Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Miliardy złotych na światłowody

Miliardy złotych na światłowody

LuiN 22 Września 2008 09:59

0 0

Zygmunt Solorz-Żak zainwestuje kilka miliardów złotych w sieci światłowodowe. Nie będzie się jednak spieszył - telekomunikacja to biznes długoterminowy. Na pośpiech nie ma co liczyć także w procesie cyfryzacji - pisze Gazeta Prawna.

To spółka, która pasuje do mojej koncepcji. Jednak na razie nie chcę mówić o szczegółach, gdyż konkurencja nie śpi. Generalnie opiera się ona jednak na inwestycji w rynek świadczenia usług szybkich transmisji danych - tak tłumaczy zakup Sferii Zygmunt Solorz-Żak, właściciel między innymi Cyfrowego Polsatu.

Nowy właściciel Sferii widzi szansę na synergię między Sferią a Cyfrowym Polsatem. Mówi jednak, że byłaby to sieć, którą najpierw należałoby zbudować - a to zajmie nawet parę lat i wiąże się z inwestycjami liczonymi w kilku miliardach złotych.
Solorz-Żak odpiera zarzuty Streżyńskiej o hamowaniu przez Polsat i TVN procesu cyfryzacji: Mamy koncesję, która obowiązuje do 2014 roku. Tak naprawdę zadeklarowaliśmy zwolnienie części częstotliwości nieco wcześniej, ale najpierw chcemy wiedzieć, jak będzie wyglądał rynek.

Nie wiemy dziś, ile dołoży do cyfryzacji państwo, ile będzie multipleksów, ile będzie kanałów w HD, jaka część oferty będzie płatna. Niczego nie wiemy. Tymczasem UKE chce, byśmy dzisiaj zgodzili się na otwarcie rynku i jeszcze zapłacili za rozwój konkurencji. Nie będziemy rozwijać dla kogoś innego naziemnej platformy cyfrowej za nasze pieniądze - dodaje Solorz-Żak.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~mirekb  2008-09-22 10:17:53  host: apn-77-114-240-218.gprs.plus.pl

    Niemcy dołożą do intersu,a Z S-Ż wie jak to sie robi.szybka transmisja danych to biznes na dlugie lata

  • 0

    2. ~Chrome_TP  2008-09-23 15:42:11  host: 212.160.172.70

    Mniej więcej moim zdaniem powinno też brzmieć stanowisko TP :P (tak z przymróżeniem oka :) )

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet