Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ministerstwo nie będzie ograniczać UKE

Ministerstwo nie będzie ograniczać UKE

WitekT 15 Lutego 2008 09:51

0 0

Jak powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk w TV Biznes, decyzja o podziale Telekomunikacji Polskiej należy do regulatora czyli UKE, a nie do ministra infrastruktury. Minister zaznaczył, że jest nieprawdą, iż resort chce ograniczać UKE w decyzjach.

Grabarczyk wyjaśnił, że ministerstwo jedynie przeanalizowało podstawy prawne i poinformowało, że obecnie nie ma podstaw pozwalających na taki podział. Szerzej o analizie pisaliśmy w tej wiadomości.
Minister odpowiada za naruszenie prawa, jest to odpowiedzialność konstytucyjna. Minister nie może blefować pokazując, że nie zna obowiązującego prawa. (…) Jeżeli jest uzasadniony taki podział, to trzeba zmienić prawo, by stworzyć instrument do decyzji. (…) Podziwiam zapał Streżyńskiej i niektóre jej decyzje - powiedział Grabarczyk.

13. lutego w Radiu PiN Streżyńska zadeklarowała, że jest gotowa podać się do dymisji, jeśli resort infrastruktury będzie naciskać na wstrzymywanie działań prowadzonych przez Urząd. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Mówiła, że wokół wiceministra infrastruktury Andrzeja Panasiuka zgromadziły się osoby, które "lobbują" za jej odejściem. Tłumaczyła, że główny spór dotyczy podziału TP.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1.  2008-02-15 09:54:40

  W Trójce wczoraj wieczorem, powiedziała kilka ciekawych rzeczy - mi rozjaśniło to cały problem, bo z prasowych doniesień zupełnie inny pogląd na sprawę sobie wyrobiłem ;-) Dzisiaj miała mieć spotkanie z ministrem, więc ciekawi mnie czy ta wypowiedź Grabarczyka była po tym spotkaniu czy przed. Jeśli przed, to znaczy, że na bank dojdą do porozumienia w tej sprawie ;-) Jelsi po, to też widać, ze konsensus jest już pewny.

 • 0

  2.  2008-02-15 09:56:31

  Witek - może napisz coś o tym "podziale" - bo jak się okazuje to nie jest dobre słowo w odniesieniu do zamierzeń szeryf Anny... Być może to było przyczyną różnicy stanowisk?

 • 0

  3.  2008-02-15 10:02:20

  wlo: w pewnym sensie jest to podział, a raczej "wydział" (wydzielenie) rachunkowości części hurtowej. Ciężko jest wprowadzać nowe słowa, bo te mają uzasadnienie prawne... A co do samego podziału funkcjonalnego - wielokrotnie wyjaśnialiśmy o co chodzi, choć pewnie Streżyńska przedstawiła to bardziej "łopatologicznie". :)

 • 0

  4.  2008-02-15 11:53:25

  @wlo- cały ambaras polega na tym, iż oficjalne pełne miłości stanowisko rządu diametralnie różni się od faktycznych zamiarów. Mają z tym swoisty wewnętrzny konflikt, bo te zamiary są absolutnie "niemedialne", a to przecież fundament obecnej władzy...

 • 0

  5. ~mirekb  2008-02-15 13:39:29  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

  polityka..cokolwiek sie stanie drugiego takiego prezesa uke juz nie będzie nigdy

 • 0

  6.  2008-02-15 13:55:42

  arnie - a to się przekonamy - pewnie jakiś komunikat będzie po spotkaniu. Jak mówię - Streżyńska mówiłz, że dzisiaj ma się odbyć ;)

 • 0

  7.  2008-02-15 18:40:41

  #5: święte słowa :-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet