Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Miliony SMS-ów od sklepów - spam czy informacja?

Miliony SMS-ów od sklepów - spam czy informacja?

orson_dzi 27 Listopada 2017 11:39

1 0

texting

Brytyjskie sklepy wyślą łącznie ponad 40 milionów SMS-ów w trakcie szalonego weekendu z rabatami oraz w okresie przedświątecznym.

Sklepy stacjonarne i online w Wielkiej Brytanii wykorzystują mocno akcję sprzedażową w ramach Black Friday i Cyber Monday oraz okres przedświąteczny, aby dotrzeć bezpośrednio do klientów z informacjami o swoich produktach i usługach. Eksperci firmy Infobip przewidują, że tylko w trakcie minionego weekendu oraz w nadchodzących 3 tygodniach sklepy wyślą do swoich klientów nawet 40 milionów SMS-ów.
Wiadomości tekstowe wciąż wyróżniają się rekordowo wysokimi współczynnikami otwarć na poziomie 95 procent. Dla porównania ten sam wskaźnik dla wiadomości e-mail wynosi zaledwie 23 procent. Dlatego w Wielkiej Brytanii w dalszym ciągu to SMS jest częściej wybieranym narzędziem niż newslettery, wiadomości głosowe lub działania w komunikatorach mobilnych.

W Polsce również rośnie zainteresowanie wykorzystaniem SMS-ów w celach reklamowych. W ostatnich latach ruch SMS-ów w okresie przedświątecznym rósł o 10-15% rok do roku.

Według Ovum w 2018 r. liczba SMS-ów wysłanych rocznie modelu A2P (Application-to-Person) wyniesie 2,19 biliarda. Dla porównania 5 lat wcześniej było ich 1.4 biliarda. Wyzwaniem dla operatorów telefonicznych jest znalezienie sposobów na odróżnianie informacji pożądanych przez konsumenta od natarczywych reklam.

Źródło tekstu: Infobip     

Dodaj do:

Tagi: sms

w sumie: 3
 • 1

  1. ~  2017-11-27 16:20:36  host: public-gprs383731.centertel.pl

  Są miliony programów komputerowych a nie ma programu który po weryfikacji np poprzez konto u operatora można by sprawdzić gdzie jest udostępniony mój numer telefonu. Pewnie bym za głowę się chwycił!

 • 0

  2. ~Gutek  2017-11-28 07:34:07  host: apn-31-0-66-59.dynamic.gprs.plus.pl

  SPAM a nie żaden marketing.

 • 0

  3. ~Master Chief  2017-11-28 11:01:19  host: public-gprs175977.centertel.pl

  Powinni dojechać ich takimi karami za ten SPAM, aby im w pięty poszło.
  W ogóle agresywny marketing potwornie mnie drażni...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet