Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Młodzież oczekuje specjalnej oferty

Młodzież oczekuje specjalnej oferty

sirmark 3 Lipca 2007 17:53

0 0
Alcatel-Lucent zaprezentował najnowsze rezultaty programu badawczego Worldwide Lab, którego celem jest poznanie preferencji młodzieży z całego świata dotyczących telefonii komórkowej. Ostatnie przeprowadzone badanie, skoncentrowane na poznaniu sposobu, w jaki młodzież korzysta z usług muzycznych w swoich telefonach i czy jest gotowa do nabywania treści przeznaczonych dla urządzeń mobilnych, ujawniło jednocześnie potrzebę uproszczenia i ujednolicenia procesu ich kupowania.Młodzież wychowała się w erze Internetu, gdzie marka, np. nazwa ulubionego zespołu muzycznego i treści, są silnie ze sobą związane. Chciałaby, aby przekaz marketingowy oraz sposób kupowania dostępny w telefonach komórkowych, był zbliżony do tego, w jaki sposób robi ona zakupy w centrach handlowych i on-line.

"Młodzież jest bardzo aktywna w Internecie i liczy, że te same możliwości, co w sieci, będzie także miała w swoich telefonach" powiedziała Linda Barbaee. "Dotyczy to całego procesu od fazy wyszukania interesujących treści po jej zakup".

Zdaniem członków Worldwide Lab, oczekiwania te są zdumiewająco różne od funkcji dostępnych w ich telefonach komórkowych:
Robienie zakupów przez telefon komórkowy jest obecnie trudne dla młodzieży, zwłaszcza w porównaniu do oferty centrów handlowych czy nabywania towarów z wykorzystaniem komputera i Internetu.
Młode osoby chcą, aby mobilne zakupy były intuicyjne, łatwe i przyjemne - zbliżone do korzystania z telewizji i komputera, a dostępne treści powinny być kompatybilne ze wszystkimi typami urządzeń mobilnych.
Młodzież oczekuje, że powinna być adresatem przekazu marketingowego, w tym spersonalizowanych reklam i kampanii wizerunkowych, które oferują jej możliwość zdobycia odpowiednich treści na ich telefony.
Abonenci są zdziwieni, że poszczególne marki nie są związane w ścisły sposób z różnymi rodzajami treści i, że nie dostają reklamy na swoje telefony, ponieważ przyzwyczaili się do jej obecności w Internecie, centrach handlowych czy w telewizji.
Członkowie Worlwide Lab wyrażają chęć otrzymywania specjalnie do niej kierowanej oferty.

Działania Worldwide Lab skupiają się na badaniu zachowań użytkowników, a zebrane wyniki mogą pomóc dostawcom usług w podniesieniu poziomu satysfakcji klientów i identyfikacji nowych dochodowych usług, które mogą być wprowadzone na rynek.

Prowadzone przez Worldwide Lab ankiety i badania, dostarczają Alcatelowi-Lucentowi wielu cennych wniosków, które są uwzględniane w opracowywaniu nowych produktów i ich funkcjonalności. Opublikowanie nowych wyników zbiegło się w czasie z wprowadzeniem na rynek nowego rozwiązania Alcatel-Lucent 5965 Mobile Content - platformy zarządzającej procesem prezentowania i zakupu treści na urządzenia mobilne. Może ona zostać dopasowana do wymagań klienta, a operatorzy mają możliwość zaoferowania klientom zakupów mobilnych odpowiadających ich oczekiwaniom. To rozwiązanie posiada szereg rozbudowanych funkcji, które umożliwiają dostarczanie treści do użytkowników i prowadzenie działań reklamowych w oparciu o indywidualny profil zainteresowań oraz zachowań użytkownika, w tym:
Zbieranie informacji o abonentach i jednocześnie prowadzenie zintegrowanych działań marketingowych, które umożliwiają operatorom oferowanie związanych z nimi treści.
Wprowadzanie funkcjonalności zbliżonych do centrów handlowych, w celu ujednolicenia realizacji zakupów, w odniesieniu zarówno do oferty własnego portalu jak i portali innych usługodawców, oraz
zbieranie informacji o użytkownikach i monitorowanie zachowania użytkowników korzystających z portalu operatora i innych (off portal), w celu dotarcia z odpowiednimi działaniami reklamowymi do nastolatków, którzy są nimi zainteresowani.
Źródło tekstu: Alcatel-Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 9
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~heh  2007-07-03 19:27:17  host: nat10-0.elomza.pl

  kumpel mi kiedys powiedzial ze chcialby aby jego komurka wymieniala z mp3, teraz nawet cyfrowe aparaty maja wifi, jakiez to oczywiste ze internet ma mozliwosc dostarczania tego czego my chcemy a nie to co chce na pokazac operator(jak w tv) dziwne by było gdy majac komurke z netem szukali wsrod propozycji operatora, a nie wlasnych upodoban, kiedys bedzie tak jak w filmie raport mniejszosci wchodzimy do sklepu i nas witaja po imieniu, tylko ze te kiedys zaczyna sie dzis, a ten sklep to nasza komorka :D

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~  2007-07-03 21:44:28  host: 87-205-190-53.adsl.inetia.pl

  Szkoda, że Twoja komórka nie ma automatycznej aktualizacji słownika.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~jojo  2007-07-03 22:51:33  host: eeh179.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Bo jego "komurka" to Motorola... ;-)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4.  2007-07-03 23:19:52

  heh: zwariować można czytając niektóre posty. Zamknij się lepiej w komurce i nic nie pisz. Tak będzie lepiej dla ogółu

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~eMb  2007-07-03 23:38:37  host: chello089077194022.chello.pl

  Odwalic sie od Motoroli ;-)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  6. ~  2007-07-04 00:25:21  host: 213.134.172.48

  cool skan :]

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  7. ~ee  2007-07-04 07:11:24  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

  idiotyzm przywiązujący do komÓrki, części siebie - a co jak wam bateria padnie?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  8. ~Rafi  2007-07-04 07:30:47  host: 212.244.198.233

  i żeby wsiadając do autobusu kierowca witał mnie po imieniu, a rano żebym miał do ubrania rzeczy, o których pomyślałem sobie przed zaśnięciem...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  9. ~micro  2007-07-04 08:03:12  host: fdz206.internetdsl.tpnet.pl

  Dobrze widzę? 1) Alcatel wprowadził rozwiązanie umożliwiające wdrorzenie wyników badań? i ogłosił te wyniki? (pachnie manipulacją) 2) Mnie raczej drażnią setki reklam wszędzie wokół, i raczej Cieszę się, że nie dostaję co 1h SMS z reklamą najnowszego proszku do prania...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-184-160.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet