Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ministerstwo Cyfryzacji podpisało porozumienie z operatorami

Ministerstwo Cyfryzacji podpisało porozumienie z operatorami

orson_dzi 23 Listopada 2016 10:07

8 2

Ministerstwo Cyfryzacji będzie współpracować z firmami telekomunikacyjnymi przy rozwijaniu e-usług w administracji.

Operatorzy telekomunikacyjni, podobnie jak banki, chcieliby uczestniczyć w popularyzacji cyfrowych usług, jakie oferuje administracja publiczna. Pomóc w tym mają m.in. takie mechanizmy, jak Mobile Connect. To rozwiązanie techniczne, które po wdrożeniu może pozwolić na identyfikację obywateli w systemach administracji publicznej za pomocą telefonu

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji: dowód osobisty i inne dokumenty przez telefon
W poniedziałek Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, podpisała z przedstawicielami Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz firm telekomunikacyjnych porozumienie dotyczące współdziałania na rzecz rozwoju gospodarki elektronicznej, a w szczególności na rzecz e-usług w administracji publicznej.

Zarówno telekomy, PIIT jak i resort cyfryzacji zobowiązały się do współdziałania na rzecz eliminacji barier w obszarze telekomunikacji niezbędnych dla rozwoju e-państwa, w szczególności cyfryzacji procesów administracyjnych, gospodarczych i konsumenckich (zgodnie z rządowym programem "Od papierowej do cyfrowej Polski").

Porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji podpisali przedstawicieli operatorów telefonii komórkowej - Orange Polska, Polkomtel, T-Mobile Polska, P4 oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Źródło tekstu: mc.gov.pl     

Dodaj do:

Tagi: ministerstwo cyfryzacji

w sumie: 2
 • -2

  1.  2016-11-23 10:31:00

  No pierwszy krok do identyfikacji za pomocą telefonu już zrobiony - obowiązkowa rejestracja...
  Teraz tylko zadanie dla specjalistów z ciemnej strony prawa - znaleźć sposób na łatwe zdobycie tożsamości "telefonicznej" ;-)

 • 0

  2. ~wiadomo  2016-11-23 13:39:05  host: apn-5-60-188-58.dynamic.gprs.plus.pl

  ... no i teraz każdy głupi który poda Jarkowi z którego numeru mają podsłuchiwać i lokalizować obywatela.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet