Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI chce mieć MVNO małym kosztem

MNI chce mieć MVNO małym kosztem

WitekT 24 Stycznia 2007 19:03

0 0

MNI szacuje, że w ciągu trzech lat zainwestuje w projekt MVNO nie więcej niż 20 mln zł, a na początku chce opierać się głównie na infrastrukturze Centertela.

Aby MVNO działał tak, jak sobie zakładamy, to w ciągu trzech najbliższych lat chcemy wydać kilkanaście mln zł, pewnie nie więcej niż 20 mln zł, ale jesteśmy jeszcze w trakcie ostatnich uzgodnień z Orange i taki finalny wynik wszystkich elementów umowy pojawi się po zakończeniu negocjacji. Podpisanie umowy jest kwestią kilku tygodni. Zespoły spotykają się w zasadzie prawie codziennie i ustalają kolejne warunki naszej współpracy - powiedział prezes MNI Piotr Koenig.

Koenig dodał też, że MNI nie wyklucza zwiększenia zaangażowania w budowę własnej infrastruktury w przyszłości.
W projekcie MVNO spółka chce pozyskać 500-700 tys. klientów w ciągu trzech do pięciu lat opierając się m.in. na swoich klientach usług dodanych, klientach telefonii stacjonarnej jak również klientach firm, z którymi będzie współpracować.

Zakładamy, że przynajmniej na początku oprzemy się o bazę swoich klientów. Dlatego budujemy bazę abonentów telefonii stacjonarnej - dlatego planujemy kolejne akwizycje na rynku telekomunikacyjnym - z zamiarem zaoferowania nowym abonentom oferty telefonii konwergentnej. Chcemy w ciągu trzech lat powiększyć bazę klientów stacjonarnych. Z telefonu domowego korzysta zawsze kilka osób. Można więc zaoferować abonentom nie tylko jeden telefon komórkowy, ale dwa-trzy. Zakładamy, że po tych paru latach ilość telefonów komórkowych może przekroczyć ilość telefonów stacjonarnych - powiedział Koenig.

W tej chwili MNI ma około 50 tys. klientów usług telefonii stacjonarnej, a na koniec tego roku spółka chce zbliżyć się do 100 tys. klientów.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~DOBI  2007-01-24 19:58:10  host: w3cache.warpol.net

  "około 50 tys. klientów usług telefonii stacjonarnej" toż to gigant na skale zjednoczonej jewropy:),niech orżnąć uważa bo bo taki wirtual może wszystkie żaby wyjeść ze stawu

 • 0

  2.  2007-01-24 20:00:15

  P4 rzekomo na testy wydało już 20 mln.

 • 0

  3.  2007-01-24 20:05:23

  P4 wydało już więcej, ale faktem jest, że ma ambitniejsze plany bo chcą stanąć na równi z obecną trójcą.

 • 0

  4.  2007-01-24 20:40:05

  @DOBI: wszystko z tobą w porządku?

 • 0

  5.  2007-01-25 01:50:10

  marcinb-a czemuż miałoby być z nim coś nie tak?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet