Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Milion e-faktur P4

Milion e-faktur P4

WitekT 4 Lipca 2010 11:19

0 0

2. lipca P4 wystawiło milionową e-fakturę. Z tej formy faktury korzysta już ponad 230 tys. klientów operatora.

(…) Jest to zdecydowanie najlepszy wynik wśród polskich telekomów (230 tys. użytkowników - przyp.red). Już niedługo opublikujemy ciekawy wywiad na ten temat z naszym ekspertem w tej dziedzinie. Porozmawiamy o tym czym tak naprawdę jest e-faktura, dlaczego tak bardzo ją promujemy, czy Urzędy Skarbowe lubią czy nie lubią elektroniczne faktury i skomentujemy ostatni tak głośny wyrok NSA w sprawie wysyłania faktur e-mailem - napisał na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik P4.

W maju Grupa TP poinformowała, że już pół miliona jej klientów (TP i Centertel) korzysta z elektronicznej faktury. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Z kolei PTC niedawno podała, że z tej formy faktury skorzystało kilkaset tysięcy osób, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




P4 fakturę elektroniczną wprowadziło w listopadzie 2008 roku - testowo. Komercyjnie usługa była dostępna od początku 2009 roku, a w kwietniu tego samego roku P4 miało 10 tys. klientów z niej korzystających. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    26.  2010-07-04 15:51:06

    Zgadzam sie z #23. Faktury elektroniczne i polecenie zaplaty wyznaczaja wlasciwy kierunek. Moim zdaniem powinno sie pojsc dalej, czyli zobligowac wszystkich wystawcow faktur do udostepnienia kazdemu chetnemu mozliwosci wyboru sposobu dostarczenia dokumentu. Dla mnie jest to poprostu wygodne. Rachunki placa sie same, a ja nie musze przebywac w miejscu zamieszkania, by otrzymac fakture. Odpada tez kolejny segregator. Tak naprawde, to podziwiam ludzi, ktorzy co miesiac stoja w kolejkach do odpowiednich "okienek" by oplacic swoje rachunki..

  • 0

    27.  2010-07-04 17:03:45

    Jeśli mam 3 numery w playu (faktura zbiorcza) to jak bym sobie aktywował e-fakturę, to na każdy numer dostane po 30min ?

  • 0

    28. ~kiko  2010-07-04 17:03:57  host: public-gprs27557.centertel.pl

    na pewno kierunek jest dobry. fajnie, jak operator wysyła też faktruę PDF i dodatkowo bez opłat przesyła normalną na życzenie jak to od niedawna oferuję Era

  • 0

    29. ~bartiii  2010-07-04 17:05:39  host: 77-253-18-142.adsl.inetia.pl

    Niech zrobia jeszcze mozliwosc placenia odrazu przez platnosci.pl i chetnie wezme. Netia tez by mogla sie za to wkoncu wizac...

  • 0

    31. ~Look  2010-07-04 19:30:44  host: aeiy244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pewnie że nie chodzi tu o ekologie ale ekonomie opów. Ale co w tym złego? Przecież z wspólnego budrzetu są robione promocje, więcej w skarbcu zostanie - coś tam będzie lepszego dla klienta. A przy okazji środowisko zyska. Bzudura jest marnowanie tylu ton papierów Plus fajnie robi alior ze umowy/potwierdzenia sie u nich podpisuje na tablecie a nie papierkach. Wiec TAK DLA EFAKTUR!

  • 0

    33. ~byrrt  2010-07-04 21:11:49  host: nat-131-66.man.bydgoszcz.pl

    Nie lubię stać w kolejkach w banku, nie lubię załatwiać czegoś osobiście skoro można to zrobić przy okazji sprawdzania e-poczty. Wyciągi z banku, raty ew. kredytu, rachunki.. Gdyby miało mi to wszystko zaśmiecać skrzynkę pocztową chyba bym oszalał. Cenie mój czas i dlatego wybrałem e-fakture. Mam je wszystkie w jednym miejscu - z każdego miejsca na ziemi dostępne, nie zaśmiecają mi skrzynki pocztowej a 30 min do play też się przyda. Ekologia to raczej chwyt ale i tak warto właśnie ze względu na wygodę

  • 0

    34. ~dragonite  2010-07-04 21:24:31  host: abkj157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ci co nie dostają e-faktur chociaż mają zamówione to niech sobie sprawdzą na początek swojego antyspama na swojej poczcie bo często się zdarza, że to właśnie on zatrzymał e-fakturę.

  • 0

    35. ~Poll  2010-07-04 23:37:21  host: tr1-97.netfala.pl

    ... i jeszcze do tego jak opłaty są zdefiniowane to mamy zero kontroli nad wydatkami. I o to chodzi bankom, sklepom usługodawcom. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Nie żal kasy.

  • 0

    36.  2010-07-05 00:05:59

    Ja swoje faktury opłacam poprzez polecenie zapłaty.W kolejkach nie stoję,a faktura papierowa dociera,na potwierdzenie.W Play miałem też abonamenty.Nie wspominam ich pozytywnie.Faktury zdarzało się żle policzone,reklamacje na nie,to istna scieżka zdrowia.E faktura w Play,przy permanentnych awariach systemu,to samobójstwo dla kieszeni abonenta.

  • 0

    37. ~  2010-07-05 00:34:06  host: t21-02.opera-mini.net

    @23: Polecenie zapłaty to jedno (jestem jak najbardziej za i stosuję), a e-faktura to zupełnie co innego i te dwie rzeczy nie mają nic wspólnego. Faktura papierowa zdecydowanie lepsza. Przy pisaniu, że jesteś klientem to chyba Ci się shift przypadkiem wcisnął? :-) Chyba, że to taki narcyzm, w każdym razie nie spotkałem się z formami grzecznościowymi wobec... siebie.

  • 0

    38. ~  2010-07-05 06:32:02  host: 77-254-29-212.adsl.inetia.pl

    @29 Właśnie po to powstał bilix. http://www.kir.com.pl/main.php?p=usluga_bilix_ebpp Dostajesz fakturę na konto w banku i twoim zadaniem jest kliknąć ok, formatka przelewu sama się uzupełni :)) Niestety operatorzy jakoś nie śpieszą się do wprowadzenia tego rozwiązania. Wojtek z tp zapewniał, że trwają rozmowy, więc może coś po wakacjach się ruszy, gdy jeden z gigantów w to wejdzie.

  • 0

    39. ~Radek  2010-07-05 07:22:40  host: 62.152.141.107.dsl.dynamic.eranet.pl

    W Erze z e-faktury mogą skorzystać tylko osoby indywidualne, firmy muszą dostawać papierową. Najwyraźniej Era nie słyszała o ostatnim wyroku NSA...

  • 0

    40.  2010-07-05 08:23:51

    A tradycyjnie - jak już się chwalą - odbiorca takiej milionowej e-faktury ma anulowaną kwotę do zapłaty z tej faktury?

  • 0

    41. ~qqq  2010-07-05 08:44:55  host: 77-253-16-80.adsl.inetia.pl

    do 39 - a ty słyszałeś o tym wyroku? Bo zdajesz sobie sprawę, że musisz np. _natychmiast_ wydrukować tę fakturę po pobrnaiu z serwisu?

  • 0

    42. ~edw  2010-07-05 12:03:01  host: dof88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @39 firmy muszą dostawać papierową, bo F@ktura nie jest dokumentem księgowym ani e-fakturą w rozumieniu polskiego prawa. Nie można rozliczyć f@ktury przed Urzędem Skarbowym.

  • 0

    43.  2010-07-05 12:08:48

    edw: ostatni wyrok - bodaj NSA - jasno mówi o tym, że sobie możesz tą FV wydrukować i jest ona pełnoprawnym dokumentem. Więc f@ktura - wydrukowana - jak najbardziej może posłużyć nie tylko do rozliczenia z US osoby fizycznej, ale spokojnie możesz ją sobie wysłać (jako podmiot gospodarczy) do swojego kontrahenta bez podpisu elektronicznego.

  • 0

    44.  2010-07-05 12:25:26

    wlo - Ty pewnie anulujesz klientom płatności z "okrągłych" numerycznie faktur, jednak nie każdy musi tak robić ;-)

  • 0

    45. ~r  2010-07-05 16:15:51  host: user-109-243-223-139.play-internet.pl

    #44: wlo po prostu ma w plusie same f@ktury o "okrągłych" numerach. Dlatego minutę ma tak tanią ;-)

  • 0

    46. ~kuba  2010-07-05 18:04:17  host: 77-254-9-122.adsl.inetia.pl

    czemu nie można wprowadzić płacenia faktur a'la płatności allegro? przychodzi faktura na maila, klikasz 'zapłać' i przekierowuje na strone banku. TO BY BYŁO GENIALNE!!

  • 0

    47. ~wujek zdzisio  2010-07-11 17:09:12  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    #34 na maila dostajesz TYLKO informacje o wystawieniu eFaktury. W oryginalnym formacie jest ona wysylana na konto play24

Dodaj swoją opinię