Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Miliony godzin rocznie z nielubianą usługą

Miliony godzin rocznie z nielubianą usługą

Q! 7 Grudnia 2010 15:10

0 0

Amerykanie spędzają rocznie ponad miliard godzin na odsłuchiwaniu i obsłudze wiadomości pozostawionych na poczcie głosowej - wynika z badań przedstawionych przez firmę analityczną Yap.

W tym czasie otrzymują oni łącznie około 70 miliardów wiadomości głosowych. Mimo to usługa ta nie jest przez nich lubiana - wskazują oni kilka powodów, dla których tak właśnie jest.

38% wszystkich pytanych stwierdziło, że nie lubi słuchać przedłużających się wiadomości pozostawianych przez osoby dzwoniące. 15% ankietowanych stwierdziło, że nie lubi obsługiwać poczty głosowej za pomocą przycisków w telefonie.




Konieczność znalezienia kawałka kartki i ołówka żeby zapisać przekazaną wiadomość nie podoba się 13% pytanych. Niewiele mniej (odpowiednio 12 oraz 10%) stwierdziło, że nie lubi presji konieczności oddzwonienia do autora wiadomości, którą i tak trudno jest odczytać na spotkaniu czy w głośnym miejscu.

Eddie Hold z NPD Group twierdzi, że nadchodzi zmierzch poczty głosowej. Według niego dzisiejsze środki komunikacji (m.in. komunikatory internetowe) już niedługo zmarginalizują znaczenie poczty.

Źródło tekstu: cellular-news     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3.  2010-12-07 15:52:43

    @jojo Jak ktoś ma coś ważnego do powiedzenia, to zadzwoni jeszcze raz. Nigdy nie miałem poczty głosowej i nigdy tego badziewia nie włączę.

  • 0

    4. ~lwiczek  2010-12-07 16:02:47  host: ttihfwgw.tieto.com

    Temat != treść -> demagogia. Nigdzie w treści nie jest stwierdzone, że nie lubią PG per se. Jedyne pewnych ich aspektów (długaśnych potworków, sposobu obsługi, etc). Niektóre z nich są nawet głupawe : ojoj PG "jest zła" bo muszę mieć kartkę, PG "jest zła" bo nic nie słyszę na spotkaniu - jakby się nie tyczyły one też zwykłej komunikacji głosowej... A jak ktoś nie lubi to niech nie włącza...

  • 1

    5.  2010-12-07 16:09:42

    RudyLis (3), nie zawsze. Czasem jest tak, że mam coś ważnego od przekazania i "w tej chwili" pamiętam też dokładnie o co ci chodzi, bo później już zwyczajne nie mogę oddzwonić. A tak zostawiam wiadomość "teraz", i już tak bardzo się ni martwię o to, że jej nie przekazałem. Według mnie ta usługa sprawdza się bardzo dobrze. Oczywiście ktoś inny spojrzy na to inaczej. W końcu nikt przecież nie zmusza do aktywacji i użytkowania Poczty Głosowej.

  • 0

    6.  2010-12-07 16:10:49

    Ad. 5 o co mi chodzi oczywiście. ;-)

  • 0

    7. ~lwiczek  2010-12-07 16:13:12  host: ttihfwgw.tieto.com

    wiem wiem, z jednej strony tl;dr - z drugiej najpierw napisałem potem przeczytałem (;

  • 0

    8. ~r  2010-12-07 16:15:35  host: user-188-33-42-233.play-internet.pl

    Ciekawe czy ich też uszczęśliwiają przymusowymi potworkami typu "notka sms" (Play). A co do PG to też bym nie lubił przedłużających się wywodów z poczty gdybym płacił za każdą minutę odebranego połączenia. U nas najdurniejsze jest orange, które włącza pocztę nawet dla nowych numerów leżących na półce w sklepie. Czemu ma to służyć poza ewidentnym wyciąganiem kasy to nie wiem. Najbardziej mi się podoba Era. Jak na nowym numerze się nie połączysz z pocztą w ciągu pierwszych dwóch tygodni używania numeru to zwyczajnie ją wyłączają. Logiczne. A PLay ma remis z durnym orangem za włączanie notki sms.

  • -1

    9.  2010-12-07 16:16:03

    poczta glosowa jest popularna w usa, bo tam placi sie nie tylko za polaczenia przychodzace, nie tylko za zainicjowanie polaczenia, ale nawet juz w momencie wybrania numeru ... dobrze, ze tam nie mieszkam, bo nie cierpie poczty glosowej, wlasnie glownie przez to, ze wypada oddzwonic; wlaczylem ACR, wylaczylem poczte, zablokowalem numery premium i spokoj

  • 0

    10.  2010-12-07 16:16:40

    Nie wspominając już o tym, że nagranie na Poczcie Głosowej daje mi więcej "informacji o nagranej informacji" ;-). Dzięki temu, że słyszę nagranie mogę ocenić ważność wiadomości dodatkowo poprzez sposób wypowiedzi, jej tempo, ton wypowiedzi. Czasem to istotne, oprócz samej "suchej" treści nagrania.

  • 0

    11. ~  2010-12-07 16:16:56  host: z15-12.opera-mini.net

    Rozwiazanie tych wszystkich ale jest proste. Usluga PG w postaci sms. Przy okazji zmusza do streszczania sie.

  • 1

    12. ~wg mnie  2010-12-07 16:37:42  host: 77-255-70-112.adsl.inetia.pl

    PG jest przydatna. Mam starszych rodziców, którzy nie za bardzo radzą sobie z napisaniem smsa np jak to miałomiejsce ostatnio Tata zapomniał komórki i dzwonił (nagrał się ) z budki telef. z przychodni że zabierają go do szpitala. Tak to byłbym z wiadomością w czarnej d**ie i martwił się co i jak skoro go w domu nie ma i telefonu nie odbiera. Po za tym ma pracę gdzie często żona dzwoni a aja nie dam rady odebrać telefonu. Odsłucham wiadomośc i wiem co grane. Pozdrawiam

  • 0

    13. ~wg mnie  2010-12-07 16:39:38  host: 77-255-70-112.adsl.inetia.pl

    ale rozumiem ludzi co poczty głosowej nie lubią. Sam długo nie używałem ale życie pokazuje że jest przydatna.

  • 1

    14. ~lwiczek  2010-12-07 16:42:50  host: ttihfwgw.tieto.com

    LOL, "PG jest zła bo wypada oddzwonić" - jak ludzie w takim razie używają telefonu? patrzą się na niego? xD

  • 1

    15.  2010-12-07 16:56:25

    @12 - mądre spostrzeżenie, na pewno w określonych sytuacjach PG się przydaje, jednak unikam jej osobiście jak ognia. Nie trawię jej tak jak smsów marketingowych.

  • 0

    16. ~wosq  2010-12-07 17:41:40  host: user-46-113-68-180.play-internet.pl

    Polecam : ##002# i po kłopocie.

  • 0

    17. ~  2010-12-07 20:25:03  host: z08-06.opera-mini.net

    @12 ale przeciez nie chodzilo mi o pisanie tego smsa recznie. Skoro mozna wyslac smsa glosowego np na stacjonarke to i wykonac operacje odwrotna.

  • 0

    18. ~impassive  2010-12-07 21:13:52  host: ip-94-42-17-187.multimo.pl

    16. Ale w Play to początek kłopotów - włączą Ci wtedy badziewiastą "Notkę SMS". (Play - jedyna sieć, w której za odsłuchanie komunikatu "abonent niedostępny" trzeba płacić).

  • 0

    19.  2010-12-07 21:17:50

    impassive (18), ale można zawsze zrobić przekierowanie na standardowe komunikaty Play - bez Notki SMS i bez Poczty Głosowej. ;-)

  • -1

    20. ~  2010-12-07 22:33:17  host: z17-04.opera-mini.net

    pg?brawura..to ja decyduje czy odbieram czy nie dlatego jak wylaczam 1tela dla wszystkich zabieram 2tela dla wybranych.jak w ciagu 30min na1telu bez odp to dzwonia na2tela..po esach "ktos dzwonil" oraz acr wiem wsio co trzeba.mirekb

  • 1

    21.  2010-12-07 22:47:50

    Najbardziej wnerwiają mnie domyślnie włączone usługi ( PG, notka sms ) i trzeba samemu ( jak się wie jak ), to ustrojstwo wyłączać. Znam wiele osób ( zwłaszcza starszych ) które nie maja bladego pojęcia, jak się pozbyć tego niechcianego cholerstwa. To użytkownik powinien samodzielnie włączać to, co jest mu niezbędne do komunikacji. Uszczęśliwianie na siłę, prowadzi do frustracji.

  • 0

    22. ~  2010-12-08 09:09:27  host: z09-11.opera-mini.net

    typowe dla amerykanow, nienawidza, ale nie wylacza, tak p prostu

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-22-136-56.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Cham spod Radomia | 2017-12-16 17:48:55

Lata mi to kolo ch.u.j.a.2: to sr.aj w nachy


~Tłuk | 2017-12-16 17:13:32

To było do @2


~Tłuk | 2017-12-16 17:12:35

@3 to narżnij w kosz koło biurka


frasag | 2017-12-16 17:11:11

@2: to wsadź główeczkę do muszli i ogladaj


~nie mow ze | 2017-12-16 17:02:00

chce mi sie kupe a w kiblu nie mam neta :/

Ankieta

Z jakiego pokrowca na smartfon korzystasz?

Jak zabezpieczamy telefon przed uszkodzeniem?

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet