Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji z chmurą od GTS Poland

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji z chmurą od GTS Poland

LuiN 5 Września 2013 11:44

0 1
GTS Poland podpisał kontrakt z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji na uruchomienie wirtualnego centrum danych - prywatnej chmury.W ramach podpisanej na 12 miesięcy umowy GTS Poland dostarczy dla ministerstwa chmurę prywatną w postaci wirtualnego centrum danych. Kontrakt został podpisany po przeprowadzaniu próbnych testów środowiska wirtualnego, które spełniły oczekiwania klienta. Dodatkowo GTS Poland dostarczy również usługę pamięci masowej.

W pierwszej kolejności do chmury przeniesione zostaną aplikacje niekrytyczne dla funkcjonowania ministerstwa, a następnie po kolei przenoszone będą inne systemy. Ważnym punktem umowy były zapisy dotyczące przetwarzania i ochrony danych osobowych. GTS jako właściciel infrastruktury centrum danych, w oparciu o którą świadczy również rozwiązania w chmurze, jest w stanie je spełnić.

Źródło tekstu: GTS Polska     

Dodaj do:

Tagi: gts

w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~Edmund Kalosz-Żal  2013-09-05 13:04:42  host: abma158.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A może mi ktoś powiedzieć po grzyba im te dane w chmurze? To są nasze (społeczeństwa) dane, a nie jakiejś firemki, urzędnicy z budynku ministerstwa powinni mieć do nich dostęp a nie z laptopa na Kajmanach.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~  2013-09-05 13:56:52  host: Host-194-177-30-177.net.interbeskidy.net

  @up - chmura prywatna

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-211-26-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważałeś(-aś) zmianę dostawcy prądu?

Orange zachęca do wybrania oferty z prądem

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet