Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Młodzi Chińczycy szaleją za Internetem

Młodzi Chińczycy szaleją za Internetem

WitekT 20 Listopada 2005 19:17

0 0

20% młodych Chińczyków nie może wręcz wyobrazić sobie życia bez Internetu - wynika z sondażu ośrodka badań społecznych przy dzienniku China Youth Daily. U niektórych zaczynają pojawiać się pierwsze problemy psychologiczne, kiedy przez jakiś czas nie mają dostępu do sieci.

Okazuje się jednak, że większość traktuje Internet jako rozrywkę, co różni ich od kolegów z Zachodu, dla których jest on nade wszystko źródłem informacji.

Z badań wynika, że 62% chińskich internautów bawi się w gry online, 56% ściąga muzykę, 53% - poszukuje w sieci nowinek ze świata rozrywki.
W Chinach wielu użytkowników Internetu denerwuje też jakość usług. Krytycy oceniają, że dostępne łącza nie umożliwiają sprawnego korzystania z zasobów sieci. Aż 40% uważa, że są one "takie sobie".

Wielu chińskim internautom nie podoba się również ingerencja państwa w treści zawarte w Internecie. W październiku władze zablokowały trzy kolejne strony WWW, w tym forum dyskusyjne lubiane przez chińskich intelektualistów.

Błyskawicznie rosnąca popularność Internetu datuje się w Chinach od 1995 roku, od czasu otwarcia pierwszej w tym kraju kafejki internetowej. W połowie roku w liczących ponad 1,3 mld ludności Chinach były już 103 miliony internautów, z których 53 mln ma dostęp do łącza szerokopasmowego.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Huawei  2005-11-20 20:02:47  host: dmn199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy tunele VPN wszelkiego rodzaju też mają poblokowane?

  • 0

    2. ~xxx  2005-11-21 21:03:40  host: eao214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niezły skok: od pola ryżowego do internetu, stąd pewnie problemy psychologiczne :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy skandale związane z Facebookiem doprowadzą do jego końca?

[Aktualizacja] Współzałożyciel WhatsAppa zachęca do usunięcia konta z Facebooka

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet