Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Miliardy straty i wykup akcji

Miliardy straty i wykup akcji

WitekT 25 Maja 2005 10:53

0 0

Vodafone Group przeznaczy 4,5 mld funtów na wykupienie własnych akcji. Największy na świecie operator komórkowy podwoi także wysokość dywidendy.

Spółka ogłosiła, że przeznaczy obecnie na buy back 4,5 mld funtów, czyli o 1,0 mld funtów więcej niż oczekiwano i 0,5 mld funtów więcej niż w zeszłym roku. Ma to pomóc podnieść jej wartość rynkową. W okresie ostatnich sześciu miesięcy wzrosła ona jedynie o 2,5%. Vodafone zapowiedział także, że planuje wypłatę w tym roku 4,07 pensów dywidendy na akcję.
Vodafone poinformował, że jego strata netto sięgnęła w roku obrachunkowym zakończonym w marcu 7,54 mld GBP. Oznacza to, że jest o 16,5% niższa niż rok wcześniej.

Źródło tekstu: MD, Bloomberg, PB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-128-172.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz promocję "Zostajesz - Dostajesz" Virgin Mobile?

Dodatkowe gigabajty w Virgin Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet