Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Młodzi tworzą zawartość Internetu, starsi ją wykorzystują

Młodzi tworzą zawartość Internetu, starsi ją wykorzystują

LuiN 3 Września 2009 14:00

0 0

Polscy Internauci codziennie lub prawie codziennie korzystają z sieci, spędzając w niej średnio nieco ponad 4 godziny. Najbardziej aktywnie w tym czasie, m.in. tworząc treści, udzielają się w sieci osoby w wieku 18-24 lat, podczas gdy pozostali wolą wykorzystywać już istniejące zasoby - pokazuje badanie Mądry Internet, przeprowadzone na zlecenie Netii.

Aktywne i pasywne korzystanie z Internetu najprościej można pokazać na przykładzie serwisów społecznościowych. 81% respondentów zadeklarowało, że posiada konto w jednym z nich, natomiast aktywnie w nich uczestniczy jedynie połowa badanych - z istotną przewagą kobiet. Jak pokazało badanie, jest to najpopularniejsza forma aktywności widocznej w sieci.

Inne, jak udostępnianie treści (programów, filmów, gier, itp.) czy zamieszczanie komentarzy na forach i blogach są znacznie mniej powszechne - deklaruje je odpowiednio 35% i 34% respondentów. Wśród osób prowadzących tego typu aktywność w sieci przeważają ludzie młodzi, w wieku 18-24 lat, a im respondenci są starsi, tym mniejszą aktywność twórczą deklarują.
Spośród różnych form "pasywnego" korzystania z zasobów internetowych najbardziej powszechne jest przeglądanie portali internetowych, adresowanych do szerokiego grona odbiorców (91%), poszukiwanie informacji o produktach lub usługach na stronach producentów i dystrybutorów (88%), czy informacji o produktach i usługach przed ich zakupem w portalach tematycznych (86%). Te działania częściej podejmują internauci powyżej 25 roku życia.

Wśród "pasywnych" czynności w internecie najmniej popularne jest korzystanie z materiałów odpłatnych - tylko nieco ponad 20% respondentów korzysta z odpłatnych serwisów, oferujących w różny sposób dostęp do filmów i seriali, a 19% korzysta z płatnych archiwów gazet i bibliotek artykułów.

Badanie Mądry Internet zostało przeprowadzone na zlecenie Netii przez MillwardBrown w maju tego roku, metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview). W badaniu wzięło udział 1004 respondentów, stanowiących reprezentatywną grupę polskich internautów.

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~dziecko Paly  2009-09-03 21:01:50  host: 188.33.12.150

  tak, najwięcej tworzą niestety: dzieci neostrady, pokemony i jasiu śmietana :(

 • 0

  2.  2009-09-03 22:49:39

  Mam 26 lat i chyba łapię się bardziej do biorców, ale ciągle staram się tworzyć ;-). Moim zdaniem Internet działa podobnie jak real - młodzi tworzą czasem zupełnie bezinteresowanie, bo chcą się wybić. Starsi biorą aby, nie spaść i dalej się rozwijać. Zacytuje tu Kazika "Bo artysta syty nie ma nic do powiedzenia Chce picia i jedzenia, nie chce nic zmieniać Artysta głodny jest o wiele bardziej płodny " (Las Maquinas de la Muerte)

 • 0

  3. ~nick  2009-09-03 22:51:51  host: ehu201.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Natomiast politycy i usługujący im służbiści cenzurują sieć oraz inwigilują i prześladują wspomnianych młodych i starszych.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-126-110.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet