Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Minusowe salda w prepaidach i mix Plusa

Minusowe salda w prepaidach i mix Plusa

sirmark 29 Listopada 2009 22:45

0 0

Od ponad tygodnia użytkownicy Plusa zgłaszają, że na ich kontach prepaidowych pojawiają się minusowe salda środków.

TELEPOLIS.PL dotarł do informacji przeznaczonej dla pracowników, z której wynika, że znikanie środków z kont występuje w dwóch przypadkach:
1. użytkownik sprawdza dwukrotnie stan konta i stwierdza, że wartość środków zmniejszyła się, a pomiędzy sprawdzeniem stanu konta nie wykonywał połączeń i nie korzystał z usług.
2. użytkownik sprawdza dwukrotnie stan konta i stwierdza, że wartość środków zmniejszyła się, a pomiędzy sprawdzeniem stanu konta wykonywał połączenia na numery, dla których miał ustawiony pakiet Darmowy Numer.




Jak wynika z informacji, takie zachowanie się systemu spowodowane jest niesynchronicznym rozliczaniem połączeń. Klienci nie są rozliczani na bieżąco i obciążani są z opóźnieniem za połączenia. Sytuacja taka może potrwać jeszcze kilka dni, dopóki system nie przetworzy wszystkich plików z danymi o połączeniach użytkowników. Oznacza to, że środki nie znikają, ale są rozliczane z opóźnieniem.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 139
  • 0

    120. ~  2009-12-07 20:06:42  host: p09-05.opera-mini.net

    Do 119: widać że nie korzystałes z gaduair skoro tak piszesz.Najpierw dostajesz darmowy net za doladowanie i żadnego kodu nie musisz wpisywać-po prostu masz net za samo doladowanie.Potem jak chcesz to wchodzisz na stronę konto.gadugadu.pl logujesz się i aktywujesz pakiety jakie chcesz.A bez pakietów internetowych koszt netu to 1gr za 50kilo liczone łącznie.A 300MB za 11zł to naprawdę dobra oferta

  • 0

    121. ~  2009-12-08 01:12:43  host: 212.2.101.56

    @120: Komentarz #119 pisałem ja. Nie korzystam z GA??? To sprawdź sobie ten adres IP. Na stronie właśnie NIE DA się sprawdzić daty wazności pakietu 300MB, a nawet gdyby się dało to ja chcę kodem a nie logować sie na stronie. Niestety kodem też nie da się. Chyba wcale się nie da. Tanio jest, tylko jakim kosztem? Jeszcze musi trochę popracować to gadu żeby stało się przyzwoitą normalną ofertą.

  • 0

    122. ~Arek  2009-12-08 11:19:00  host: 195.117.234.133

    To bezczelne kłamstwo. Debetują się nawet karty, które były doładowane i nikt z nich nigdzie nie dzwonił ani nie SMSował. Biling simplusa jest od lat w rozsypce i ciągle okradają ludzi. Może czas z tym coś zrobić? pozdrawiam Arek

  • 0

    123. ~Free  2009-12-08 13:28:12  host: apn-95-41-218-135.dynamic.gprs.plus.pl

    Ciągle narzekacie! Nie podoba się wam zmięcie sieć i po kłopocie.

  • 0

    124. ~  2009-12-09 15:34:01  host: v09-09.opera-mini.net

    Free-weź pod uwagę że niektórzy mają simplusa jako firmowy telefon.A wizytówki,pieczątki kosztują.Nie wspominając o wizytach w urzędach.

  • 0

    125. ~era.pl  2009-12-09 16:06:21  host: 194.146.252.38

    Nigdy nie bede w Plusie ... nigdy nie odebrali telefonu w BOA ...zawsze sie czeka dlugo na konsultanta .... kradna kase z konta a w Erze jestem 12 lat i jestem zadowolony :-)

  • 0

    126. ~  2009-12-09 16:22:46  host: f96-060.opera-mini.net

    Do 124: ale brednie piszesz w sytuacji gdy operatora możesz zmienić za darmo i w ciągu jednego dnia zachowując ten sam numer. Więc w czym problem z tymi pieczątkami itp? Do 125: ja w erze byłem przez 2lata.Przez 1,5Roku byłem zadowolony zaś ostatnie kilka miesięcy w erze były koszmarem. Faktury nie przychodziły lub spóźnialy się dzięki czemu blokowali połączenia wychodzące a każdorazowe wyłączenie

  • 0

    127. ~  2009-12-09 16:28:23  host: f96-060.opera-mini.net

    126cd: blokady to koszt 36,60zł! Nikt z bok nie umiał mi pomoc ani nawet powiedzieć ile mam zapłacić w fakturze która nie dotarła! A potem znowu czas minął i znowu blokadę dali i znowu dodatkową opłatę 36,60zł musiałem dodatkowo za ich niekompetencję i błędy zapłacić! Wkurzylem się i jak tylko przedpotopowy plus nauczył się włączyć naliczanie w czasie rzeczywistym to przeszedłem do mixplusa...

  • 0

    128. ~  2009-12-09 16:35:43  host: f96-060.opera-mini.net

    127: przez niecałe 2lata byłem zadowolony z mixplusa 3 i myślałem że kolejna wersja będzie tylko lepsza. Na szczęście kontynuację i tel w przyzwoitej cenie (umowa 24*30zł) telefon wart na promocjach w sklepach 400zł dali mi za 1zł i mixplusa3 uważałem za dobrą ofertę. Ale potem plus się zepsuł. Zrobił debilna ofertę 4 a ostatnimi czasy jeszcze większą kretynska ofertę mix rarka! Na szczęście teraz

  • 0

    129. ~  2009-12-09 16:42:40  host: f96-060.opera-mini.net

    128cd: są takie oferty na kartę jak play fresh, gadu air czy nowe ciekawe oferty mbank mobile. Co do ofert w3 to żadna oferta na kartę z w3 nie jest opłacalna dla mnie. I żadna z abonamentowych i mixowych ofert w3 i play oraz heyah nie opłaca się brać dla telefonu lecz lepiej telefon kupić w sklepie czy np na allegro niż brać obecnie abonament tylko dla telefonu bo obecnie to już sensu nie ma

  • 0

    130. ~  2009-12-09 16:49:49  host: f96-060.opera-mini.net

    Co zaś tyczy się awarii to faktycznie korzystałem z idei kiedyś, potem ery i heyah aż w końcu plusa i najwięcej awarii było w plusie. Najlepszą obsługę klienta ma heyah ale to polkomtel od lat najwięcej inwestował w internet. Pierwszy raz właśnie w mixplus3 kilka lat temu zacząłem korzystać z pakietów internetowych (5zł za 20-25MB z naliczaniem co do 1bajta było). Kiedyś to była najlepsza oferta.

  • 0

    131. ~  2009-12-09 19:27:43  host: 188.33.185.107

    @125; Co ty możesz wiedzieć o plusie skoro jesteś w erze? O dziwo innym jakos odbierają, a jak jest za duże obciązenie to proponują,że oddzwonią następnego dnia - myślę, że to jest bardzo fair układ.

  • 0

    132. ~  2009-12-14 17:02:36  host: v11-01.opera-mini.net

    Oddali kaske:D i to w 21dni:D nawet jest pare złoty więcej(dobre i to).warto zgłaszać reklamacje.tylko co ja teraz zrobię z drugą kartą plusa?hmmm-zachowam na wypadek kolejnej awarii:Pale liczę na Plusa,że to ostatni taki incydent w moim prawie 5-letnim "związku"z simplusem.

  • 0

    133. ~paula  2009-12-22 18:32:57  host: aeqr189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tez mam poblem zzera mi kase z kata mam juz -12zl ale smsy moge pisac i dzwonic tez...

  • 0

    134. ~  2010-04-15 12:35:12  host: ip-83-2-87-242.static.xcore.pl

    cos jest nie tak z siecia plus mi n.p. zabrali 2zl gdzie tel nie byl urzywany przez dwa dni. pomimo srodkow na koncie nie moge wykonac polaczenia.A co smieszniejsze blokuja mi konto z uwagi na brak srodkow po wykonaniu nieodebranego poloczenia.. masakra

  • 0

    135. ~liuz  2010-05-31 17:59:16  host: apn-77-114-193-183.dynamic.gprs.plus.pl

    mi zjazdło ponad 50zł!!!

  • 0

    136. ~bożena  2011-01-11 20:52:22  host: aalv82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    witam. ponawiam watek. mam tel lg swift z mixplusie. w sobote doladowalam konto za 30 zl. w poniedzialek rano juz mialam minusowy stan konta, wiec znow doladowalam 30 zl. teraz jest to samo... mam na koncie -16 gr a w zasadzie nie wysylalam zadnych smsow i nie wykonywalam polaczen. pakiety mam wporzadku. co jest nie tak? pieniadze znikaja w blyskawicznym tempie

  • 0

    137. ~Grzybek  2011-02-15 03:46:32  host: aeoh236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witam, kilka dni temu też zniknęły mi pieniądze, jednak nie zwracałem na to uwagi, gdyż myślałem, że pociągnęło za jakiś pakiet... ale dziś to już masakra 15 pln w godzinę poszło w czasie kiedy tel nie był używany... czyżby znowu coś namieszali?

  • 0

    138. ~Iwka  2011-02-17 13:57:59  host: azm26.internetdsl.tpnet.pl

    Witam, mam to samo, była kwota ok. 20 zł, nigdzie nie wydzwaniałam itp., dostałam sms-a, że stan mojego konta wynosi 0.95 zł, chyba namieszali:). Dziś dzwonię... do nich!!!

  • 0

    139. ~korn  2012-03-04 11:47:43  host: 31.61.63.147

    tez mam to samo. w pt podpisalem umowe. kasa znika. sam pobiera dane. byłem dzisiaj w plusie i powiedzieli mi ze to normalne zachowanie telefonów i dlatego w mixie jest pakiet internetowy (za 10 zł)...czyli jeszcze mam doplacać1!! zostaje tylko opcja u Rzecznika Praw Konsumenta, bo nie zapowiada się, żeby mi kase oddali. chociaż jeden taki przypadek znalazłem na jakimś forum...

Dodaj swoją opinię