Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MMS-y bardziej popularne niż SMS-y

MMS-y bardziej popularne niż SMS-y

sirmark 30 Września 2004 14:06

1 0

Choć niektórym może się to wydać nieprawdopodobne, multimedialne wiadomości zdobędą znacznie większą popularność niż tradycyjne wiadomości tekstowe. Co więcej, już w 2008r. będą one przynosić operatorom większe dochody niż dotychczas najpopularniejsze SMS-y.

Firma Yankee Group, autor tych pomyślnych wieści, przestrzega jednak, że aby wykorzystać potencjał popularności MMS-ów operatorzy muszą dokonać inwestycji w infrastrukturę sprzętową, aby była ona zdolna przyjąć wzmożoną ilość transmitowanych danych. W przeciwnym przypadku będą ryzykować utratę klientów, wynikającą ze słabej jakości świadczonych usług.
Yankee Group przewiduje, że wiadomości multimedialne staną się głównym źródłem dochodów operatorów telekomunikacyjnych wraz z rozwojem oferty rozrywkowej, wykorzystującej możliwości MMS-ów. Ale będzie to oznaczało wzrost ruchu w sieciach telekomunikacyjnych, które mogą ulec przeciążeniu.

Branża bezprzewodowa jest wciąż w początkowym stadium świadczenia usług multimedialnych. Aby zapewnić użytkownikom pozytywny odbiór nowych usług, konieczne jest rozdzielenie ruchu Person 2 Person i Aplication 2 Person. Niewystarczająca infrastruktura dla wiadomości multimedialnych będzie przeszkodą w rozwoju tych usług i może spowodować, że pierwsi entuzjaści nie będą się wahać przed zrezygnowaniem z kiepskiej usługi. Niepowodzenia na starcie usług WAP powinny być doskonałą lekcją dla operatorów. – tak przedstawił sytuację branży XJ Wang, analityk Yankee Group.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-105-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Czerwony 7 | 2018-04-24 07:09:10

16).na głupawe pytania i zaczepki - nie ma odpowiedzi.


~ | 2018-04-24 06:23:36

@8). A ty tu czego?!


~BARBA PAPAZAJAN | 2018-04-24 06:18:21

Nie polecam. A znam od podszewki. Po co kupować coś od bankruta


~Marek | 2018-04-24 03:41:20

Czarne pasożyty doją skąd się da, nic nowego :-)


~https://youtu.be/Babu9B5YrIE | 2018-04-24 01:43:51

http://tlp.is/h52

Ankieta

Co znajduje się na szczycie figury Jezusa w Świebodzinie?

Nic nie wiemy o antenach w koronie Jezusa w Świebodzinie - twierdzi Kuria

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet