tej wiadomości.

Zakup Telefonii Pilickiej jest częścią strategii spółki, polegającej na integracji tradycyjnych usług telekomunikacyjnych z usługami dodanymi w telefonii mobilnej i telefonii stacjonarnej - powiedział prezes Mariusz Pilewski.

Synergia wynikająca z połączenia podmiotów, pozwoli nam nie tylko na oszczędności po stronie kosztów operacyjnych, ale także ułatwi rozwój spółki - dodał prezes.
MNI planuje sfinansowanie transakcji ze środków własnych oraz emisji czteroletnich obligacji. Finalizacja zakupu ma nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Ponadto zarząd spółki nie wyklucza kolejnych przejęć w obrębie sektora telekomunikacji. W grę wchodzi, zarówno obszar telefonii stacjonarnej, jak i również obszar usług dodanych - poinformował Pilewski.

Prezes nie podał daty kolejnych przejęć, ale zdaniem prezesa kolejna akwizycja odbędzie się nie później niż w ciągu najbliższego roku. Myślę, że czas do najbliższej transakcji można liczyć nie w latach, ale w miesiącach - powiedział.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet