Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ministerstwo chce 30% premii za resztówkę TP

Ministerstwo chce 30% premii za resztówkę TP

WitekT 17 Lutego 2006 12:41

0 0

Ministerstwo Skarbu Państwa oczekuje premii rzędu 30% w stosunku do ceny rynkowej za sprzedaż 3,87% akcji Telekomunikacji Polskiej na rzecz France Telecom.

Podczas czwartkowego posiedzenia sejmowych Komisji Skarbu Państwa i Gospodarki wiceminister skarbu Piotr Rozwadowski wyjaśnił, że Skarb Państwa oczekuje premii, ponieważ po nabyciu akcji France Telecom, posiadające obecnie 47,5% akcji TP, przekroczy 50% w kapitale spółki i uzyska nad nią kontrolę.

W materiałach, przygotowanych na posiedzenie komisji MSP podało, że w czasie negocjacji z FT w ubiegłym roku w odpowiedzi na propozycję inwestora proponowało, aby bazą do określenia ceny sprzedaży akcji TP była średnia z ostatnich 90 notowań, a cena sprzedaży powinna zawierać dodatkowo 30% premii w stosunku do tej bazy.
Tymczasem pod koniec kwietnia 2005 roku FT przedłożył propozycję nabycia 3,87% akcji TP po cenie 22 zł, przy założeniu, że średni kurs akcji w okresie trzech dni przed dniem zamknięcia transakcji, będzie przekraczał 18 zł. W przypadku spadku kursu poniżej 18 zł, oferowana cena byłaby obniżona do poziomu o 22% wyższego od ceny rynkowej.

W czwartek o godz. 14:16 za akcję TP SA płacono 22,50 zł po spadku o 3,02%. Kurs zamknięcia na GPW 29. kwietnia 2005 roku wynosił 18,25 zł.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-17-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet