Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ministerstwo zapewnia KE, że prezes UKE jest niezależny

Ministerstwo zapewnia KE, że prezes UKE jest niezależny

WitekT 16 Lutego 2007 12:25

0 0

Na początku lutego Polska przekazała Komisji Europejskiej swoje stanowisko, w którym odparła jej zarzuty o to, że polskie prawo ogranicza niezależność prezesa UKE - wynika z ustaleń Gazety Prawnej.

W grudniu ubiegłego roku KE wytknęła, że uchwalona w sierpniu ustawa o Państwowym Zasobie Kadrowym zlikwidowała kadencyjność prezesa UKE. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
Jak dowiedziała się Gazeta Prawna, rząd pracuje nad bliżej nieokreśloną ekspertyzą prawną. Okazało się jednak, że na list z Brukseli odpowiedziało po cichu w pierwszym tygodniu lutego Ministerstwo Transportu, które sprawuje nadzór nad regulatorem. Ministerstwo twierdzi, że projekt nowelizacji Prawa Telekomunikacyjnego, który trafił do Sejmu, zabiera premierowi możliwość odwołania prezesa regulatora.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2007-02-17 18:05:06

  Znaczy Pani Ania będzie prezesem dożywotnim? To ja proponuję ustawę o wolnej elekcji na prezesa UKE :) będzie to zgodne z naszymi narodowymi tradycjami...

 • 0

  2.  2007-02-17 18:07:20

  A pretensje Unii o brak niezależności UKE są żałosne. Tutaj niby walczą o niezależność UKE a sami publicznie odgrażają się, że ukarają Polskę jeśli prezes UKE podejmie niezależną decyzję.

 • 0

  3.  2007-02-17 18:07:32

  Sebastian PL: wcześniej była kadencyjność (5 lat), w ustawie o PZK wprowadzono powoływanie i odwoływanie przez premiera.

 • 0

  4.  2007-02-17 18:11:24

  No wiem, ale jak się nic nie wspomina o ponownej kadencyjności a premierowi odbiera się możliwość odwoływania prezesa to brzmi to jak zapis o dożywotnim sprawowaniu funkcji. Wiem, wiem, skrótowość notek prasowych, ale tak to zabrzmiało (jak dożywotnia funkcja) i stąd mój prześmiewczy komentarz o wolnej elekcji...

 • 0

  5.  2007-02-17 18:12:50

  Sebastian PL: no właśnie... Kadencyjność jest ciągle, tylko doszło PZK... ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet