Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI na zakupach

MNI na zakupach

WitekT 26 Sierpnia 2006 11:10

0 0

MNI kupi 100% udziałów w firmie MoCoHub – dostawcy treści do mobilnych usług multimedialnych. Uzgodniono też warunki przejęcia dataCOM – operatora stacjonarnego z Warszawy.

Zgodnie z zawartą umową przyrzeczenia kupna sprzedaży – zakup MoCoHUb odbędzie się w dwóch etapach. W pierwszym etapie do 11. września MNI kupi od dotychczasowych właścicieli spółki (Piotra Gruszeckiego oraz Juliana Kutrzeby) jej 150 udziałów płacąc za nie 3 mln zł.

W drugim etapie, który ma być zrealizowany w terminie 7 dni od dnia zatwierdzenia przez zgromadzenie wspólników MoCoHub dokumentów finansowych firmy za rok 2006, MNI kupi pozostałe 50 udziałów. Za każdy z dwóch pakietów 25 udziałów (posiadanych przez każdego z dwóch dotychczasowych właścicieli) MNI zapłaci równowartość wskaźnika EBITDA x 8, z zastrzeżeniem, że cena na nie będzie niższa niż 500 tys. zł i wyższa niż 750 tys. zł.

Włączenie przedmiotowej spółki do grupy MNI jest praktyczną realizacją przyjętej strategii rozwoju, zakładającej stworzenie wielopłaszczyznowego centrum pozyskiwania i przygotowywania treści do usług multimedialnych, zarówno mobilnych jak i dla obszaru telewizji internetowej, internetu jako takiego oraz innych tradycyjnych mediów. MoCoHub dostarcza dziś treści do usług multimedialnych dla niemal 90% podmiotów operujących na rynku – czytamy w komunikacie MNI.
Strategia rozwinięcia i umocnienia części spółki odpowiedzialnej za dostarczanie i lokalizowanie do potrzeb danego rynku treści usług (gry java, gry społecznościowe, etc.) jest związana również z bliskimi planami ekspansji spółki na rynki zagraniczne – czytamy dalej.

MNI ma przejąć 76,49% kapitału dataCOM za 19 mln zł, z tym że z tej kwoty 1 mln zł ma być zapłacony do 31. lipca przyszłego roku pod warunkiem, że marża brutto dataCOM nie będzie niższa niż w okresie od czerwca 2005 roku do maja 2006 roku.

dataCom to spółka telekomunikacyjna posiadająca własną infrastrukturę telekomunikacyjną, w tym sieć światłowodową na terenie Warszawy i około 2 tys. klientów telefonii stacjonarnej, głównie biznesowych na terenie południowej części aglomeracji warszawskiej.

Źródło tekstu: ISB, PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet