Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Miliony SMS-ów od sklepów - spam czy informacja?

Miliony SMS-ów od sklepów - spam czy informacja?

orson_dzi 27 Listopada 2017 11:39

1 0

texting

Brytyjskie sklepy wyślą łącznie ponad 40 milionów SMS-ów w trakcie szalonego weekendu z rabatami oraz w okresie przedświątecznym.

Sklepy stacjonarne i online w Wielkiej Brytanii wykorzystują mocno akcję sprzedażową w ramach Black Friday i Cyber Monday oraz okres przedświąteczny, aby dotrzeć bezpośrednio do klientów z informacjami o swoich produktach i usługach. Eksperci firmy Infobip przewidują, że tylko w trakcie minionego weekendu oraz w nadchodzących 3 tygodniach sklepy wyślą do swoich klientów nawet 40 milionów SMS-ów.
Wiadomości tekstowe wciąż wyróżniają się rekordowo wysokimi współczynnikami otwarć na poziomie 95 procent. Dla porównania ten sam wskaźnik dla wiadomości e-mail wynosi zaledwie 23 procent. Dlatego w Wielkiej Brytanii w dalszym ciągu to SMS jest częściej wybieranym narzędziem niż newslettery, wiadomości głosowe lub działania w komunikatorach mobilnych.

W Polsce również rośnie zainteresowanie wykorzystaniem SMS-ów w celach reklamowych. W ostatnich latach ruch SMS-ów w okresie przedświątecznym rósł o 10-15% rok do roku.

Według Ovum w 2018 r. liczba SMS-ów wysłanych rocznie modelu A2P (Application-to-Person) wyniesie 2,19 biliarda. Dla porównania 5 lat wcześniej było ich 1.4 biliarda. Wyzwaniem dla operatorów telefonicznych jest znalezienie sposobów na odróżnianie informacji pożądanych przez konsumenta od natarczywych reklam.

Źródło tekstu: Infobip     

Dodaj do:

Tagi: sms

w sumie: 3
 • 1

  1. ~  2017-11-27 16:20:36  host: public-gprs383731.centertel.pl

  Są miliony programów komputerowych a nie ma programu który po weryfikacji np poprzez konto u operatora można by sprawdzić gdzie jest udostępniony mój numer telefonu. Pewnie bym za głowę się chwycił!

 • 0

  2. ~Gutek  2017-11-28 07:34:07  host: apn-31-0-66-59.dynamic.gprs.plus.pl

  SPAM a nie żaden marketing.

 • 0

  3. ~Master Chief  2017-11-28 11:01:19  host: public-gprs175977.centertel.pl

  Powinni dojechać ich takimi karami za ten SPAM, aby im w pięty poszło.
  W ogóle agresywny marketing potwornie mnie drażni...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet