Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MNI chce kupić Mobilkinga już w sierpniu

MNI chce kupić Mobilkinga już w sierpniu

LuiN 8 Lipca 2009 00:03

0 0

MNI zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami planuje przejąć Mobilkinga. Zapadła już ostateczna decyzja. Piotr Majchrzak, prezes MNI liczy na przejęcie jeszcze w sierpniu - pisze Parkiet.



Właściciel Mobilkinga - MoCoHub Technology Development - dał MNI opcję zakupu za 1,5 mln zł do końca marca 2010 roku. Według Majchrzaka Mobilking już nie przynosi strat. Wśród ponad 100 tys. klientów, 40 tys. użytkowników systematycznie doładowuje konta.




Dla przypomnienia, wcześniej MNI deklarowała, że do przejęcia Mobilkinga dojdzie gdy będzie miał 35 tys. aktywnych użytkowników i nie będzie przynosił strat.

Do czasu decyzji o zakupie bądź rezygnacji z opcji, MNI zarządza Mobilkingiem za 20 tys. zł plus VAT miesięcznie. Trwa restrukturyzacja i w samym Mobilkingu pracują obecnie 2 - 3 osoby. Docelowo Majchrzak liczy na 100 - 200 tys. aktywnych użytkowników. Nie zależy mu jednak tylko na "prawdziwych mężczyznach".

Zmienia się strategia i sieć nie będzie już adresowana do klienta masowego - oznacza to koniec agresywnych kampanii reklamowych. Obecne przychody rzędu kilkuset tysięcy złotych mają w założeniu wzrosnąć do nawet miliona złotych dzięki nowym usługom kontentowym.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~kurek  2009-07-08 08:36:07  host: 87-205-35-133.adsl.inetia.pl

    Mam mobilking ale poważnie rozważam przejsciedo playa fresh zuwagi na nizsze ceny połaczeń

  • 0

    12. ~  2009-07-08 08:51:21  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    @11,- wstrzymaj się ponieważ w przyszłym tygodniu ma byc nowa oferta MK a już dzisiaj dostajesz 50% więcej do doładowania.

  • 0

    13.  2009-07-08 08:57:30

    2-3 osoby? To kto zarządza tą infrastrukturą (bo nawet MVNO musi mieć infre)?

  • 0

    14.  2009-07-08 09:01:06

    Jak dodają 50% tzn. że stawka efektywna wynosi 26 gr.

  • 0

    15. ~  2009-07-08 09:10:58  host: nat05.rtk.net.pl

    do tajniak: to widocznie MK nie jest pełnym MVNO - bo własnej infry nie ma. Ma tylko własny program rozliczeniowy itp oprogramowania. Co do 2-3 osób - być może faktycznie jak nie wiedzieli czy będą na rynku czy upadną to od początku tego roku do teraz pewnie tyle osób zostało. Ale obawiam się że jak wystartują od nowa to znowu parę osób przyjmą - bo chociaż kto by zajął się sprawą przenośności numeru - telefoniczną obsługą klienta itp?? 2-3 osoby to zdecydowanie za mało. Ale puki co jak firma była "na wymarciu" to może i tyle osób było...??

  • 0

    16.  2009-07-08 09:51:16

    2 osoby zarządzają w Mobilkingu? Rozumiem, że 1 jest prezesem, a druga obsługuje call center? ;-)

  • 0

    17. ~  2009-07-08 09:59:08  host: t01-04.opera-mini.net

    do barteks2: 2-3 osoby pracują w mobilkingu (czytaj w call center) a ile jest zarządzających czy prezesów w mobilking tego nie wiem czy ktos wie..

  • 0

    18.  2009-07-08 10:10:25

    Nie mówię o Full ale o zaawansowanym dostawcy usług. Mi się wydaje, że może i pracuje 2-3 osoby, ale outsourcingu pewnie min. 20 :)

  • 0

    19. ~jak  2009-07-08 10:31:54  host: ip-79-110-0-71.static.tvk.wroc.pl

    @LuiN: akapit drugi, w nazwisku Majrzaka brakuje "z", akapit ostatni "usługi kontentowe" :-D jezeli tak wypowiedzieli sie, to ujmij to w cudzyslow prosze, bo slowo to wrecz straszy - polonisci beda blednac czytajac ten artykul :-D Po poprawkach wytnij moze tez tresc mojego postu :-)

  • 0

    20.  2009-07-08 10:36:37

    Witam,jakiś tydzień temu napisałem E-mail do Mobilking'a z zapytaniem czy zamierzają zmienić ofertę czy to juz poprostu jest koniec MB.Odpisali mi w ten sposób "Tak juz wkrótce wprowadzimy nową oferte,warto czekać ! Pozdrawiamy ! " Więc jesli to prawda to moze juz nie dlugo zobaczymy w cenniku magiczne 29 gr albo i niżej :)Pewnie wielu z was dostalo informującego SMS'a że wkrótce MB zaskoczy.Narazie musimy czekac :) Ja narazie nie mam zamiaru przenosic nr choc mam jeden w plusie i chce go do play przeniesc... Pozdrawiam

  • 0

    21.  2009-07-08 10:44:13

    luin - jest nowa promocja w MK, szczegóły na stronie operatora.

  • 0

    22. ~  2009-07-08 10:52:22  host: nat05.rtk.net.pl

    jak te 50% procent wiecej od 20zł wzwyż przy canach niezmienionych (39gr/min, 15gr/sms, 50gr/mms) to jest to słaby powrót mobilkinga... Nie ukrywam że liczyłem na mocniejsze wejście.. Ehmm

  • 0

    23.  2009-07-08 11:06:34

    21, dzięki! - poszedł news.

  • 0

    24. ~jak  2009-07-08 11:56:41  host: ip-79-110-0-71.static.tvk.wroc.pl

    @23 @LuiN - przeczytaj @19, bo zdaje sie, ze pominales ;-)

  • 0

    25. ~jak  2009-07-08 12:57:37  host: ip-79-110-0-71.static.tvk.wroc.pl

    Uslugi kontentowe... ugh.. slowo pochodzi od content services, ale jego uzywanie w jezyku polskim to kalectwo okrutne, jakby mowic refreszowac zamiast odswiezyc albo relewantne zamiast istotne. Mowa o uslugach zwiazanych z trscia, bazujacych na kontekscie tego tekstu. Nie prosciej napisac uslugi kontekstowe a nie tworzyc jakies slowotworstwo? Profesjonalnemu portalowi nie wypada pisac "belejakim" jezykiem.

  • 0

    26. ~jak  2009-07-08 12:58:47  host: ip-79-110-0-71.static.tvk.wroc.pl

    poprawka "na kontekscie tej tresci", nie tekstu (bo znaczenie tego jest szersze)

  • 0

    27.  2009-07-08 13:59:47

    @jak Ty moze juz przestan tak pouczac ? Napisz do redakcji a chetnie cie przyjmą do siebie z taką wiedzą. Liczy sie news oczywiscie estetyka tez ale news to niews,pisany na szybkiego czasami wiec nikt nie mysli o tych pierdołach :D Pozdrawiam

  • 0

    28. ~jak  2009-07-08 15:40:25  host: ip-79-110-0-71.static.tvk.wroc.pl

    @27 nie mow mi co mam robic i nie tatusiuj ;-) Dzieki. Dbajmy o jezyk. Po tym poznaje sie profesjonalizm. W smieciowym serwisie mozna uzywac smieciowego jezyka, ale tam bym pewnie nie zajrzal... Pozdrawiam!

  • 0

    29.  2009-07-08 19:54:52

    @jak No dobra niech ci bedzie,moze i masz racje :) Pzdr

  • 0

    30. ~jak  2009-07-08 21:46:26  host: ip-79-110-0-71.static.tvk.wroc.pl

    @29 wlasnie w nowej Angorze czytalem wypowiedz jezykoznawcy odnosnie takich okreslen na przykladzie "dedykowany" - z ta mala roznica akurat, ze "dedykowac" w jezyku polskim funkcjonuje od dawna, ale w innym kontekscie - polecam wszystkim zainteresowanym! A teraz siedze juz cicho ;-) Pozdrawiam i milego wieczoru zycze! :-)

Dodaj swoją opinię