Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI chce kupić od Novatora akcje Netii

MNI chce kupić od Novatora akcje Netii

sirmark 16 Grudnia 2008 13:09

0 0

Grupa MNI złożyła ofertę na zakup pakietu ok. 31% akcji Netii od islandzkiego funduszu Novator, poinformował prezes Piotr Majchrzak. Spółka prowadzi też rozmowy nt. sfinansowania tej inwestycji wspólnie z instytucjami finansowymi

Przekazaliśmy naszą ofertę przedstawicielom Novatora w zakresie ceny, jaką jesteśmy skłonni zapłacić. Czekamy na ich reakcję na tę cenę, ale nie będziemy brać udziału w żadnym wyścigu. Wyceniliśmy, jako inwestor strategiczny, Netię według naszych kryteriów, jeśli ktoś zapłaci więcej… to droga jest wolna - powiedział Majchrzak w rozmowie z telewizją TVN CNBC Biznes. Fundusz inwestycyjny Novator kontroluje pakiet 31,28% Netii.
Dodał, że transakcję mogą współfinansować instytucje finansowe, z którymi MNI prowadzi negocjacje w tej sprawie. MNI nie kupi jednak akcji funduszu Magna Polonia, który przejął ostatnio Mediatel i planuje dalszy udział w konsolidacji branży (media spekulują, że również jest zainteresowany Netią, o czym pisaliśmy w tej wiadomości).

Narastająco w I-III kw. 2008 roku grupa MNI miała 14,77 mln zł zysku wobec 12 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 131,74 mln zł wobec 133,00 mln zł.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Obiektywny  2008-12-16 14:10:36  host: proxy2.netia.pl

    MNI ma do sprzedania az tyle nerek :) ?

  • 0

    2. ~ech  2008-12-17 12:29:26  host: chello089074135019.chello.pl

    do każdego BSA będą dorzucać pakiet panienek do ściągnięcia. A jak się będzie otwierało pudełko to ono seksownie zajęczy

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet