Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ministerstwo chce 30% premii za resztówkę TP

Ministerstwo chce 30% premii za resztówkę TP

WitekT 17 Lutego 2006 12:41

0 0
Ministerstwo Skarbu Państwa oczekuje premii rzędu 30% w stosunku do ceny rynkowej za sprzedaż 3,87% akcji Telekomunikacji Polskiej na rzecz France Telecom.Podczas czwartkowego posiedzenia sejmowych Komisji Skarbu Państwa i Gospodarki wiceminister skarbu Piotr Rozwadowski wyjaśnił, że Skarb Państwa oczekuje premii, ponieważ po nabyciu akcji France Telecom, posiadające obecnie 47,5% akcji TP, przekroczy 50% w kapitale spółki i uzyska nad nią kontrolę.

W materiałach, przygotowanych na posiedzenie komisji MSP podało, że w czasie negocjacji z FT w ubiegłym roku w odpowiedzi na propozycję inwestora proponowało, aby bazą do określenia ceny sprzedaży akcji TP była średnia z ostatnich 90 notowań, a cena sprzedaży powinna zawierać dodatkowo 30% premii w stosunku do tej bazy.

Tymczasem pod koniec kwietnia 2005 roku FT przedłożył propozycję nabycia 3,87% akcji TP po cenie 22 zł, przy założeniu, że średni kurs akcji w okresie trzech dni przed dniem zamknięcia transakcji, będzie przekraczał 18 zł. W przypadku spadku kursu poniżej 18 zł, oferowana cena byłaby obniżona do poziomu o 22% wyższego od ceny rynkowej.

W czwartek o godz. 14:16 za akcję TP SA płacono 22,50 zł po spadku o 3,02%. Kurs zamknięcia na GPW 29. kwietnia 2005 roku wynosił 18,25 zł.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-111-36.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet