Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MMS i GPRS w roamingu dla użytkowników Orange

MMS i GPRS w roamingu dla użytkowników Orange

WitekT 14 Czerwca 2006 19:12

0 0

Od 8. czerwca użytkownicy prepaid (Orange GO, POP i Nowy POP) oraz mix (Idea Mix, Jedna Idea Mix i Orange Twój Mix) w Orange mogą korzystać w roamingu z transmisji danych i wiadomości MMS.

Dostęp do roamingu GPRS i MMS jest automatyczny i nie wymaga żadnej aktywacji.

Opłaty za wysyłanie MMS-ów i przesyłanie danych GPRS w roamingu zależą od strefy, w jakiej znajduje się użytkownik:




Strefa

Opłata za 100 kB danych

Opłata za MMS

Orange

3,30 zł

2,80 zł

Świat

4,90 zł

3 zł


Ceny brutto (z VAT).

Strefy:
Orange – sieci Orange w Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Holandii, Rumunii i Słowacji oraz portugalski Optimus i belgijski Mobistar,
Świat – pozostałe sieci, z którymi Orange ma podpisane umowy na roaming GPRS.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2006-06-14 20:12:53

    Wydaje sie drogo.Nie znam cennika u innych operatorow.

  • 0

    2. ~  2006-06-14 20:15:59  host: abbz196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy odczytanie MMS-a w roamingu jest w tej promocji płatne?

  • 0

    3.  2006-06-14 20:38:55

    era teraz zrobila psiukusa, odbierani kosztuje, a wyslanie juz nie 40gr tylko 2,44 heh

  • 0

    4. ~muddy  2006-06-14 20:46:01  host: 193.238.74.6

    @2: nie, bezpłatne. W odróżnieniu od TakTaka :)

  • 0

    5. ~T  2006-06-14 21:03:02  host: chello084010040210.chello.pl

    Już widzę jak użytkownicy prepaidów (ARPU 20zł/mc) rwą się do korzystania z GPRS w roamingu po 4,90 zł za 100kb.
    PS. Te 100kb jest liczone uplink+downlink czy oddzielnie dla każdego kierunku?

  • 0

    6.  2006-06-14 21:56:45

    Najśmieszniejsze jest to, że wysłanie MMSa w roamingu w strefie Orange kosztuje 2,80 PLN a SMSa międzynarodowego z Polski, także do zagramanicznych Orangów - 3 PLN.

  • 0

    7. ~Andkra1  2006-06-15 00:31:11  host: apn-100-182.gprsbal.plusgsm.pl

    W roamingu oddzielnie liczy się up i downlink, mało tego za odbior mms płaci się za transmisje danych czyli co najmniej 6zł:( ceny u innych są podobne... Niestety...

  • 0

    8. ~wos  2006-06-15 01:18:27  host: 83.238.70.51

    Nie ze mną te numery Orange :)
    Będąc na wyjeździe pojdę sobie do kawiarenki internetowej :)))

  • 0

    9. ~mu  2006-06-15 02:24:06  host: 193.238.74.6

    Andkra1: a skąd te informacje?

  • 0

    10. ~  2006-06-15 11:48:36  host: abbx91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to po raz kolejny kłania się lokalny prepaid. W sumie to na co komu ten cały rumuning?

  • 0

    11. ~pb  2006-06-15 13:47:13  host: bnq152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A nie taniej zrobić dobrej jakości zdjęcia lub krótkie filmiki, nagrać na CD bądź DVD, wsadzić do koperty i wysłać zwykłą pocztą? ;)

  • 0

    12. ~Lignomat1  2006-06-15 22:33:56  host: bxp13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PANOWIE! MMSy odbierane są CAŁKOWICIE darmowe! Byłem dzisiaj w Czechach i mogłem na własnej skórze się przekonać! Także MMSy odbierane we wszystkich ofertach pre-paid sieci Orange SĄ DARMOWE!

  • 0

    13. ~andkra1  2006-06-16 11:21:28  host: apn-100-182.gprsbal.plusgsm.pl

    co do tego odbierania to caly czas jestem na 99% przekonany ze za odbior sie placi chyba ze w sieciach ORANGE zorbili za free, ale nie zdziwcie sie jak za 2 dni dopiero WAM odetnie bo mi liczylo z opoznieniem 2 dnico prawda w plusie... a z tym GPRS to wiem ze oddzielnie jesy wysylanie i odbieranie bo inaczej nie da sie centrali ustawic w ORANGE a tam jest jak w polkomtelu (maja sprzet marki NOKIA)

  • 0

    14. ~Lignomat1  2006-06-16 11:24:14  host: bxj107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie przesadzajmy, że pobierają kasę z dwudniowym opóźnieniem:) Na takiej zasadzie, to mogliby kase brać po roku za jakąś niby bezpłatną usługę. Opóżnienia to góra 5 minut. W Czechach nie ma sieci z grupy Orange. Ja odebrałem MMSa w czeskim T-Mobile

  • 0

    15. ~  2006-06-16 19:40:28  host: systemy50.toya.net.pl

    no dobra a co z innymi krajami gdzie jest orange? Nie dosc ze drogo to jeszcze nie ma znizki z Orangem w kazdym kraju tylko kilku paranoja

  • 0

    16. ~Lignomat1  2006-06-17 07:36:01  host: bxo163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Założę się, że gdyby Era wprowadziła taką ofertę w Tak Taku, to wszyscy byliby zachwyceni, ale że to PTK Centertel wprowadza, to już źle. W jakiej sieci jest tańsza transmisja danych GPRS oraz MMSy w roamingu w ofertach pre-paid???

  • 0

    17. ~arnie  2006-06-19 09:37:22  host: dky28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Skąd taka kalkulacja? W kraju 100kB kosztuje 10gr, za granicą 3,30zł- czyli 33 razy drożej!!

  • 0

    18. ~janiorek  2006-09-04 17:09:22  host: nat4.btsnet.pl

    Pewnie (chyba) nikt mi nie odpowie..ale jakiego operatora polecacie (czeskiego).Jakis tani pre-paid, fajnie by bylo,zeby tak jak O2 w Angli dawalo mozliwosc dzwonienia za jednego pensa w weekendy do Polski;)

Dodaj swoją opinię