Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Milion w lutym, milion w marcu

Milion w lutym, milion w marcu

LuiN 16 Kwietnia 2009 17:50

0 0

nokia 5800Po rozpowszechnieniu się w sieci nieprawdziwej informacji na temat wielkości sprzedaży Nokii 5800 XpressMusic, Nokia postanowiła opublikować sprostowanie. Pierwszy telefon z dotykowym Symbianem S60 sprzedaje się w ilości ponad 1 mln sztuk miesięcznie, a nie 6 mln sztuk jak wcześniej podawano.

O "drobnej" pomyłce szefa północnoamerykańskiego Forum Nokia szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, a o wynikach Nokii za 1Q2009 w tej wiadomości. Nokia 5800 XpressMusic sprzedała się do 23. stycznia w ilości ponad 1 mln sztuk i jej sprzedaż stale rośnie.

Do tej pory sprzedano już ponad 3 mln sztuk tej dotykowej Nokii - 2,6 mln sztuk w samym pierwszym kwartale 2009 roku. Średnia dla pierwszego kwartału tego roku to około 866 tys. sztuk miesięcznie, jednak z tendencją wzrostową miesiąc do miesiąca.




W związku z nadchodzącą premierą Nokii N97 oraz planowanymi na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2009 roku symbianowymi produktami konkurencji, analitycy spodziewają się, że w 2009 roku na rynek trafi od 15 do 20 mln sztuk telefonów z Symbianem S60 piątej edycji na pokładzie.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: test telefonu w dziale artykuły.

Źródło tekstu: Nokia, unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2009-04-16 18:05:15

    Jeśli nowe dotykowe nokie nie będą dobre to nokia polegnie...

  • 0

    2.  2009-04-16 18:13:11

    Warto przypomnieć, że Samsung F480 sprzedaje się od wieeelu miesięcy w ilości ponad 0,5 mln sztuk miesięcznie.

  • 0

    3. ~  2009-04-16 18:56:45  host: 188.33.32.170

    Ci co kupują ten model noki nie widzieli tego testu http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/Testy_sprz%EAtu/Nokia_5800_-_ TEST_-_SymbianOS.pl/

  • 1

    4. ~  2009-04-16 19:16:08  host: gig122.internetdsl.tpnet.pl

    3: kupujący ten model chcą dobrego (czasami młodzieżowego) muzycznego telefonu, a jakość muzyki jest super. To telefon ze średniej półki, rozszerzenie serii XM.

  • 0

    5. ~a  2009-04-16 20:06:50  host: inet20909nh-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Wiadomo 5800 XpressMusic, to nie iPhone....

  • 0

    6. ~;-)  2009-04-16 21:33:59  host: pradnik1.gemini.net.pl

    Czytając tytuł w pierwszej chwili przyszło mi namyśl, że mowa będzie o klientach poręcz przenoszących swoje numery do innych sieci.

  • 0

    7. ~  2009-04-16 21:43:43  host: f142-049.opera-mini.net

    @2 az tyle?dobry model za niezla kase.Daleki Wschod tyle inwestuje u nas..3g play huawei w plusie i orange,dobrze.mirekb

  • 0

    8.  2009-04-16 22:30:20

    7@ huewei jest w Play-u i Orange. Plus i Era to Nokia Siemens Networks i Ericsson.

  • 0

    9. ~pisul  2009-04-16 23:05:54  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Bylem bardzo zainteresowany tym modelem dopoki nieogladnalem na youtubie szybkosci dzialania i czulosci ekranu dotykowego.Powiem tak niejestem fanboyem SE czy samsunga sam mam n82 ale ta nokia to porazka.Gosc klika przewija a tu fon zdaje sie zamyslec :).Wedlug mnie zamiast oporowych ekranow powinni dac tak jak w iphonie pojemnosciowe.Bardziej czulsze.Ja poczekam na new iphone 3 z pamiecia 64giga.Zwlaszcza ze juz jest coreplayer na iphona.

  • 0

    10.  2009-04-17 01:06:24

    ad. 9 i wlasnie dzięki takim fanaberiom ludzi nigdy nie mających danego telefonu w ręku powstają ploty które sam nie wiem dlaczego mają zniechęcić/odciągnąć ludzi od zakupu. A po co? Każdy ma swój rozum i może przeczytać obiektywne tesy/sprawdzić sam dany model.... Ja mam tą noki już kilka dni i dla mnie po przesiadce z dość znanej i szanowanej noki E51 telefon jest naprawde dobry. Czułość ekranu w sam raz, szybkość działania w zupełności wystarczająca, multum funkcji, dobre wykonanie(mimo plastikowej obudowy). Naprawde nie wiem czego się czepiać... Jest to telefon ze śreniej pułki cenowej i jak na ten segment telefonów sprawuje się wręcz doskonale. Jeśli ktoś oczekuje substytutu Samsunga Omni albo HTC touch HD to sie pewnie zawiedzie bo 5800 to telefon multimedialny dla szerokiego grona odbiorców a nie wyspecjalizowane narzedzie pracy. Ja, jako użytkownik tego modelu moge szczerze polecić!

  • 0

    11. ~robbo2k  2009-04-17 08:42:46  host: w3cache.tktelekom.pl

    daniello nie miałeś iPhona wiec te bzdety o cudownym dotykowym ekranie są ci wybaczone

Dodaj swoją opinię