Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mini Wifi w Orange

Mini Wifi w Orange

LuiN 30 Listopada 2010 08:53

0 0

orange mini wifiOd 26. listopada w salonach Orange nabyć można nowy modem HSPA - Huawei E5832s, znany też jako Huawei E5, a w Orange ochrzczony na "Mini Wifi". Niewielki modem ma wbudowaną baterię i prosty router WiFi.



Główne zalety urządzenia to jego wymiary: 86 x 46,5 x 10,5mm i masa tylko 90g, dzięki którym zmieści się nawet w kieszeni spodni czy damskiej torebce. Dzięki możliwości podłączenia do niego 5 komputerów jednocześnie za pomocą WiFi (nie posiada portów Ethernet) może służyć jako dostawca sieci dla małych zespołów roboczych.
Podłączony kablem USB do komputera sprawdza się również jako tradycyjny modem HSDPA/HSUPA. Mini WiFi posiada wewnętrzny slot na karty micro SDHC (do 32GB) co umożliwia udostępnianie danych przez sieć WiFi - zainstalowana karta może być udostępniona jako dysk sieciowy dla osób korzystających z urządzenia.




Router posiada wbudowaną baterię 1500mAh pozwalającą na nawet 4 godzinny dostęp do Internetu bez zasilania. Modem wspiera standard GSM/3,5 G i pozwala na osiągnięcie prędkości pobierania do 7,2 Mb/s.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~cena  2010-11-30 09:01:06  host: 62.93.43.146

    cena?

  • -1

    2. ~ik`ey  2010-11-30 09:03:33  host: aix45.internetdsl.tpnet.pl

    konia z rzędem temu kto zamiast karty można podłączyć np. dysk. No i może jednak da się jakoś wlutować lana :) Pozdr

  • 1

    3. ~bzz  2010-11-30 09:49:31  host: korp14.avistamedia.pl

    2: co chcesz?

  • 0

    4. ~rafik  2010-11-30 09:52:22  host: 188.28.252.53.threembb.co.uk

    używam takiego modemu w Anglii z sieci "3".Rewelacyjne rozwiązanie !! POLECAM !!

  • 0

    5. ~  2010-11-30 09:55:29  host: dwi34.internetdsl.tpnet.pl

    a ja mam z playa:) tez polecic moge

  • 0

    6. ~bzz  2010-11-30 10:20:17  host: korp14.avistamedia.pl

    4,5 - Czyli tak: modem działa niepodłączony do żadnego sprzętu, jak bateria zacznie padać - podłączamy pod USB? Czy jest jakaś ładowarka? Jak sygnalizowany jest stan baterii? Jest wyświetlacz, jak w telefonach?

  • 1

    8. ~qbaja  2010-11-30 10:27:43  host: terminal-1-179.retsat1.com.pl

    do ~bzz : W zestawie jest kabel USB. Ładowanie następuje bezpośrednio przez ten kabel. Modem ma wyświetlacz , który pokazuje ile baterii jeszcze zostało . Trochę kiepsko w tym modemie z zasięgiem . Nadaje się raczej dla osób , które mieszkają w większych miastach ( gdzie nagromadzenie nadajników jest większe) . Ogólnie sprzęt godny polecenia.

  • 0

    9. ~bzz  2010-11-30 10:32:16  host: korp14.avistamedia.pl

    Pięknie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam;)

  • 0

    10. ~hm  2010-11-30 10:35:02  host: dea154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    cena?? mini wifi dla tych co w ostatnich 24 miesiacach doladowywali co miesiac za minimum 100zl (w ofercie na KARTE)w promocyjnej cenie 99zl

  • 0

    11. ~Loczek  2010-11-30 11:01:52  host: 193-19-123-34.internetia.net.pl

    @bzz Jeśli chodzi o ładowanie, to ze 2 tygodnie temu kupiłam ładowarkę sieciową na allegro ok 20 zł z przesyłką. Poszukaj. osoboście nie rozumiem dlaczego polscy operatorzy sprzedają bez ładowarki sieciowej - zagraniczni dają ją w komplecie. Mam e5 - polecam.

  • 0

    12. ~  2010-11-30 11:14:37  host: z06-15.opera-mini.net

    To znaczy że moge go położyć przy oknie i łączyć się z laptopem przez wifi zamiast kabla usb? /Marian

  • 0

    13. ~a-go  2010-11-30 11:16:09  host: user-188-33-176-1.play-internet.pl

    Chcialbys miec w takim malenstwie LAN? Nie po to robi sie cos bezprzewodowego i autonomicznego by pozniej ciagnac od tego kable..

  • 0

    14. ~maxo  2010-11-30 11:17:08  host: host80-48-113-155.cable.wsm.wielun.pl

    @12: Tak, możesz.

  • 0

    15. ~alastar  2010-11-30 15:03:35  host: dqa14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Router gadżet bym powiedział, dla użytku domowego bez większego znaczenia. Dla grup roboczych - czyli rozumiem dla biznesu,hm Centa też pewnie będzie odpowiednia.

  • 0

    16. ~darek  2010-11-30 16:48:25  host: 178.73.48.137

    czyli to jest router do mobilnego iternetu, tak? wifi+darmowy transfer w nocy? calkiem przyjemne.

  • 0

    17.  2010-12-01 04:50:18

    Mini, ale ciągle USB, czyli wciąż coś będzie sterczeć z portu w laptopie... Miną wieki zanim to zadziała pod "innymi" systemami, o ile w ogóle...

  • 0

    18. ~gorogoro  2011-04-07 19:43:17  host: 31.60.241.182

    czy taki router moge podłączyć przez kabel USBdo kompa stacjonarnego i odbierać sygnał w notebooku??

  • 0

    19. ~gorogoro  2011-04-07 19:53:41  host: 31.60.241.182

    jak ktoś ze chce mi podpowiedziec to prosze o kontakt na gg 2999320

Dodaj swoją opinię