Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ministerstwo Cyfryzacji: opłata telekomunikacyjna bez zmian

Ministerstwo Cyfryzacji: opłata telekomunikacyjna bez zmian

orson_dzi 15 Grudnia 2017 19:20

5 1

ministerstwo cyfryzacji wide

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że w 2018 roku roczna opłata telekomunikacyjna będzie wynosić 0,05%.




Roczna opłata telekomunikacyjna została określona w Prawie Telekomunikacyjnym i jest uiszczana od 2004 roku. Jest to swego rodzaju podatek dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, który jest przeznaczany na realizację zadań Ministerstwa Cyfryzacji i UKE w zakresie telekomunikacji. Wysokość opłaty jest ustalana wg ilorazu wspomnianych wydatków przyjętych w ustawie budżetowej na 2017 roku i sumy rocznych przychodów przedsiębiorców za rok 2016.

Opłata jest niezmienna od 2009 roku i stanowi 0,05% rocznych przychodów przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego.

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji     

w sumie: 21
  • 1

    2. ~  2017-12-15 20:34:13  host: user-31-175-149-44.play-internet.pl

    To kiedy będzie jakiś artykuł o znikającej ze smartfonów obsłudze radia FM? Co z DAB?

  • 0

    3.  2017-12-15 20:36:35

    @2 http://tlp.is/dc6

  • 0

    4. ~  2017-12-15 20:56:07  host: user-31-175-149-44.play-internet.pl

    @3 Dziekuję! Chyba brałem nawet udział w tej ankiecie. Niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Co te ministerstwa i urzędy zrobiły, żeby radio było w nowych smartfonach? Nic! Youtube nie zastąpi odbiornika radia FM. A co z DAB? Na co te pienądze poszły na DAB? Ktoś w Polsce nie dopilnował, żeby był dostęp z najpopularnieszego urządzenia do radia FM. Coś tematu nikt nie podnosi. Afara jakich mało.

  • -1

    5.  2017-12-15 21:01:14

    @4 sporo stacji nadaje w internecie. Dodatkowo są typowo internetowe radia. Tego jest tysiące.

  • 0

    6. ~mm  2017-12-15 21:29:09  host: user-94-254-145-109.play-internet.pl

    @5
    Tu może chodzić o sytuacje kryzysowe, jak np. po wichurach w tym roku. Wtedy nie działały sieci komórkowe a przez zwykłe radio FM można przekazywać informacje ludziom.

  • 0

    7. ~  2017-12-15 21:57:10  host: 89-72-46-138.dynamic.chello.pl

    6: jakie informacje przez radio? Czy jest choć jedna stacja która nadaje informacje państwowe dla swoich obywateli? To są fakty, a nie informacje państwowe. Ja wiem, że są prepersi i oni używają radia FM, ale ile ludzi poza nimi umie uzyć radia FM poza automatycznym strojeniem na komercyjne stacje, bo tylko takie istnieja

  • 1

    8. ~  2017-12-15 22:35:38  host: user-31-175-149-44.play-internet.pl

    @7 Prepersów było miliony w tym roku w Polsce. Regionalne rozgłośnie Polskiego Radia podawały informacje specjalne. Prądu nie było od kilku o kilkudziesięciu godzin. Mało który nowy smartfon by wytrzymał, gdy ładuje się je przeważnie wieczorem. Dlatego organy konstytucyjne mogłyby się zająć również pojemnością aku. Stare Nokie i stare smartfony z solidnymi aku dały radę. Miałem w zasięgu ze 2 rozgłośnie PR. Jedna olała ludzi odciętych od świata. Druga wprost przeciwnie. Organy konstytucyjne mogą sprawdzić zapisy, jeśli takie istnieją. Tylko lokalne rozgłośnie PR mają i miały niekomercyjny obowiązek do specjalnego informowania o sytuacji nadzwyczajnej. Jeśli ktoś chce tu lekceważyć brak dostaw prądu sięgających doby, to gratuluję ignorancji albo skrytego lobbingu.
    Poza tym chodzę na spacery i słucham wtedy głównie rozgłośnii PR. Bardzo odprężające zajęcie. Naprawdę polecam zamiast głupich apek wyjść na spacer i wyprostować się. W PR nie ma tej papki komercyjnej charakterystycznej dla prywatnych nadawców. Radia internetowe nadają tylko muzykę tematycznie posegregowaną. Te chowają się do audycji tematycznych w PR. Są rzeczy, o których nie mówi się nawet w TVP, a w PR i owszem.

  • 3

    9. ~hydromasaż  2017-12-15 23:04:55  host: abqy189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Anna Strezynska to na swój sposób najseksowniejsza minister w rządzie, i inteligentna kobieta.

  • -1

    10. ~vainglorious  2017-12-16 04:09:25  host: ip-37-109-33-93.a2mobile.pl

    Wydaliby oświadczenie to Samsung od przyszłego roku wprowadziłby radio FM we wszystkich modelach ;)

  • -1

    11. ~Edward Chetny  2017-12-16 08:06:48  host: public-gprs169861.centertel.pl

    A pieniądze za częstotliwości ida na budowę dróg?

  • -1

    12. ~Beneficjęt 500 plus. Po zlodzie  2017-12-16 10:17:21  host: apn-31-0-37-192.dynamic.gprs.plus.pl

    11: Ido na pińcset plus

  • 0

    13. ~troipp  2017-12-16 10:42:08  host: 58.56.117.123

    @9. hydromasaż: muszę się z Tobą zgodzić :)

  • 0

    14.  2017-12-16 11:12:21

    Ja tak troche nie w temacie. Czemu ta opłata służy i jakie są korzyści dla nas, że jest pobierana?

  • 0

    15.  2017-12-16 11:48:02

    @14 " który jest przeznaczany na realizację zadań Ministerstwa Cyfryzacji i UKE w zakresie telekomunikacji"

  • 0

    16.  2017-12-18 11:34:52

    "Jest to swego rodzaju podatek dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, który jest przeznaczany na realizację zadań Ministerstwa Cyfryzacji i UKE w zakresie telekomunikacji..." A tak bardziej konkretnie nie można? Bo nie chciałbym się dowiedzieć, że część środków jest przeznaczana np. na finansowanie nieuzasadnionych wyjazdów zagranicznych, które to bez skrępowania uskuteczniała poprzednia pani minister Magdalena Travel Gaj. I nie poniosła z tego tytułu żadnych konsekwencji!! Tego rodzaju niemałe sumy przecież, powinny mieć ściśle określony zakres zagospodarowania, a coroczne sprawozdanie powinno być podawane do publicznej wiadomości. Ale wtedy skończyłaby się niegospodarność i marnotrawstwo.

  • 0

    17.  2017-12-18 11:41:08

    @16 chyba oczywiste w tym kraju że jak ktoś jest u władzy to baluje za hajs podatnika?

  • 0

    18.  2017-12-18 12:21:49

    17 - możesz podać przykłady balowania minister Anny Streżyńskiej? Wtedy zgodzę się z Twoją tezą. A tak...

  • 0

    19.  2017-12-18 12:25:06

    Ciężko podać coś co wypłynie dopiero po zmianie władzy.

  • 0

    20.  2017-12-18 12:31:01

    No, nie bardzo. Historie wyjazdów zagranicznych M. Gaj, były wszystkim dobrze znane i krytykowane już za jej kadencji. Nie zachowuj się jak typowi kodziarze, please!

  • 0

    21. ~  2017-12-19 12:34:53  host: user-94-254-145-101.play-internet.pl

    @toms była co najmniej jedna afera gdy streżyńska pojechała na nasz koszt do irlandii żeby przeczytać jakieś rządowe widzimisię związane z działalnością pejsbuka w pl

Dodaj swoją opinię