Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ministerstwo zbada czy UKE może podzielić TP

Ministerstwo zbada czy UKE może podzielić TP

WitekT 13 Grudnia 2007 15:03

0 0

Ministerstwo Infrastruktury zleciło analizę na temat prawnych możliwości podziału Telekomunikacji Polskiej przez UKE - poinformował wiceminister infrastruktury Andrzej Panasiuk. Analiza powinna być gotowa na początku przyszłego tygodnia.

Podczas konferencji poświęconej uwarunkowaniom rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej Panasiuk zapowiedział, że ministerstwo będzie chciało zacieśnić i poprawić współpracę z UKE. Podkreślił jednak, że ministerstwo nie naruszy w najmniejszym stopniu zasady niezależności regulatora.




Panasiuk zaznaczył, że chodzi o konsultacje działań na poziomie strategicznym. Dodał, że minister nie powinien dowiadywać się o takich ruchach, jak możliwy podział TP, z prasy. Według niego, mogą być wątpliwości, czy UKE ma prawo dokonać takiego podziału, zwłaszcza bez wyczerpania innych możliwości regulacyjnych.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~issa  2007-12-13 16:25:15  host: inet20909nb-1.eranet.pl

    Bardzo dziękuję i w sumie to przepraszam , że zawracam głowę , ale moc wpływania/rażenia/oddziaływania opiniotwórczego Telepolis jest nieporównywalna do jakichkolwiek indywidulanych reklamacji.

  • 0

    8.  2007-12-13 16:47:22

    ~issa - mnie dziwi, ze takie rzeczy są możliwe w ogóle ;-) Jedna dziadowska siec w tym kraju chyba wystarczy?

  • 0

    9. ~issa  2007-12-13 17:15:01  host: inet20909nb-1.eranet.pl

    ***wlo - no widzisz jaki ja jestem jednak nielojalny i niewdzięczny;-)

  • 0

    10. ~  2007-12-13 17:18:31  host: w3cache.wignet.pl

    Dzięki takiemu może usługi Orange sie polepsza? Już tp podpisało współprace na euro 2012 to wtedy UMTS Orange na pewno będzie lepszy... Co do tych pakietów nie korzystam wole swój komputer i normalny internet... :)

  • 0

    11. ~hbmm  2007-12-13 18:33:49  host: feg2.internetdsl.tpnet.pl

    oj cos mi sie to PO zaczyna nie podobac:(

  • 0

    12. ~hbmm  2007-12-13 18:38:50  host: feg2.internetdsl.tpnet.pl

    oj cos mi sie to PO zaczyna nie podobac:(

  • 0

    13. ~  2007-12-13 18:51:51  host: inet20909nh-2.eranet.pl

    mam nadzieje ze szybko dojdzie do podzialu, moze wreszcie zaczna sie inwestycje bo teraz mamy recesje w tpsa, z czym do euro no z czym

  • 0

    14.  2007-12-13 19:31:50

    A jak by tak UKE podzielić na część regulacyjną i kontrolną?

  • 0

    15. ~mirekb  2007-12-13 20:04:31  host: apn-77-115-98-191.gprs.plus.pl

    dobre komentarze.play zaczyna zarabiac na gprs z pakietu sms/mms ciekawe czyja to wina,siec polkomtela?a na temat koment nr 1 uwazam za wiążący bo to jedyne wyjasnienie.FT rządzi

  • 0

    16. ~ukenamuniu  2007-12-13 20:54:07  host: nat-go2.aster.pl

    woda: przecież było: re gu la tor do po dzia łu! Na temat zacnego Ministra -zobacz mój #7 wpis http://telepolis.pl/news.php?id=10029 Może być: 1/ "Widzę, że wpadliśmy na to samo, co jest typowe dla wielkich umysłów - ocenił skromnie (Dawid Weber, Cień Saragami). 2/W MI mają internet i czytają Telepolis. 3/ Twoje korki pomogły.

  • 0

    17. ~Ant  2007-12-13 22:30:54  host: chello084010154215.chello.pl

    Ta analiza to o kant tyłka, najpierw proszę o analizę czy Prezes UKE powołana jest legalnie czy nie bo całą reszta w tej chwili nie ma znaczenia. Skoro część jej decyzji jest podważana przez UOKiK.

  • 0

    18. ~ukenamuniu  2007-12-13 22:34:46  host: nat-go2.aster.pl

    Ant: Prezes UOKiK nie-chciał podważać decyzji UKE (np. w sprawie regulaminów). To sprawa SOKiK.

  • 0

    19.  2007-12-14 07:58:10

    Ico?? Nowa ekipa przejęła koryto i zaczynają się zapowiedziane cuda!! Mogę się założyć, że podział TPSA co najmniej moooooocno się opóźni... Gdyby nie interwencja Marcinkiewicza, Steżyńska dawno by już była drugim wrogiem władzy po Kamińskim...

  • 0

    20. ~vari  2007-12-14 09:13:20  host: ejt202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ministerstwo zleca analizę z założonym wynikiem. Coś jak w radzieckiej szkole: "kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin". A swoją drogą to powinni wreszcie wyjaśnić legalność działania p. Any Streżyńskiej. Ale cłościowo. Nie może być tak (w polskim prawie jest to niemożliwe) aby była "nielegalna" dla jednej decyzji (i przez to decyzja nieważna) a "legalna" dla drugiej. Jeśli była "nielegalna" to należy uznać za nieobowiazujace (od początku) wszystkie jej decyzje, w tym te korzystne dla TPSA. Np anulować wszelkie zaaprobowane cenniki :P To dopiero abonenci mogli by zrywać umowy i boki ze śmiechu. Ileż z takiego Orange mogło by odejść. Ile ludzi pozrywać promocyjne umowy na telefon stacjonarny. Co z tymi co mają neo bez uslugi telefonizcnej ? Wszystko w piz** ! Wszystko nieobowiażujace. Żadne ustalenie z UKE niewiążące. Nawet przydziały czestotliwosći. Play musiała by wyłączyć tego ogryzka co to sie nazywa "własna sieć UMTS". No wogle chaos. TPSA też by na tym sporo starciła. Chcecie walki ? Proszę. Tylko jeśli to ma być na zasadach Państwa Prawa a nie "republiki kolesiów" co to "mordy wy moje" ustalą że "Pani Ania będzie nielegalną tylko w tych decyzjach co my wskażemy". A sędziowie - kumple od "Łiskacza" orzekną iż tak można i to zgodne z prawem. Oni by za forsę orzekli że słońce krąży wokół ziemi a kto rozpowszechnia "kłamliwe, spreczne z tą teorie" podlega karze za "wzniecanie niepokojów społecznych" (tak to 26 lat po Stanie Wojennym stwierdziła Śledzińska-Katarasińśka gdy ktoś coś napisał nie po jej myśli. Powiało Trybuną Ludu z 1982 roku.

  • 0

    21. ~ukenamuniu  2007-12-14 10:18:38  host: nat-go2-1.aster.pl

    vari: jak nielegalna, to nie oznacza, że wszysko, jak ładnie napisałeś, w **! Tylke te decyzje będą unieważniane, które się "wzruszy".

  • 0

    22.  2007-12-14 11:05:58

    @vari- celnie to ująłeś- gratuluję. Niestety niewielu jest w stanie to dojrzeć. Streżyńska jest od 21.10 na celowniku PO(w końcu mianowana przez PiS). Problem w tym, żeby ustrzelić ją możliwie cicho. Niestety jest to wielce trudne, ponieważ Streżyńska jest apolityczna i konsekwentna w swoich działaniach zmierzających do demonopolizacji rynku- niestety jej działania są w rażącej sprzeczności z silnym lobby, które- jak widać- wpłynęło na fali cudów do ministerstwa infrastruktury...

  • 0

    23.  2007-12-14 11:24:20

    A jak silne to lobby- świadczy o tym fakt, że Pan minister Andrzej Panasiuk został powołany na to stanowisko przez premiera 4 grudnia, a już rozpoczął przedmiotowe badania. Jak by ważniejszych spraw w ministerstwie nie było...

  • 0

    24. ~  2007-12-14 19:22:24  host: bxp28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Strezynska apolityczna:) to sie teraz usmialem jedyny plus dla zdecydowanej wiekszosci to to ze p. Ania walczy wszelkimi sposobami z TPSA nie zawsze zgodnie z przepisami ale napewno zgodnie ze swoimi przekonaniami

  • 0

    25. ~ukenamuniu  2007-12-14 23:16:33  host: nat-go2-1.aster.pl

    woda: źle napisałem w #16 tytuł z cyklu Honor. Właściwy to: Cień Saganami.

  • 0

    26. ~ukenamuniu  2007-12-15 20:36:09  host: nat-go2-1.aster.pl

    woda: powstał nowy byt. Wpisz w googlach: saragami.

Dodaj swoją opinię