Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI i PPWK - będzie ścisła współpraca, a być może połączenie

MNI i PPWK - będzie ścisła współpraca, a być może połączenie

WitekT 26 Marca 2009 19:57

0 0

Spółka MNI będzie negocjować zakup do 20% akcji Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych im. Eugeniusza Romera (PPWK) od Superkonstelacji Ltd, znaczącego akcjonariusza PPWK, w zamian oferując do 6,02% swoich akcji - podał MNI w komunikacie.

Ostateczne porozumienie ma być podpisane 10. kwietnia. Spółka zawarła też porozumienie z PPWK, w którym określono obszary współpracy operacyjnej pomiędzy spółkami grup MNI oraz PPWK.

Na konferencji prasowej przedstawiciele MNI i PPWK poinformowali, że jednym z rozważanych wariantów jest przeniesienie usług telekomunikacyjnych do jednego z podmiotów i usług dodanych do drugiego. W ten sposób pozostałyby dwa odrębne podmioty.

Będę namawiał akcjonariuszy obu spółek do takiego rozwiązania, gdyż intuicyjnie wydaje się, że powinny powstać dwa podmioty i wtedy każdy z akcjonariuszy będzie miał wybór, w którym z nich pozostać - powiedział Konrad Zawisza, do którego należy spółka Superkonstelacja.
Inne z rozwiązań to na przykład połączenie obu firm. Przedstawiciele obu spółek zastrzegają jednak, że żadne decyzje do tej pory nie zapadły, a wybrane zostanie najlepsze rozwiązanie pod kątem prawno-podatkowym. Na razie obie spółki wskazują na korzyści wynikające ze współpracy operacyjnej między spółkami telekomunikacyjnymi z grupy MNI i PPWK.

Wśród korzyści można wymienić ujednolicenie usług, produktów i cenników, optymalizację kosztów, poprawi nam się cash flow. Duży może więcej - powiedział Piotr Majchrzak, prezes MNI.

Grupa MNI ma 70 tys. detalicznych klientów usług telekomunikacyjnych, a spółki z grupy PPWK mają ich kilkanaście tysięcy, ale są to klienci biznesowi. W 2008 roku część telekomunikacyjna MNI wygenerowała 93 mln zł przychodów i 5,4 mln zł zysku netto. Usługi dodane przyniosły 110,5 mln zł przychodów i 19,9 mln zł zysku netto.

Usługi telekomunikacyjne spółek z grupy PPWK w zeszłym roku wypracowały 117 mln zł przychodów i 4,8 mln zł zysku netto. Usługi dodane PPWK przyniosły w 2008 roku 43,5 mln zł przychodów i 2,7 mln zł zysku netto.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2009-03-27 06:34:22  host: host-87-99-19-15.lanet.net.pl

    MNI jest ultraciekawa spolka, w ostatnim czasie. Ciekawe czy uda im sie przejac czesc udzialow w Netii. To bylby majstersztyk.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-195-140.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet